۹ پزشک متخصص جذب شبکه بهداشت و درمان سلسله شدند

آخرین اخبار

دکتر حمزه حسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی شهرستان در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان، اظهار داشت: اکنون بیمارستان دولتی امام خمینی(ره) شهرستان در رشته های داخلی، زنان و زایمان، اطفال، جراح عمومی، کلیه و مجاری اداراری، چشم، پوست، اعصاب و روان و عفونی دارای پزشک متخصص بوده و شهروندان می توانند برای درمان در این شاخه ها به درمانگاه بیمارستان مراجعه نمایند.

وی افزود: کمبود برخی متخصصان در شهرستان سبب مشکلات و تردد شهروندان به شهرهای مجاور می شد که با این اقدام ، ضمن کمک به رفاه مردم از تردد آنها برای درمان و خدمات به سایر مناطق کاسته می شود.

حسنی با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و با تاکید بر اینکه مهمترین اولویت کاری شبکه بهداشت و درمان در وضعیت فعلی که شاهد شیوع ویروس کرونا هستیم، حفظ سلامت شهروندان است، عنوان کرد: پروتکل های ویژه این ماه تدوین و به هیئات عزاداری ابلاغ شده و امیدواریم که شعار «هر خانه یک حسینیه» در عزاداری های شهروندان نمود یابد و شاهد شور و شعور حسینی در کنار یکدیگر باشیم.

وی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در آیین های عزاداری، خاطرنشان کرد: آنچه مبرهن بوده این است که ویروس کرونا فعلا رفتنی نیست بنابراین رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری در تمامی فعالیت های روزمره شهروندان امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سلسله در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان شهرستان، افزود: خوشبختانه با ایجاد دغدغه مشترک بین سه ضلع نماینده سلسله و دلفان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت شهرستان، در ماه های اخیر شاهد اقدامات گسترده ای در رفع نواقص سیستم شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان شهرستان بودیم.

وی با اشاره به بهره برداری از بخش جدید سی سی یو بیمارستان با ظرفیت ۶ تخت، عنوان کرد: همچنین اورژانس ۱۱۵ عدل آباد با اعتبار ۲ میلیارد تومان و اورژانس ۱۱۵ پرسک به بهره برداری رسیدند.

حسنی با اشاره به توسعه اورژانس بیمارستان با ظرفیت ۲۲ تخت و با تامین اعتبار یک میلیارد تومان، خاطرنشان کرد: مبلغ ۲ میلیارد تومان اعتبار نیز برای ساخت کلینیک ویژه بیمارستان تامین شد که تا پایان سال ۹۹ آماده بهره برداری خواهد بود.

وی با اشاره به تامین ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت ساخت بخش رادیولوژی و جانمایی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان، ادامه داد: تا پایان مهرماه نیز شاهد راه اندازی دستگاه سی تی اسکن در شهرستان خواهیم بود و مردم نیازی به مراجعه به مرکز استان نخواهند داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سلسله با اشاره به تامین اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان جهت ساخت و بهسازی بخش آی سی یو و ان آی سی یو، گفت: تلاش داریم که این بخش ها نیز تا اوایل مهرماه تکمیل و آماده بهره برداری شوند.

وی با اشاره به تامین اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان از طریق خیرین برای ساخت و بهسازی فضای بخش دیالیز بیمارستان، افزود: همچنین با پیگیری های انجام شده در وزارت بهداشت، توانسته ایم موافقت اختصاص ۲ دستگاه آمبولانس به بیمارستان را اخذ کنیم.

حسنی با اشاره به انجام خدمات رایگان پزشکان متخصص، عمومی و دندانپزشک در مناطق محروم به صورت ماهانه، گفت: این طرح هر ماه به نام شهدای شهرستان به صورت رایگان انجام می گیرد و هر هفته نیز یک پزشک متخصص در درمانگاه بخش فیروزآباد برای ارائه خدمت به شهروندان این بخش مستقر می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.