گزیده ای از زندگی نامه جاویدالاثر عبدالوهاب فتح الهی

باشهدا تا ظهور

شهید عبدالوهاب فتح‌الهی، بیست‌ودوم آذرماه سال ۱۳۴۲، در خانواده‌ای مؤمن و متدین متولد شد.

▫️خانواده ایشان در جلسات دینی،قرائت قرآن،دعا ومجالس روضه که در آن سال ها در خرم آباد بصورت شبانه برگزار می گردید،حضور می یافتند.

▫️نامش را «عبدالوهاب» گذاشتند، از کودکی دارای اخلاقی ستوده بود،از ویژگیهای اخلاقی بارزایشان اهمیت به صله ارحام،کمک به مستضعفان ونماز اول وقت بود.

▫️ تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در خرم‌آباد ودوره دبیرستان را در شهرالشترادامه دادند و حین تحصیل دبیرستان چندین باربه جبهه ها اعزام گردید.

▫️شهیدعبدالوهاب فتح‌الهی، علاوه‌بر پایبندی به مسائل دینی، مذهبی و مطالعه در این زمینه، دیگران را نیز ترغیب می‌کردند در طول این دوران، عضو انجمن اسلامی مدارس بود، در زمان شکل‌گیری انقلاب، در تظاهرات ضد خاندان پهلوی، حضور چشم‌گیری داشت. چند بار تا مرز دستگیری توسط ساواک، پیش‌رفت.
▫️شهیدپس‌از اتمام تحصیلات متوسطه به همراه شهیدان دکامی و رضایی به عنوان طلبه در مدرسه دینی امام جعفرصادق«علیه السلام»بروجرد مشغول کسب علم شدند که در این دوران به جبهه ها عزیمت می کرد.

🔻خاطره از برادر شهید:
▫️در سال های جنگ با توجه به این که مسئله سوخت یکی از موارد مهم بود،ایشان در این مورد بسیار دقت می کرد ؛نه تنها در مورد سوخت ؛ بلکه در سایر موارد به ما سفارش می کرد.
▫️بعضی شب های زمستان که به خانه می آمد و قصد خوابیدن داشت،بخاری اتاق را روشن نمی کرد و با یک پتو اضافه خودش را گرم نگه می داشت و می گفت: وقتی می توانم خودم را اینگونه گرم کنم چرا اسراف کنم.سوخت نفت بیش تر به درد جبهه ها می خورد.

▫️سرانجام شهید عبدالوهاب فتح الهی همراه دویار مهربان و دوست مومن خود،شهیدان دکامی ورضایی در عملیات عاشورای2 در تاریخ1364/5/24در منطقه چنگوله به شهادت رسیدند.

✍️کارگروه فرهنگی حوزه علمیه بنت‌الرسول “سلام‌الله‌علیها‌”

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
پایان فراق 36 ساله عزیزِ خدا /شهید «عزیزالله بهاروند» در خاک آرام گرفت

امروز و پس از گذشت ۳۶ سال دوری، عزیزالله بهاروند قصد خانه کرد و پیکر مطهرش پس از تفحص برای تشییع مهمان شهرش گشت، پیکر لاله به خون خفته‌ای که از قد رشیدش تنها چند تکه استخوانش باقی مانده، روی دستان مردم شهیدپرور خرم‌آباد به گلزار شهدا منتقل و به خاک سپرده شد.

آخرین اخبار
پیکر مطهر شهید «عزیزالله بهاروند» وارد خرم‌آباد شد

پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده ارتش، شهید «عزیزالله بهاروند» امروز یکشنبه وارد خرم‌آباد شد.

آخرین اخبار
ماجرای شهادت ۱۳ مدافع حرم استان مازندران در خانطومان

حسن بهاری، رزمنده مدافع حرم مازندرانی حماسه خان طومان را اینگونه توضیح می‌دهد: «منطقه خان طومان به لحاظ جاده کمربندی‌ای که 8 کیلومتر است موقعیت استراتژیکی برای تروریست‌ها محسوب می‌شود. در واقع داعش از این راه به ترکیه نفت می‌فروشد و تجهیزات نظامیاش را تهیه می‌کند،