500 میلیاردریال تسهیلات اشتغالزا در بخش کشاورزی سلسله جذب شد

آخرین اخبار

 رئیس جهاد کشاورزی سلسله گفت: 500 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی سال گذشته در بخش کشاورزی شهرستان جذب شد.

به گزارش نیساخبر؛رضا سوخته زاری  اظهار داشت: جهادکشاورزی شهرستان توانست در سال گذشته اقدامات خوبی در راستای ایجاد اشتغال صورت دهد و رتبه اول جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در شهرستان و استان را به خود اختصاص دهد.
وی عنوان کرد: شهرستان سلسله قطب کشاورزی استان محسوب می شود و دارای ظرفیتها و پتانسیل های خوبی در بخش کشاورزی است.
وی افزود: با اقداماتی که در راستای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و به دنبال آن شروع فرآوری و بسته بندی محصولات تولیدی کشاورزان صورت گرفته، محصولات تولیدی کشاورزان شهرستان به قیمت مناسبی به فروش خواهد رسید.
رئیس جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به برداشت مکانیزه گردو و تشکیل تعاونی گردوکاران در شهرستان، گفت: همچنین برنامه ریزی جهت ایجاد کارگاه بسته بندی میوه خشک به منظور جلوگیری از خام فروشی میوه باغات شهرستان و سودجویی های واسطه ها و دلالان، اصلاح نژاد دام سنگین و سبک، تشکیل صندوق های خرد مشاغل خانگی برای روستائیان، احداث دومین باغ اندام رویشی تکثیری کشور، ایجاد کارگاه فرآوری و بسته بندی زعفران، راه اندازی مجتمع پرورش ماهی دوآب از مهمترین اقدامات صورت گرفته جهاد کشاورزی شهرستان در سال گذشته بوده است.
شهرستان سلسله دارای بیش از 40 هزار هکتار اراضی آبی و دیم است.
7

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.