6 کمیسیون خرید غلات در سلسله ایجاد شد

آخرین اخبار

رئیس جهاد کشاورزی سلسله گفت: 6 کمیسیون خرید غلات دراین شهرستان برای خرید محصولات کشاورزان ایجاد شده است.

به گزارش نیساخبر“رضا سوخته زاری  اظهار داشت: پنج کمیسیون مختص خرید گندم و جو بوده و یک کمیسیون نیز به خرید کلزا اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اختصاص 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کاشت گندم افزود: چهار هزارو 500 هکتار از مجموع این اراضی آبی و مابقی دیم هستند که بیش از 35 هزار تن گندم از آنها برداشت خواهد شد.
رئیس جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به کاشت جو در سطح 6 هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان، ادامه داد: 500 هکتار از این اراضی آبی و 6 هزار هکتار نیز دیم هستند و پیش بینی می شود بیش از هفت هزارو500 تن محصول برداشت صورت گیرد.
سوخته زاری با اشاره به اینکه شهرستان سلسله قطب تولید کلزای لرستان محسوب می شود، اضافه کرد: امسال یک هزارو300 هکتار از اراضی حاصلخیز شهرستان به کاشت کلزا اختصاص یافته که پیش بینی می شود سه هزار تن برداشت صورت گیرد.
رئیس جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به اینکه مراکز خرید گندم شهرستان از انبار متناسب با حجم خرید برخوردار هستند، یادآور شد: داشتن باسکول استاندارد و کالیبره، امکانات لازم برای تخلیه و بارگیری محصولات، دوربین مداربسته دید در شب و همچنین بستر ارتباط اینترنتی و تجهیزات مربوط به آن برای کمیسیون های خرید فراهم شده است.
بیش از 40 هزار هکتار اراضی کشاورزی در شهرستان سلسله وجود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.