• امروز : یکشنبه - ۱۶ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 15 - رجب - 1444
  • برابر با : Sunday - 5 February - 2023
2

غوغای مردم نجف‌آباد در بازگشت قهرمان/سردار سلامی: محسن حججی فرزند همه ما شد/ خاکسپاری پیکر مطهرشهیدججی +تصاویر

  • کد خبر : 6067
  • 06 مهر 1396 - 17:44
غوغای مردم نجف‌آباد در بازگشت قهرمان/سردار سلامی: محسن حججی فرزند همه ما شد/ خاکسپاری پیکر مطهرشهیدججی +تصاویر

مردم نجف آباد اصفهان با حضور گسترده در حال تشییع شهید حججی به سمت یادمان هستند. به گزارش نیساخبر” مردم نجف آباد اصفهان با حضور گسترده خود در تدفین شهدی حججی یاد آن شهید بزرگوار را گرامی داشتند. بانوان بسیاری که تعدادشان کمتر از مردان نیست از سراسر کشور با به دست گرفتن عکس و پوسترها […]

غوغای مردم نجف‌آباد در #بازگشت_قهرمان/سردار سلامی: محسن حججی فرزند همه ما شد/ خاکسپاری پیکر مطهرشهیدحججی +تصاویر

مردم نجف آباد اصفهان با حضور گسترده در حال تشییع شهید حججی به سمت یادمان هستند.

به گزارش نیساخبر” مردم نجف آباد اصفهان با حضور گسترده خود در تدفین شهدی حججی یاد آن شهید بزرگوار را گرامی داشتند.

بانوان بسیاری که تعدادشان کمتر از مردان نیست از سراسر کشور با به دست گرفتن عکس و پوسترها و شعارهایی در مورد شهید بی سر، محسن حججی، از ابتدای صبح در مراسم تشییع این شهید والامقام شرکت کردند.

 

کودکان نجف آبادی از شهید حججی می گویند

 

امروز کودکان بسیاری به همراه خانواده‌های خود در مراسم باشکوه تشییع شهید محسن حججی شرکت کرده‌اند، هر کدام از آن‌ها نیز عکس شهید حججی را به دست دارند و با هم تکرار می‌کنند: «بابای علی قهرمان است.»

یکی از کودکان این جمله را تکرار کرد و گفت: بابای علی قهرمانه و ما می‌خواهیم وقتی بزرگ شدیم مثل بابای علی قهرمان باشیم»

یکی از دختر بچه ها نیز که به گفته مادرش کاردستی گل لاله را با دستان خودش درست کرده و عکس شهید حججی و پسرش را به آن چسبانده است، گفت: «بابای علی قهرمانه، همه باباها قهرمانن و از امام حسین (ع) دفاع می کنند»

پسر بچه ای دیگر گفت: « همه ما وقتی بزرگ شدیم راه امام حسین (ع) را ادامه می دهیم، من هم می‌خواهم مانند شهید حججی مدافع حرم شوم.»

یکی دیگر ازآن‌ها نیز گفت: « من هم مانند شهید حججی باید شهید مدافع حرم شوم.»

یکی از دختران خادم شهدا نیز گفت: شهید حججی زینت تمام شهدای مدافع حرم نجف‌آباد شد، این شهید نشان داد دهه هفتادی‌ها هم می‌توانند شهید بدهند، فقط کافیست کاری کنیم که خدا عاشقمان باشد.

مردم حاضر در میدان بسیج یک صدا شعری در وصف اسارت میخوانند. صدای آژیر ماشین پلیس از سمت یکی از خیابان‌ها شنیده می‌شود.

مردم همراه مداح و جمعیت عزادار «آقام حسین (ع)» سر می‌دهند.دسته های عزاداری در مراسم تشییع حضور دارند و به عزاداری و همراهی با مردم پرداخته‌اند.

جمعیت هم‌اکنون آرام آرام به سمت یادمان حرکت می‌کنند.

قدردانی پدر شهید حججی از مسئولان ارشد دفتر مقام معظم رهبری‌

دقایقی پیش پدر شهید والا مقام محسن حججی از مسئولان ارشد دفتر مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

امروز مسئولان کشوری و استانی و شهرستان نجف‌آباد در مراسم تشییع شهید محسن حججی شرکت کرده و مردم را همراهی  می‌کنند.

امروز شهر نجف‌آباد یک صدا و یکپارچه یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات ایران را رقم می‌زند.

همراهی بی‌نظیر مردم در تشییع پیکر “شهید حججی”

پیکر شهید حججی در میان خیل عظیم جمعیت عزاداران در حال حرکت به سمت گلزار شهداست.

مردم برای اقامه نماز بر پیکر شهید حججی آماده‌اند. پیکر شهید حججی تا دقایقی دیگر به گلزار شهدا می‌رسد.

عده بسیاری از مردم نیز در گلزار شهدا حضور دارند. یکی از پیرغلامان نجف آبادی به زبان ترکی در میان جمعیت مداحی می‌کند، شهید هر لحظه به گلزار نزدیک‌تر می‌شود. دسته‌های عزاداری با صدای طبل و همراهی مردم در میان جمیعت حرکت می‌کنند.

پیکر شهید حججی به جایگاه نزدیک می‌شود.مردم هر لحظه شور و حال بیشتری پیدا می‌کنند، صدای فریاد یا حسین (ع) به گوش می‌رسد، مادارن و پدران شهدا بغض شان به اشک تبدیل شده است.

سردار سلامی: محسن حُججی فرزند همه ما شد

سردار حسین سلامی صبح امروز در مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی در میدان بسیج نجف‌آباد، با فرستادن سلام و درود بر خاندان سیدلشهدا(ع)، اظهار کرد: امروز به کهکشان پر ستاره نجف آباد یک ستاره پرفروغ  دیگری اضافه شد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به تقدیم بیش از دو هزار و ۵۰۰ شهید از شهرستان نجف آباد به انقلاب اسلامی، گفت: شهید حججی شهید آسمانی است که نجف آباد را تبدیل به گلستانی شاخص تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه ملت غیور ایران را تبدیل به ایستاده ترین ملت در برابرذ استکبار، گفت: پیکر که امروز به دست شما تسییع می شود یک مرد آسمانی و یک شهید کامل عاشورایی است.

سردار سلامی گفت: سیمای آرام، چشمان نافذ و شکوه و صلابت و قدم محسن را در لحظه اسارت و در آستانه شهادت با آن چهره منفور و کریه منظر داعشی که پشت محسن ایستاده تا تصویری از شمر و یزید زمان را در اذهان به نقاشی بکشد مقایسه کند و این دو تصویر اثباتی از حقانیت مسیری است که محسن حججی انتخاب کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه شهید حججی را شهید کاملی عنوان کرد که شبیه به شهادی عاشورای حسینی است، اظهار کرد: او به امام حسین اقتدا کرد بی سر بودن آن موجب سرافرازی ما شد، او ندای هل من ناصر امام زمان و امام زمین را شنید و لبیک گفت.

وی ادامه داد: او بدون دستها به سرزمین خود بازگشت، جوانی او همچون قاسم بن الحسن شهد شیرین شهادت را چشید و احلی من العسل را فریاد زد، او همچون شهدای عاشورا قطعه قطعه شد و او امروز نماد همدلی، استواری و پایداری یک امت است.

سردار سلامی شهید حججی را نماد بیعت با امام حسین(ع) و آرمان های امام (ره) بیان و اظهار کرد: امروز ثمرات شجره طیبه انقلاب اسلامی جوانان برومند و سرو قامتی چون محسن ما هستند که اقصی نقاط جهان اسلام را به میدان مبارزه علیه مستکبران تبدیل کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه شهید حججی را از رویش های امروزین انقلاب اسلامی عنوان و اظهار کرد: شخصیت او فراتر از کالبد جسمانیش و روح او در ما تکثیر شده است، او یک شخصیت و هویت اسلامی و ملی امتداد یافته در جامعه ما و امت اسلامی است.

وی شهید حججی را شجرطیب اظهار کرد و گفت: قاتل شقی او میوه شجره خبیثه و ملعونه ای بود که توسط استکبار در بلاد اسلامی کاشته شد.

سردار سلامی با بیان اینکه این مدت ها از پهنه چشمان امت اسلامی اشک ها میبارید، گفت: محسن حججی فرزند همه امت اسلام، ملت ایران، رهبر معظم انقلاب و فرزند همه ما شد، او روح عاشورا را دوباره در کالبد این ملت زنده کرده و آن چشمان معجزه گرش در قلب ها رسوخ کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: محسن همه معیارهای دنیایی دشمنان را در مورد ملت ایران و جونانمان تغییر داد آنها گمان می کردند ملت از آرمان هایمان خسته شده ایم این چنین مردم در صحن شریف رضوی، در میدان امام حسین(ع) تهران، میدان امام اصفهان و میدان بسیج مستضعفین حضور پیدا می کنند.

وی با بیان اینکه جوانان امروز در دل، احساس، امید و افقهای بلند خود تعقیب آرزهای محسن را در دستور کار خود قرار داده اند، گفت: ملت بزرگ ایران شکوه شهادت این شهیدان عامل اصلی پیروزی های ما در این میدان مبارزه چهل ساله ما با جبهه استکبار شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه جستجوی سعادت و آزادی مستضعفان را آرمان انقلاب اسلامی بیان و اظهار کرد: ولی فقیه و رهبر بزرگ انقلابمان، ناخدا و فرمانده بی بدیل این انقلاب اسلامی است.
وی گفت: اگر امروز می بینید بلاد اسلامی تبدیل به میدان مبارزه با استکبار شده اند آثار و پیامد بازتاب شهادت شهدای این ملت است که به عنوان حجت های بزرگ درون سرزمین ما ریشه های مستحکم مردم با نظامشان را شکل می دهند.

سردار سلامی گفت: در روزهای اخیر شنیدید که رییس جمهور آمریکا عاجزانه از یک قدرت بزرگ به نام اسلام در ایران سخن می گفت، سخنان او هر چه توهین آمیز بود ولی اعتراف به قدرت نوین به نام ایران در پرتو اسلام کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به وابستگی ایران در زمان طاغوت، اظهار کرد: امام راحل(ره) ما را از آن وضعیت نجات داد و امروز ما به ایرانی و اسلامی بودنمان افتخار می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ در زمان انتخاب خود اعتراف کرد که گروه تروریستی و خون خوار داعش دست پرورده آمریکا است.

سردار سلامی خطاب به رییس جمهور آمریکا، گفت: همه دولت ها و روسای جمهور پیشین آمریکا در طول روند پیروزمند انقلاب همه قدرت خود را بکار بردند تا ملت ایران متوقف کند و از پیگیری آرمان ها جلوگیری کنند، به او داستان طبس را یادآوری می کنیم که چیزی جز مشتی آتش و خاکستر باقی نماند.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: پایان دفاع مقدس چیزی جز شکست جبهه استکبار نبود؛‌ شما ملت ایران را مورد محاصره تحریم اقتصادی بی سابقه قرار دادید می خواستید ملت ایران را فلج و نظام را فروبپاشانید اما ملت بزرگ ایران از دیوار اراده شما عبور کردند و در پرتو آن تحریم اقتصادی آفریننده یک شکوه شد.

وی با اشاره به شهادت دانشمندان هسته ای ایران به دست مزدوران رژیم صهیونیستی در خیابان، گفت: امروز ما قلب هسته ای را شکافتیم، می خواستید ما را در انزوای سیاسی قرار دهید ولی جوانان ما در مرزهای مدیترانه حضور دارند.

سردار سلامی خطاب به ریس جمهور آمریکا، اظهار کرد: شما که ملت ایران را تحقیر می کنید آیا این شکوه حضور مردم را نمی بینید باید به چشم پزشک مراجعه کنید و بدانید شما نابینا هستید.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ملت بزرگ ایران به رییس جمهور آمریکا توصیه می کنیم واقعیت های انقلاب اسلامی را ببینند، آن ها می خواهند ما را خلع سلاح کنند ولی می گوییم هر کسی از موشک های ما می ترسد به پناهگاه ها پناه ببرد.

وی ایران اسلامی را باشکوه تر از قدرت های استکباری عنوان اظهار کرد: از شما سوال می کنم، در کجای تحولات منطقه ما قرار دارید، ترامپ به فکر گره گشایی از مشکلات کشور خود باشد به فکر ۵۰ میلیون فقیر در آمریکا باشند.

سردار سلامی افزود: ما زندگی خود را بر اساس تعامل با آمریکا بنا نکرده ایم، باید بدانید جمهوری اسلامی اگر برجام را هم از بین ببرید، بدون برجام با آزادی عمل بیشتر پیش خواهیم رفت.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما با پیکر شهید حججی به زودی وداع خواهیم کرد، گفت: نام، آرمان، شجاعت و فضل شهید حججی در قلب های ما می ماند.

اقامه نماز برپیکر مطهر شهید حججی

دقایقی قبل پس از ورود پیکر مطهر شهید حججی به محل یادمان شهدای شهر نجف‌آباد نماز به امامت حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف‌آباد اقامه شد.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید صبح امروز در شهر شهیدپرور نجف‌آباد با حضور گسترده مردم و مسؤولان در میدان بسیج این شهر آغاز و پس از تشییع بر دستان مردم و اقامه نماز، به سمت محل تدفین منتقل شد.

آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان نیز بالای سر پیکر مطهر شهید حججی حضور یافت.

خاکسپاری پیکر مطهر شهید حججی

منبع:شبکه اطلاع رسانی راه دانا

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]

لینک کوتاه : https://nisakhabar.ir/?p=6067

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.