• امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 10 - رجب - 1444
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1

گزارش/از نقش ماهواره تا خانواده ها در ترویج بدحجابی در جامعه +تصاویر

  • کد خبر : 5480
  • 21 تیر 1396 - 17:19
گزارش/از نقش ماهواره تا خانواده ها در ترویج بدحجابی در جامعه +تصاویر

بد حجابی یا بی حجابی افراد در جامعه بعنوان یکی از مهمترین معضلات جامعه اسلامی است که عوامل متعددی در سالهای اخیر در ترویج آن نقش داشته است که مهمترین آن کمرنگ شدن اعتقاد به فرهنگ حجاب در خانوادها  می باشد. به گزارش نیساخبر وبه نقل از سفیر افلاک،امروزه  بدحجابی وبی حجابی در  سطح جامعه گسترش […]

از نقش ماهواره تا خانواده ها در ترویج بدحجابی در جامعه +تصاویر

بد حجابی یا بی حجابی افراد در جامعه بعنوان یکی از مهمترین معضلات جامعه اسلامی است که عوامل متعددی در سالهای اخیر در ترویج آن نقش داشته است که مهمترین آن کمرنگ شدن اعتقاد به فرهنگ حجاب در خانوادها  می باشد.

به گزارش نیساخبر وبه نقل از سفیر افلاک،امروزه  بدحجابی وبی حجابی در  سطح جامعه گسترش یافته است و متاسفانه برخی از زنان با چنان پوشش های و آرایش های نامناسب در جامعه اسلامی حاضر می شوند و گویا در این زمینه نیز با هم رقابت دارند.

بی حجابی ،بد حجابی ،عکس،تصویر،هفته حجاب وعفاف

سوالی که باید از خود پرسیده شود این است که چه عواملی سبب شده  که زنان در جامعه به مسئله حجاب بی توجه باشند؟

شاید از دلایل عمده در مورد بی حجابی به تأثیرپذیری جوانان از هجوم تهاجم فرهنگی غرب ، بی توجهی خانواده ها، خودنمایی یا جلب توجه و کسب جایگاه ، دوستی های نامطمئن و… نامبرد که این عوامل  هر کدام باعث شد تا بی حجابی را که رضا خان با زور نتوانست در جامعه گسترش دهد امروزه حتی بعنوان یک ارزش و نشانه روشنفکری مخصوصا برای زنان  تلقی شود.

بی حجابی ،بد حجابی ،عکس،تصویر،هفته حجاب وعفاف

ماهواره کارگردان ترویج بی حجابی وفساد درجامعه

شبکه های ماهواره ای همیشه جذب مخاطب و تاثیرگذاری بربیننده  را رمزهای ابقای خود دانسته  و با استفاده از روش های جدید، باورهای غلط  را در مورد زیباتر شدن با بد حجابی به مخاطبان خود ارائه می دهند.

 یکی از بانوانی الیگودرز در این باره گفت: با توجه به اینکه تاکیدات زیادی در قرآن واحادیث معصومین به مسئله حجاب شده است ولی هنوز بسیاری از افراد با پوشش ها وحجابهای نامناسب در جامعه حاضرمی شود که یکی از علت های آن  جابجایی ارزش با ضد ارزش دربین  خانواده ها می باشد.

بی حجابی ،بد حجابی ،عکس،تصویر،هفته حجاب وعفاف

وی به نقش ماهواره در ترویج بی حجابی در سطح جامعه اشاره نمود وگفت:  متاسفانه در منازلی که ماهواره وجود دارد پوشش و آرایش افراد خانواده از سریالها ودیگر برنامه ها الگو برداری شده  و حتی رفتار این خانواده را تغییر می دهد  که در نهایت  منجر به طلاق واز هم پاشیدگی بنیان خانواده ها می شود.

 بی حجابی ویترینی برای جلب مشتری

این شهروند الیگودرزی درادامه افزود: متاسفانه بسیاری از کسبه  از بانوان بد حجاب برای رونق کاسبی خود استفاده می کنند و حتی بعضی  برای جلب بیشتر مشتری از دختران با آرایش غلیظ در چنین مکانهایی استفاده می کنند.

وی  توجه مسئولین اصناف را به این مسئله حجاب  لازم دانست و بیان کرد: با توجه به اوضاع بیکاری واقتصادی ، بسیاری از بانوان محجبه قصد دارند که هزینه های زندگی خود را تامین کنند ولی چون حجاب را مانعی برای اشتغال خود می دانند کم کم به وسوسه  افتاده و به سمت بد حجابی می روند.

گزارش مردمی از عوامل ترویج بی حجابی ؛

 وی اظهار داشت: متاسفانه در بسیاری از مغازه‌ ها از فروشند گان زن برای جلب مشتریان  استفاده می کنند و این افراد  با  آرایشهای غلیظ  و با ظاهر آن چنانی به عنوان فروشنده ساعت ها با مشتری چانه می زنند تا به  اصطلاح کسب درآمد کنند  و حضور آنها در مکان های پر تردد بیشتر به چشم می خورد.

لباسهایی در جهت ترویج  فرهنگ مد گرایی و بد حجابی

 خانم سرلک  یکی دیگر از بانوان الیگودرز در این باره می گوید: دشمن با برنامه ریزها و اقدامات حساب شده در خصوص تهاجمات فرهنگی و الگو برداری دختران از زنان غربی توانسته از طریق لباس ها نامناسب ،مدگرایی و… بی حجابی را رواج دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون اگر دختران وپسران برای تهیه لباس به فروشگاهها ومغازه ها مراجعه کنند با لباسهای که با فرهنگ اسلامی مغایرت داشته  مواجهه می شوند و هیچگونه نظارتی در خصوص فروش این لباسها وجود ندارد.

بی حجابی ،بد حجابی ،عکس،تصویر،هفته حجاب وعفاف

این شهروند الیگودرزی با اشاره به اینکه  ترویج بی حجابی در جامعه  نتیجه کم کاری خانوادها و مسئولین است اظهار داشت: بسیاری از فروشندگان نیز تقاضاهای مردم و سود زیاد را علت فروش چنین  لباسهایی در مغازه خود می دانند و معتقدند که مردم  الگوی پوشش خود را از هنرمندان در رسانه ملی وماهواره ها انتخاب می کنند و  باید برنامه ریزی اساسی  در خصوص توجه به حجاب در نظر گرفته شود.

  بازیگران به مدلینگ بدحجابی و بلندگوی ترویج فرهنگ غربی تبدیل شده اند 

 یکی دیگر از بانوان شهرستان به تروبج بی حجابی توسط سینما اشاره کرد وافزود: در طول سالهای اخیر سینما به نوعی پیشرو در جلوه های بدحجابی در جامعه بوده است و در  فیلم های سینمایی هنرپیشه های زن در آن انواع  بدحجابی را به نمایش  گذاشته و تماشاگران نیز  در خصوص پوشش نیز از آنها  الگو برداری نموده اند.

بی حجابی ،بد حجابی ،عکس،تصویر،هفته حجاب وعفاف

 وی ادامه داد: رفتارهای دوگانه بعضی از هنرمندان در فیلم ها  و پشت صحنه آنها سبب شده که مخاطبان  پیام ساخت فیلم های را جدی نگرفته  و حتی حضور هنرمندان در نقش های مذهبی را تنها  بعنوان کسب در آمد بحساب بیاورند  وحتی بسیاری از بازیگران سینما با پوشش وظاهر بسیار نامناسب در جشنواره ها ومراسمات حاضر شده که هیچ نهادی در این خصوص تذکر یا نظارتی ندارد.

بی حجابی ،بد حجابی ،عکس،تصویر،هفته حجاب وعفاف

خانم گودرزی اضافه کرد: بسیاری از  زنان هنرمند سینما به ترویج فرهنگ مدگرایی و بی حجابی غربی کمک نموده وبه نوعی زنان جامعه را به سمت فرهنگ مدلینگ  غربی تشویق می نمایند و متاسفانه دختران  امروز نیز با الگو برداری از آنان سعی بر مهم  جلوه دادن خود در نزد دیگران هستند.

نقش خانواده در ترویج فرهنگ حجاب 

خانواده بعنوان مهمترین نقش را در رشدو تربیت افراد در جامعه دارد و اگر پدران و مادران نسبت به مسئله حجاب وسایر ارزشهای جامعه بی توجه باشند فرزندان نیز پیرو رفتارهای آنان بوده و  نسب به  این امر بی تفاوت می باشند از این رو باید مسئله حجاب را در محیط خانواده نهادینه  کرد و در امر حجاب به فرزندان آموزش های لازم داده شود.

همچنین در سطح جامعه باید  با فرهنگ سازی مناسب شاهد باشیم که دستگاهها و متولیان فرهنگی بیشترین نقش را در ترویج فرهنگ حجاب وعفاف داشته باشند و همه نسبت به این امر احساس مسئولیت نمایند  وتنها در هفته حجاب وعفاف به فکر این امر یا مقوله فرهنگی نباشند و بلکه با برنامه ریزی و اقدامات اساسی در جهت ترویج فرهنگ عفاف وحجاب فعالیت کنند.

گزارش: یاسر مومنی

انتهای پیام/

 


[contact-form-7 404 "یافت نشد"]

لینک کوتاه : https://nisakhabar.ir/?p=5480

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.