آزادی ۳۷۱ زندانی غیر عمد نیازمند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار است

آخرین اخبار
شاکرمی دیه

مدیرعامل ستاد دیه استان لرستان تعداد زندانیان غیر عمد استان لرستان را ۳۷۱ نفر برشمرد و گفت: بدهی این تعداد زندانی ۳۰ میلیارد تومان است.

توکل شاکرمی  اظهار داشت: تعداد زندانیان غیر عمد استان لرستان در حال حاضر 371 نفر است که از این تعداد 13 نفر زن و 358 نفر مرد است.

وی بابیان اینکه بدهی این تعداد زندانی 30 میلیارد تومان است افزود: حدود 53 نفر از زندانیان بدهکاران مهریه و نفقه، 294 نفر  بدهکاران مالی و مابقی بدهکاران دیه، تصادفات و حوادث کارگاهی است.

مدیرعامل ستاد دیه استان لرستان عنوان کرد: خوشبختانه با قانون بیمه اجباری به مجلس شورای اسلامی، شاهد کاهش روند زندانیان تصادفات هستیم به‌نحوی‌که هرسال سیر نزولی دارد و بنا است امسال با تصویب قانون همه زندانیان را تا پایان سال آزاد کنیم و روند قانون به شکلی است که شاهد حضور زندانیان تصادفات در زندان‌ها نباشیم.

وی بیان کرد: متأسفانه معضلی که در سایر نقاط استان وجود دارد تیراندازی در مراسمات شادی و نحوه نگهداری سلاح است که در حال حاضر چهار زندانی مربوط به تیراندازی در این‌گونه مراسمات است؛ این شادی نابهنجار و نامرسومی است که در  سطح کشور برچیده شده ولی متأسفانه در چند استان شاهد هستم که این کار انجام می‌شود و لرستان نیز یکی از استان‌هایی است که در مراسمات شادی تیراندازی می‌شود و امسال نیز چندین اتفاق رخ‌داده است.

شاکرمی تصریح کرد: در شش‌ماهه سال گذشته  تاکنون 138 نفر زندانی جرائم غیر عمد  آزادشده که 9 نفر زن، 129 نفر مرد، هشت نفر بدهکار دیه و تصادفات، 113 نفر بدهکار مالی و 17 نفر بدهکار مهریه و نفقه بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: کل بدهی 138 نفر 11 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده که با  دعوت شکات و رایزنی که انجام‌شده توانستیم گذشت رضایتمندانه از شکات اخذ کنیم و حدود پنج میلیارد تومان را بخشش کنند؛ شکات خیران ما محسوب می‌شوند و این گذشت رضایتمندانه نشان از مردانگی و بخشش هم استانی‌هایمان دارد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1111111111111111″]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
کود اوره با یارانه دولتی به کشاورزان لرستان پرداخت می‌شود‌

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: با توجه به برداشتن ارز کودهای فسفاته و پتاسه توسط دولت کشاورزان رغبت چندانی به خرید این کودها ندارند ولی کود اوره که همچنان با یارانه دولتی پرداخت می‌شود و قیمت مناسبی دارند.

آخرین اخبار
افزایش سهمیه آزمون وکلا و کارشناسان لرستان

رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به افزایش سهمیه آزمون وکلا و کارشناسان در استان گفت: در تعیین تعرفه‌ها و دستمزد کارشناسان نیز وضعیت مالی، تمکن افراد و حجم کار ارجاعی مورد توجه قرار می‎گیرد.

آخرین اخبار
رزمایش «الی بیت المقدس» در لرستان برگزار می‌شود

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)لرستان گفت: رزمایش الی بیت المقدس با شعار «پای کار انقلاب ایستاده‌ایم» در استان برگزار می‌شود.