آزمایشگاه مرجع کووید۱۹ لرستان مورد تأیید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت

آخرین اخبار

 سیامک میراب سمیعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  آزمایشگاه مرجع تشخیصی سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی لرستان پس از بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از طریق شرکت  TUV NORD مورد تأیید قرار گرفت اظهار داشت: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ابتدا با انگیزه خوبی در بسیج امکانات، ایجاد آزمایشگاه تشخیص مولکولی و پیوستن به شبکه آزمایشگاهی کووید-19 اقدام کردند.

وی افزود: مسئولان دانشگاه، متخصصان آزمایشگاهی و از همه مهمتر کارشناسان آزمایشگاه‌های کووید-19 دانشگاه، مهمترین ارکان پاسخ آزمایشگاهی به این بیماری بوده و در آینده نیز خواهند بود.

مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت با بیان اینکه  امیدواریم ظرفیت پاسخگویی آزمایشگاه‌های دانشگاه در شرایط فعلی به طور مستمر افزایش پیدا کند عنوان کرد: در حال حاضر دو آزمایشگاه دانشگاهی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی لرستان و همچنین دو آزمایشگاه خصوصی در این حوزه در فهرست آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کووید-19 قرار دارند.

وی بیان کرد:  دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ایجاد شبکه آزمایشگاهی تشخیص مولکولی بهداشت کشور نه تنها باید به جمعیت تحت پوشش خود خدمت رسانی کند بلکه باید سایر حوزه‌ها و مناطق را هم پشتیبانی کند چراکه اهمیت این شبکه در این است که خدمات آن نه تنها به تشخیص کووید-19 یا تشخیص مولکولی سایر عوامل مورد نظر برنامه‌های کشوری (مثل هپاتیت و اچ آی وی) محدود نخواهد ماند، بلکه  اعضای آن بخشی از برنامه  آمادگی و پاسخ آزمایشگاهی کشور در بحران، فوریت و بلا خواهند بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.