ادارات فرهنگی برای نهادینه شدن حجاب تلاش کنند

آخرین اخبار

فرماندار سلسله با انتقاد از مغفول ماندن عفاف در جامعه ، گفت: باید همه دستگاه ها وادارات فرهنگی و اجتماعی در راستای نهادینه کردن حجاب و تکریم آن در جامعه تلاش کنند.

به گزارش نیساخبر، شریف خسروی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی کارگروه عفاف و حجاب شهرستان که به منظور برنامه ریزی مراسمات هفته عفاف و حجاب در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: درونی کردن ارزش ها سنگ بنای حفظ آن است و با بازنگری عمومی و مدیریت درست می توان به سمت نهادینه کردن آن ها گام برداشت.
وی با انتقاد از مغفول ماندن عفاف در جامعه خاطرنشان کرد: همه دستگاه های اجتماعی خصوصا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه ها و آموزش و پرورش باید در ترویج و نهادینه کردن حجاب اقدام و در تکریم آن در جامعه گام بردارند.
خسروی نبود اوقات فراغت سالم در جامعه را یکی از عوامل کم رنگ شدن مقوله حجاب دانست و افزود: با ایجاد فضای بانشاط می توان جوانان را به سمت حفظ ارزش ها ترغیب کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد: تغییر دادن ریل های فرهنگی توسط دشمنان یکی از مهمترین معضل های موجود در جامعه است که با برنامه ریزی درست و هم فکری و تلاش همگانی می توان از آن جلوگیری کرد.
در این جلسه حجت الاسلام صالحی، امام موقت جمعه الشتر نیز اظهار داشت: عفاف و حجاب ریشه در قرآن دارد اما در بحث حجاب شدت بیان نسبت به خانم ها بیشتر است در حالی که این امر به همان اندازه شامل حال آقایان نیز می شود و آنان نیز موظف به رعایت این اصل قرآنی می باشند.
شهرستان سلسله با 75هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.

انتهای پیام /

منبع:ایرنا

 

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.