انتقاد فرماندار پلدختر از وضعیت فضای مجازی در این شهرستان

آخرین اخبار

حسن رضاییان روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان اظهار داشت: متولیان فرهنگی در شهرستان پلدختر حریت داشته و برای تحقق و ارتقاء فرهنگ وقت بگذارند نه اینکه تنها  شعار بدهند و جایگاهی را اشغال کنند که خروجی نداشته باشد.

وی افزود: انتظار می‌رود مسائل اعتقادی و ارزشی و مولفه‌های اثرگذار نظام مانند عفاف و حجاب در تمام ابعاد زیبا و ارزشی آن در قالب فرهنگ ترویج داده شود.

 فرماندار پلدختر گفت: اکنون در فضای مجازی مسائل غیر اخلاقی و دامن زدن به تهمت و افترا به دیگران توسط برخی افراد رواج پیدا کرده که زیبنده فرهنگ متمدن این شهرستان به عنوان هویزه ثانی نیست.

وی افزود: یک سری افراد خطاکار که به ارزش‌های نظام متعهد نیستند و به پیروی از خواسته‌های نفسانی در فضای مجازی اقدام به افترا و تهمت زدن به دیگران می‌کنند،که این امر باعث تاسف و به دور از دینداری و انسانیت است.

 رضاییان یادآور شد: هر کس امروز در منزل خود کانالی برای دامن زدن به فحاشی و تهمت زدن به دیگران ایجاد کرده که این به دور از فرهنگ غنی شهرستان است.

 وی عنوان کرد: این گونه اقدامات از انسانیت فضل، سخاوت ،حریت و مردانگی به دور است و با ارزش‌ها و ادای دین به شهدا منافات دارد.

فرماندار پلدختر گفت: فضای مجازی در هر جامعه، کشور و دولتی باید پای بند قانون، ارزش‌های اخلاقی و انسانی باشد، که ایجاد افترا و تهمت به دیگران در این فضا منع قانونی دارد.

 وی افزود: قومیت گرایی دیگر پوسیده شده و نباید افراد با سوء استفاده از این موضوع به دیگران اهانت کنند بلکه هر فرد می‌تواند با رعایت اخلاق و پای بندی به اصول فرهنگی و ارزش‌های اعتقادی در جامعه در ارتقای این ارزش‌ها، موثر واقع شود.

 رضاییان یادآور شد: لرها همواره دارای مردانگی و حریت هستند، اما متاسفانه برخی افراد آنقدر انحطاط دارند که دیدگاه و تفکر آنها از حیوان پست تراست که فحش و به کار بردن الفاظ رکیک و بی معنا از ارزش‌ها و دینداری به دور است.

وی افزود: اینگونه رفتارها موجب مکدر شدن من به شخصه نمی‌شود اما جای تاسف است برای برخی افراد که به واسطه نفس خود به دور از ارزش‌های اخلاقی به دنبال اهداف شوم و شیطانی خود هستند.

فرماندار پلدختر گفت: بددهنی و کج فهمی، اهانت و تهمت و افترا به دیگران در فضای مجازی از فرهنگ غنی مردم شهرستان به دور است و همه باید متعهد به ارزش‌ها و آرمان‌های شهدا در مسیر تعالی و ارتقاء فرهنگ گام برداریم.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.