برگزاري همايش اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي بخش مركزي شهرستان سلسله

آخرین اخبار

به گزارش نیساخبر وبه نقل از روابط عمومي فرمانداري سلسله، همايش دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي شهرستان با حضور مهندس فلاح نژاد فرماندار، آقاي كاكولوند بخشدار مركزي و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي بخش مركزي در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد.

در اين همايش مهندس فلاح نژاد با اشاره به جايگاه و اهميت شوراها، اظهار داشت: قرآن كريم و دين مبين اسلام تأكيد ويژه‌اي بر شورا و مشورت داشته‌اند و اين امر نشان مي‌دهد كه مردم بايد در تعيين سرنوشت خود سهيم باشند.

وي با تأكيد بر اينكه اعضاي شوراها بايد به نحوي عمل كنند كه شوراهاي محكم‌تر و تاثيرگذارتري داشته باشيم، افزود: در قانون اساسي نيز به عنوان معتبرترين قوانين اساسي دنيا نيز اشاره‌هاي ويژه‌اي به شورا شده است.

فرماندار سلسله با اشاره به اختصاص ۹ قانون از قوانين موجود در قانون اساسي به شورا و اهميت موضوع شورا در قانون اساسي، عنوان كرد: تجربه نشان مي‌دهد كه در هرجايي كه شورا و همفكري وجود داشته شاهد موفقيت‌هاي بيشتري هم بوده‌ايم كه كه اين امر نشان از اهميت شورا دارد.

وي با بيان اينكه هر انساني بر اساس حقوق طبيعي كه خداوند در اختيار وي قرار داده حق تعيين سرنوشت خود را دارد، بيان كرد فلسفه تشكيل شوراهاي شهر و روستا براي خدمت رساني و توسعه جوامع شهري و روستايي بوده است و تجربه نشان داده كه توسعه جوامع بشري بدون شورا امكانپذير نيست.

مهندس فلاح نژاد با بيان اينكه مردم جوامع شهري و روستايي حق و حقوقي دارند، خاطرنشان كرد: مردم با انتخاب اعضاي شورا، اين حق و حقوق را به دست شورا مي‌سپارند و اعضاي شورا نيز بر اساس قوانين بايد نهايت تلاش خود را در راستاي خدمت رساني به مرم و رشد و توسعه شهر و روستا به كار گيرند.

وي با اشاره به اينكه بهترين ساز و كاري كه براي خدمت به مردم طراحي شده، شورا است، تصريح كرد: قبل از انقلاب سيستم مديريت روستاها شيوه‌اي سنتي داشت و فردي به نام كدخدا تصميم گيرنده امور روستا بود، تصريح كرد: خوشبختانه پس از پيروزي انقلاب اسلامي اين سيستم تغيير كرد و با تشكيل شورا در سال ۷۷، مديريت روستاها به اعضاي شورا و دهياران سپرده شد كه در آينده تبعات مثبت اين شيوه اداره را بيشتر شاهد خواهيم بود.

فرماندار سلسله با اشاره به دهيار به عنوان يكي از حلقه‌هاي سيستم اجرايي دولت و نقش مفيد او در اداره روستا، اظهارداشت: انتخاب درست اعضاي شورا در رشد و توسعه متوازن شهر و روستا بسيار تاثيرگذار است و اگر به دنبال توسعه متوازن هستيم بايد توسعه شهرها و روستاها، هر دو مد نظرمان باشد.

مهندس فلاح نژاد در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت تدبير و اميد بيان داشت: دولت يازدهم در شرايطي روي كار آمد كه كشور با مشكلاتي در عرصه هاي داخلي و خارجي مانند تورم، نرخ رشد منفي اقتصادي و تحريم هاي شديد ظالمانه كشورهاي غربي مواجه بود كه با روي كار آمدن دولت روحاني و با حاكم شدن تدبير و عقلانيت بر كشور امروز شرايط كشور به حالت عادي بازگشته و شاهد توفيقات خوبي در همه زمينه ها هستيم.

وي افزود: با تدبير و حاكم شدن فضاي عقلانيت در عرصه بين المللي توانست پروژه ايران هراسي و اجماع جهاني عليه ايران را با شكست مواجه نمايد و در عرصه داخلي نيز ركود و تورم لجام گسيخته را مهار نمايد به گونه اي كه اكنون رشد اقتصادي بالاي ۵ درصد و تورم تك رقمي را داريم.  وي در ادامه به برخي از اقدامات انجام شده در شهرستان سلسله اشاره و بيان داشت: در بخش گاز از مجموع ۲۶۶ روستاي شهرستان ۱۹۴ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند كه ۹۹ روستا در دولت يازدهم از نعمت گاز برخوردار شده اند.

نماينده عالي دولت در شهرستان در ادامه با اشاره به سفر استاندار محترم و سفر وزراي محترم دولت يازدهم به شهرستان خاطرنشان كرد: در اين سفرها مسئولين محترم در جريان مسائل و مشكلات مردم شهرستان قرار گرفته اند و تصميمات خوبي گرفته شده كه با اجرايي شدن اين مصوبات شاهد توسعه شهرستان خواهيم بود.

فرماندار در ادامه با اشاره به بحث راه هاي ارتباطي شهرستان افزود: يكي از مهمترين عوامل رونق هر منطقه بحث ارتباطات و راه هاي ارتباطي است كه در اين زمينه با بهره مندي از تونل اسپژ شهرستان سلسله از طريق آزاد راه خرم آباد – اراك ۱۵۰۰ كيلومتر به تهران نزديك تر مي شود. وي همچنين به چهار خطه الشتر – خرم آباد اشاره و بيان داشت: كار احداث اين چهار خطه به پايان رسيده و به بهره برداري رسيده است و مي تواند به رونق شهرستان در زمينه هاي گوناگون كمك نمايد.

وي با بيان اينكه انتخابات مظهر مردم سالاري ديني است، افزود: در اوايل سال آينده شاهد برگزاري دو انتخابات ملي و محلي به صورت همزمان خواهيم بود كه داراي دو ماهيت و حساسيت ويژه هستند لذا به عنوان مجري دولت، اجازه هيچگونه تخلفي را به هيچ كس نخواهيم داد.

مهندس فلاح نژاد با تأكيد بر اينكه با قاطعيت به دنبال برگزاري انتخاباتي، امن، سالم، بر مبناي قانون و با حضور حداكثري هستيم، عنوان كرد: در اين راستا تمام كوشش و توان خود را به كار مي‌گيريم تا با برگزاري انتخاباتي سالم و با حضور حداكثري بار ديگر پاسخي دندان شكن به دشمنان نظام بدهيم.

نماينده عالي دولت در شهرستان سلسله با بيان اينكه از مجموع ۲۶۶ روستاي شهرستان تنها ۱۱۰ روستا داراي دهياري و شورا هستند، اظهار داشت: ملاك تقسيم اعتبارات بر مبناي داشتن دهياري است و روستاييان بايد بدانند كه هر روستايي كه در آن انتخابات برگزار نشود، دهيار هم نخواهد داشت و قطعا اهالي آن روستا متضرر خواهند شد.

وي با بيان اينكه در تمامي روستاهايي كه كد تقسيمات كشوري داشته و چهار كانديد داشته باشند، انتخابات شورا برگزار مي شود، عنوان كرد: از مجموع ۲۶۶ روستاي شهرستان ۱۵۳ روستا بالاي ۲۰ خانوار جمعيت دارند.
فرماندار سلسله با بيان اينكه مردم با حضور در پاي صندوق هاي راي، دخيل بودن خود را در تعيين سرنوشتشان به اثبات خواهند رساند، خاطرنشان كرد: با قاطعيت به دنبال برگزاري انتخاباتي سالم، دقيق، بر مبناي قانون و با حضور حداكثري هستيم و در اين راستا اجازه هيچگونه تخلفي را به هيچكس نخواهيم داد.

مهندس فلاح نژاد با اشاره به تشكيل شوراها در سال ۷۷، تصريح كرد: پس از پيروزي انقلاب اسلامي شاهد تغيير در سيستم نحوه مديريت روستاها بوديم و با تشكيل شوراها در آينده قطعا تبعات مثبت بيشتري را در اين خصوص شاهد خواهيم بود.

وي با بيان اينكه دهياران به عنوان يكي از حلقه هاي اجرايي دولت در سيستم مديريت روستاها نقش بسيار مهمي دارند، عنوان كرد: انتخاب درست اعضاي شوراهاي شهر و روستا در رشد و توسعه شهرها و روستاها بسيار تاثيرگذار است به همين دليل بايد توجه ويژه اي براي انتخابي درست داشته باشيم.

فرماندار سلسله با اشاره به حق و حقوق مردم، اظهار داشت: مردم حق و حقوق خود را به دست اعضاي شورا مي سپارند لذا اعضاي شورا بايد نهايت تلاش خود را در راستاي خدمت رساني به مردم به كار گيرند.

در پايان اين مراسم به پاس زحمات و تلاش هاي از اعضاي شوراي هاي اسلامي روستاهاي بخش مركزي با اهداي هدايايي تقدير به عمل آمد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.