مراسم‌های محرم بارعایت فاصله اجتماعی واستفاده از ماسک برگزار شوند

آخرین اخبار

حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی امروز یکشنبه در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ماه محرم در سخنانی با تاکید بر اینکه از سوی ستاد ملی کرونا دستورالعملی ارسال شده که باید بر اساس آن، هم عزاداری امام حسین (ع) را برگزار و هم سلامت عزاداران را تأمین کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت امت اسلامی گفت: هر چیزی که امت اسلامی را تقویت کند، لازم است و هر چیزی که در تعارض با این امر باشد، حرام است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه مقرر شده که بر حسب دستور العمل ستاد ملی کرونا مراسم‌ها را برگزار کنیم، عنوان کرد: اصل اساسی همکاری در این رابطه، بر عهده مردم است و هیئت‌های عزاداری باید در این رابطه همکاری کنند.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر اینکه طبیعتاً عزاداری‌های امسال با گذشته متفاوت خواهد بود بیان داشت: مراسم‌ها با رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، رعایت اصول بهداشتی و… باید برگزار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس بیانات مقام معظم رهبری باید از دستور العمل های ستاد کرونا تبعیت کنیم افزود: در این راستا مردم باید همکاری لازم را داشته باشند، مقرر شده افرادی در هیئت‌ها آموزش لازم را برای این امر ببینند، تا بر اساس این آموزش‌ها و دستور العمل ها اقدام شود.

بیشتر بخوانید

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه مقرر شده که دانشگاه علوم پزشکی آموزش‌های لازم را به هیئت‌های عزاداری ارائه دهد بیان داشت: کمیته‌ای با ریاست تبلیغات اسلامی ایجاد می‌شود تا راجع به مسائل و موضوعات مختلف در رابطه با مراسم‌های ماه محرم تصمیم گیری و اطلاع رسانی داشته باشد.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه سابقه برگزاری شب‌های قدر، دعای عرفه، عید غدیر و… نشان داد که اگر همدل باشیم و از رهنمودهای رهبری و توصیه‌های ستاد کرونا تبعیت کنیم می‌توانیم مراسم محرم را به نحو مطلوبی برگزار کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.