نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس : FATF حزب‌الله را تروریست می‌داند و داعش و منافقین را پاک جلوه می‌دهد

آخرین اخبار
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اعلام مخالفت خود با FATF گفت: این قرارداد گرو‌هایی مانند منافقین و داعش را غیر تروریستی می‌داند.

به گزارش نیساخبر”محمدرضا ملکشاهی‌راد در گفتگو با خبرنگار فارس در ارتباط با قرارداد FATF بیان داشت: این قرارداد یکم کنوانسیون بین‌المللی نبوده بلکه یک قرارداد بین کشوری است که در آن دو موضوع مبارزه با پول‌شویی و مبارزه مالی با تروریست‌ها هدف قرار داده شده است.

وی به بیان موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال این مسائل پرداخت و افزود: کشور ما به‌صورت قانون داخلی مبارزه با تروریست را مد نظر دارند اما در FATF به دنبال این هستند که این موضوع را به‌صورت یک قرارداد بین‌المللی اجرا کرده و کشورهایی که عضوان نشوند را تحریم می‌کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کشورهایی که FATF را نپذیرند در لیست سیاه کشورهای عضو قرار می‌گیرند و بهانه طرف‌های مقابل این است که کشور مخالف با این قرارداد، موافق تروریست است.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که همگان می‌دانند نظام جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها موافق تروریست و پول‌شویی نیست بلکه با آن به‌شدت مبارزه می‌کند.

ملکشاهی‌راد گفت: این کنوانسیون به دنبال این است که کشورهای آزادی‌خواه را تروریست قلمداد کرده و هیچ کشوری حق مخالفت با آن‌ها را نداشته باشد و از طرفی گروه‌های تروریستی مانند منافقین را که آمریکا و اروپا آن‌ها را تروریست نمی‌دانند را حمایت کرده و آن‌ها را به رسمیت بشناسند.

وی ادامه داد: در صورتی که جمهوری اسلامی ایران در شرایط موجود FATF را بپذیرد نباید گروهک تروریستی منافقین را به‌عنوان یک گروه تروریستی به شمار آورد و این در حالی است که همه می‌دانند این گروه تروریستی چه جنایات ضد انسانی بزرگی انجام داده است.

این نماینده مجلس با انتقاد از مفاد FATF بیان داشت: در این کنوانسیون گروه‌های آزادی‌خواه مانند حزب‌الله را تروریستی می‌دانند اما از طرفی گروهی مانند داعش تروریستی به شمار نمی‌رود.

وی اظهار داشت: در FATF گروه‌هایی را که آمریکا و دار و دسته‌اش تأیید کنند تروریستی هستند و گروه‌هایی مانند داعش تروریستی نیستند.

ملکشاهی‌راد با اعلام مخالفت خود با FATF گفت: در شرایطی می‌توان این کنوانسیون را قبول کرد که در آن شرایطی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر شروطی در FATF بیاید که مبنای تشخیص تروریست بر عهده جمهوری اسلامی باشد آن زمان می‌توان آن را تأیید کرد در غیر این صورت و با شرایط فعلی کاملاً با آن مخالف هستم.

انتهای پیام/

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.