۱۲۲ مقاله به نهمین دوره همایش سیره علوی ارسال شد

آخرین اخبار

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: ۱۲۲ مقاله در ۴ محور به نهمین دوره همایش سیره علوی ارسال شد.

لرستان| 122 مقاله به نهمین دوره همایش سیره علوی ارسال شد

به گزارش نیساخبر” علی نادر دهقانی الوار در جلسه برنامه ریزی دهمین همایش ملی سیره علوی که در بیت امام جمعه برگزار شد با اشاره به برگزاری همایش سیره علوی در دانشگاه‎‌ها اظهار داشت: این برنامه هر ساله با مسئولیت یکی از دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود که تاکنون 9دوره این همایش برگزار شده و در مجموع هزار و 100مقاله برتر در 30محور با 40موضوع مشخص چاپ شده است.

وی افزود: در نهمین دوره با مسئولیت جهاد دانشگاهی 122مقاله در4 محور به دبیرخانه وارد شده است و خوشبختانه نویسندگان مقالات 85 درصد دورهPHD وبالا تر، حدود 12درصد دوره ارشد یا معادل را دارند.

 رئیس جهاددانشگاهی لرستان عنوان کرد: از تعداد شرکت کنندگان در همایش 79درصد مرد و 21درصد خانم هستند که از سراسرکشور مقاله نوشته بودند.

وی به مهمترین زمینه کاری مدنظر در مقالات اشاره کرد و گفت: بیشترین مقالات با موضوع اقتصادی بوده چون تاکید ما تداخل مقالات با نامگذاری سال‌ها از طرف مقام معظم رهبری و همچنین 20درصد مقالات در زمینه فرهنگی، سیاسی و موضوعات بین المللی بوده است.

دهقانی الوار تصریح کرد: از دیگر اقدامات در برگزاری همایش سیره علوی فضا سازی رسانه‌ای است که درهمین راستا در سطح استان خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری به موضوع سیره علوی می‌پردازند وب ر این اساس در روز برگزاری نهمین همایش سیره علوی 48 خبر در سایت‌های مختلف کشور کار شده بود و 50خبر توسط رسانه‌هایی که در خارج کشور نیز فعالیت دارند منتشر شده است.

وی بیان کرد: چکیده مقالات به زبان انگلیسی از دیگر اقدامات برگزاری همایش سیره علوی بوده و در یک سایت علمی که مورد توجه دانشمندان است منتشر کرده‌ایم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: از شاخص‌های مهم برگزاری سیره علوی طراحی سایت همایش سیره علوی بوده است که متاسفانه این سایت در گذشته تعطیل شده ولی در نهمین دوره مجدد راه‌اندازی شد. این سایت نباید تعطیل شود.

وی خاطرنشان کرد: همایش سیره علوی یکی از کارهای شاخص فرهنگی و دانشگاهی است که در استان لرستان شروع است.

برنامه‌های بنیاد غدیر در قالب 4 بخش تدوین شده است

رضا زینی وند مقدم مدیرکل آموزش و پرورش لرستان  نیز در این جلسه با بیان اینکه خدمت در دستگاه امیرالمومنین علی (ع) به عنوان یک انسان کامل برای ما چراغ هدایت است اظهار داشت: اعتقاد و باور به ائمه در عمق وجود مردم جاری است و زیستن در بین چنین مردمی افتخاری بزرگ است.

وی افزود: مناسبت‌هایی که در نظام جمهوری اسلامی ومذهب تشیع است فرصت بسیار مغتنمی است برای معرفی ائمه به عنوان الگو در جامعه و بهره‌گیری سیره عملی این بزرگان در تربیت فرزندان و آیندگان جامعه که آموزش و پرورش در این عرصه می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: شخصیت حضرت امیر، فرزندان و همسر ایشان در تاریخ بشر استثناء است و آن حضرت بهترین الگوی عملی برای مسئولین نظام جمهوری اسلامی و بهترین منشور عملی برای اجرای مسئولیت نامه 53حضرت امیربه مالک اشتر است.

زینی وند مقدم به سیاست‌های کلی بنیادغدیر اشاره کرد و گفت: این بنیاد در قالب یک برنامه 5ساله بر اساس رسالت بنیاد غدیر در راستای تحقق چشم انداز 20ساله کشور دارد تدوین و هدف اصلی این برنامه جذب نسل جوان و افزایش گستره مخاطب است.

وی به تاکید بنیاد بر اجرای برنامه‌های علمی، پژوهشی و آموزشی در حوزه‌‍‌های غدیر، سیره علوی، ولایت و امامت اشاره و اظهارداشت: با توجه به شرایط امروز جهان اسلام، محوریت این برنامه‌ها تقویت وحدت بین مسلمانان است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: برنامه‌های بنیاد غدیر در قالب 4 بخش تدوین شده است و همچنین امسال دهه امامت و ولایت با هفته دولت تقارن دارد و از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواستاریم با توجه به اهمیت موضوع برنامه‌های بنیاد غدیر این موضوع تحت الشعاع هفته دولت قرارنگیرد.

وی از دیگر برنامه‌های بنیادغدیر را برنامه فرهنگی، تبلیغی دانست و بیان کرد:عمده کار بنیاد غدیر برنامه فرهنگ سازی و زیربنایی است با توجه به اینکه در کلیه مناسبت ‌مردم به صورت خودجوش ارادت و علاقه خود را به ائمه بیان می‌کنند و امیدواریم بتوانیم این فرهنگ و باورها را در بین مردم عمق ببخشیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

 

[contact-form-7 id=”6434″ title=”فرم تماس 1″]
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.