۱۵ موکب مردمی لرستان برای اربعین ۹۸ آماده شدند

آخرین اخبار

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان گفت: ۷۰۰ نیروی مردمی از لرستان در قالب ۱۵ موکب، آماده خدمت به زائران اربعین هستند.

به گزارش نیساخبر” میثم کشکولی در جلسه‌ای که با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان و مدیران مواکب مردمی استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: امسال برای مراسم پیاده‌روی اربعین از طرف لرستان 15 موکب داریم که این موکب‌ها در جلسات مختلفی گردیکدیگر آمده‌اند و در رابطه با برگزاری هر چه بهتر این مراسم هم‌اندیشی کرده‌اند.

وی افزود: 700 نیروی مؤمن و انقلابی با توان شخصی و مردمی در قالب این موکب‌ها فعالیت دارند تا عملیات مشترکی را رقم بزنند که امروز به یکی از اثربخش‌ترین حرکت‌های فرهنگی تبدیل شده است.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان با بیان اینکه موکب‌ها به صورت کاملاً مردمی اداره می‌شود، عنوان کرد: سال گذشته در بحث اسکان، تغذیه و نیروی انسانی ما کمتر از 100 میلیون هزینه کردیم درحالیکه حدود سه میلیارد کمک‌ها و نذورات مردمی جمع‌آوری و هزینه شد.

وی بیان کرد: این 700 نیروی انسانی با استعداد و توان شخصی خود بدون اینکه باری بر جمهوری اسلامی باشند یکی از اثربخش‌ترین کارهای فرهنگی استان و نظام را رقم می‌زنند.

کشکولی با بیان اینکه تمام اقشار جامعه از دانش‌آموز تا استاد دانشگاه و عالم ربانی در این موکب‌ها و پیاده‌روی اربعین حضور دارند، گفت: تعدادی از موکب‌ها در زمینه اسکان، تغذیه و ایستگاه صلواتی فعالیت می‌کنند و تعدادی موکب تخصصی هم داریم که در حوزه فرهنگی، رسانه و تبلیغ و بهداشت و درمان کار می‌کنند سال گذشته فقط در بخش بهداشت و درمان حدود 10 هزار نفر ویزیت شد.

وی تصریح کرد: خادمان اربعین بدون هیچ منت و چشمداشتی کار می‌کنند اما نیاز است که برخی دستگاه‌ها در زمینه آموزش، تأمین زیرساخت‌ها و جهت‌دهی ورود پیدا کنند مابقی موارد از نذورات مردمی تأمین می‌شود.

دبیر مجمع مردمی مواکب اربعین لرستان خاطرنشان کرد: وقتی اتفاقی مثل سیل می‌افتد 60 موکب اربعین پای کار می‌آید و روزی 250 هزار غذا در پلدختر پخت می‌کند که همه متحیر می‌مانند.

وی اظهارداشت: ستاد اربعین ظرفیتی است که در نظام به‌کار می‌آید، همان نیروهای فنی که در اربعین کار می‌کنند در بخش‌های دیگر مانند محرومیت‌زدایی هم می‌توانند حاضر شوند، بنابراین انتظار داریم که مسئولان این ظرفیت مردمی را بیشتر مورد توجه قرار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.