×
خبر فوری

اجرای ۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در لرستان؛ ۳۰۰ روستا آبرسانی می‌شود

 • خرداد ۲۵, ۱۴۰۱
 • ۰
 • مسئول بسیج سازندگی لرستان با اشاره به اجرای ۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی آبرسانی در لرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به تلاش سازندگی ۳۰۰ روستا آبرسانی می‌شود.

  اجرای ۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در لرستان؛ ۳۰۰ روستا آبرسانی می‌شود
 • سرهنگ احسان جهانبخش در جمع خبرنگاران این شهرستان از اجرای ۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در حوزه آبرسانی خبر داد و اظهار داشت: کم‌آبی ناشی از تغییرات اقلیمی و کاهش بارندگی‌ها در مناطق شهری و روستایی سبب شده مردم با مشکل تأمین آب شرب مواجه شوند به طوری که برخی از روستائیان ناگزیر مجبور به ترک روستای خود شده‌اند.

  وی افزود: خالی شدن روستاها از سکنه سبب ضربه به نظام تولیدی، فرهنگی و اجتماعی می‌شود اما می‌توان گفت این مشکل با کار و تلاش جهادی و راهکارهای علمی قابل حل است.

  مسئول بسیج سازندگی لرستان به لزوم اجرای طرح‌های آبرسانی به روستا‌ها و مناطق محروم اشاره کرد و گفت: ایجاد جهش در جهاد آبرسانی به روستاهای محروم استان با تمام ظرفیت‌ها یک ضرورت است که باید مد نظر قرار گیرد.

  وی عنوان کرد: بسیج سازندگی در تمام شهرستان‌های استان لرستان پروژه‌هایی دردست اجرا دارد  به طوری که هم اکنون در بخش آبرسانی ۲۰ پروژه فعال ملی وجود دارد که براساس توافقنامه آبرسانی به ۱۲۵ روستا است اما با توجه به تلاش سازندگی و مدیریت آن در سطح ۳۰۰ روستا آبرسانی انجام می‌گیرد.

  جهانبخش با بیان اینکه هم اکنون ۶۲ مخزن، ۱۰ حلقه چاه و ۵۳۵ کیلومتر اجرای شبکه آبرسانی پلی اتیلن و فلزی در سطح استان لرستان در دست انجام است بیان کرد: آب‌رسانی به روستاها و تکمیل پروژه‌های این حوزه نیازمند کار جهادی و برنامه‌ریزی دقیق و سریع است.

  مسئول بسیج سازندگی لرستان خاطرنشان کرد: عصر روز گذشته در یک جلسه بنا شد اعتبارات اجرای پروژه توسط آب و فاضلاب به حساب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) واریز و در اسرع وقت به حساب سازندگی استان واریز شود تا مخازن و چاه‌های طرح آبرسانی به صورت همزمان اجرا شوند.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *