×
خبر فوری

افزایش ابتلا به کرونا در لرستان با شیب ملایم؛ ۱۳ بیمار دیگر جان باختند

 • اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۰
 • ۰
 • خوشبختانه طی روزهای اخیر آمار افرادی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و تعداد بستری‌ها در استان لرستان با شیب ملایمی در حال کاهش است اما مردم باید مراقبت بیشتری داشته باشند تا حلقه‌‌های انتقال را بشکنند

  افزایش ابتلا به کرونا در لرستان با شیب ملایم؛ ۱۳ بیمار دیگر جان باختند
 •   در دنیا بیماری‌های زیادی وجود دارد که همه آنها به نوعی بر زندگی انسان تاثیر می‌گذارند و به شکل‌های خاصی انسان‌ها را درگیر خودشان می‌کنند اما «ویروس کرونا» برای بسیاری از مردم نگرانی، استرس مبتلایان از مرگ و اندوه خانواده‌هایشان را به دنبال داشته است.

  بیش از یک سال است که کرونا سراسر دنیا را سرگرم خود کرده، این ویروس کوچک ویرانگرتر و فراتر از بمب اتمی است چرا که مرزهای بین کشورها را به رسمیت نمی‌شناسد و پشت مرزها متوقف نمی‌شود بین قومیت‌ها و ملیت‌ها نیز فرق نمی‌گذارد و زن و مرد و کوچک و بزرگ را مورد هدف قرار می‌دهد.

  هر روزی که می‌گذرد، خبرهای وضعیت کرونا در کشور و به تبع آن  استان  لرستان ما را  بیشتر به فکر فرو می‌برد اگرچه به گفته برخی مسئولان  این روزها با تلاش کادر درمان و همکاری بسیاری از مردم به ویژه کسبه شیب شیوع کرونا در موج چهارم در استان  ملایمتر شده است ولی عدد سه رقمی روزانه  مبتلایان جدید به این ویروس تا حدودی نگران کننده است بر همین اساس مردم باید حواسشان باشد و حلقه‌های انتقال را بشکنند تا این روند کاهشی ادامه یابد.

   ابتلا ۶۵۶ بیمار جدید به کرونا در لرستان  

  به گفته مریم کوشکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ابتدای  شیوع ویروس کرونا در استان لرستان ۳۳۰ هزار و ۲۵۰  تست کرونا به آزمایشگاه‌های استان ارسال شده که از این تعداد ۳۲۶ هزار و ۸۶۰جواب داده شده است.

  وی با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته تست کرونا ۶۵۶ نفر مثبت اعلام شده است اظهار داشت:  تاکنون از مجموع  کلیه نمونه‌های جواب داده شده تست کرونا ۱۰۶ هزار و ۸۳۷ مورد مثبت و ۲۲۰ هزار و ۱۳ مورد منفی اعلام شده است.

  معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: متاسفانه کرونا از شب گذشته تاکنون جان ۱۳ نفر از هم استانی‌های ما را گرفته است تا مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا به هزار و ۷۰۳ نفر برسد.

  کوشکی در رابطه با وضعیت  بیماران مثبت و مشکوک بستری به کرونا در بیمارستان های استان نیز گفت: هم اکنون هزار و ۱۰ بیمار مشکوک و مثبت به کرونا  در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

  دورهمی کاندیداها شورای شهر کانون خطرناک شیوع کرونا

  جعفر طولابی فرماندار خرم‌آباد نیز  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش‌های  مسئولان مربوطه و همکاری مردم به ویژه بازاریان و کسبه تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در مرکز استان  طی روزهای اخیر سیر کاهشی دارد تصریح کرد: پیک چهارم کرونا در خرم‌آباد رو به کاهش است  که امیدواریم همچون روزهای گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی  توسط مردم  به طور کامل پیک چهارم کرونا را پشت سر بگذاریم.

  وی در رابطه با محدودیت کرونایی فعالیت برخی مشاغل افزود: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا  ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه ۲، ۳، و ۴ در شهرهای نارنجی و قرمز به مدت یک هفته دیگر تمدید شد که امیدواریم با اجرای این مصوبه وضعیت شهرها به آبی و زرد برسد.

  فرماندار خرم‌آباد تبلیغات زود هنگام انتخابات شورای شهر خرم‌آباد  و برگزاری تجمع و دورهمی طرفداران کاندیدا  را یکی از کانون‌های  خطرناک کرونا دانست و  گفت: علاوه بر اینکه  بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا  و قانون انتخابات  هرگونه فعالیت تبلیغاتی قبل از موعد  قانونی ممنوع است در همین راستا با توجه به شرایط کرونایی در شهرستان خرم‌آباد برگزاری هرگونه همایش، تجمع و دورهمی خلاف مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع است.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *