×
خبر فوری

استاندار لرستان مطرح کرد؛
بازدیدهای سرزده و شهرستانی ادامه دارد؛مدیران آماده و به گوش باشند

 • اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۳
 • ۰
 • استاندار لرستان با تأکید بر اینکه بازدیدهای سرزده از پروژه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در مرکز استان و شهرستان‌ها ادامه دارد، گفت: در این راستا مدیران آماده و به گوش باشند.

  بازدیدهای سرزده و شهرستانی ادامه دارد؛مدیران آماده و به گوش باشند
 • ابوطالب شفقت  با تأکید بر لزوم اجرای پروژه‌های آبخیزداری، هدایت آب‌های سطحی و همچنین اجرا و تکمیل پروژه‌های سدسازی در لرستان، اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهم سدسازی در استان، سد «معشوره» بوده که مطالبه مردم لرستان به شمار می‌آید.

  لزوم کنترل و مهار منابع آبی

  وی با اشاره به رایزنی حضوری با وزیر نیرو در راستای عملیاتی‌شدن این سد در لرستان، عنوان کرد: وزیر نیرو هم در راستای عملیاتی‌شدن این سد قول مساعد دادند، ماده ۲۳ «معشوره» هم اخذ شده و این سد یکی از ظرفیت‌ها در استان در صورت تکمیل به شمار می‌آید.

  استاندار لرستان با اشاره به بارش‌های خوب و مطلوب در لرستان، گفت: لرستان بعد از استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران، چهارمین استان پربارش در کشور به‌حساب می‌آید.

  شفقت با تأکید بر اینکه این منابع آبی باید در راستای بهره‌برداری و همچنین جلوگیری از وقوع سیلاب در استان کنترل و مهار شود، افزود: یکی از برتری‌ها و ظرفیت‌های لرستان همین بارش‌ها است که باید آنها را مدیریت کنیم تا بهره‌برداری دراین‌رابطه بالا برود.

  اجرای مصوبات سفر دولت نباید معطل بماند

  شفقت در ادامه سخنان خود با اشاره به مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان لرستان، تصریح کرد: پیگیری و اجرای این مصوبات جز تأکیدات شخص رئیس‌جمهور است.

  وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور تأکید دارند وقتی که استاندار با دولت و همچنین وزرا و اعضای دولت با هم به تفاهم می‌رسند که یک اتفاق مبارکی باید در استان رخ دهد، نباید آن اتفاق معطل نگه داشته شود، افزود: در این راستا باید اجرای مصوبات این سفر در استان دنبال شود.

  استاندار لرستان با بیان اینکه در این راستا همه افرادی که مسئول پیگیری و اجرای مصوبات سفر رئیس‌جمهور به لرستان بودند را فراخواندم و تا الان هم‌ده‌ها نامه پیگیری را به وزارت‌خانه‌ها زده‌ام، گفت: مدیران مربوطه را در حوزه‌های مختلف موظف کرده‌ام که نامه‌های ارسال شده به وزیران را دنبال و پیگیری کنند.

  دعوت از معاون اجرایی رئیس‌جمهور برای پیگیری مصوبات سفر

  شفقت با اشاره به پیگیری برای اجرای مصوبات سفر دولت به لرستان از طریق معاونت اجرایی رئیس‌جمهور و دعوت از ایشان برای حضور در لرستان برای پیگیری مباحث، بیان داشت: به دنبال این هستم که مسئولان ملی را به استان دعوت کنم تا بتوانم مشکلات را به نحوی با آنها مطرح و در میان بگذارم.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به جلسه با دستگاه‌های حمایتی در راستای محرومیت‌زدایی در استان، بیان داشت: از این دستگاه‌ها خواسته‌ام که گزارش اقدامات و شرایط خود را ارائه دهند و در همان جلسه با رئیس کمیته امداد، بهزیستی و… کشور تلفنی صحبت کردم و ایشان قول مساعد دادند که حد نهایت تلاش و حمایت خود را در لرستان داشته باشند.

  پیگیری وضعیت پروژه‌های شهری خرم‌آباد

  استاندار لرستان در ادامه با اشاره به بازدیدهای سرزده از دستگاه‌های اجرایی استان از جمله جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین بیمارستان‌ها، گفت: پیگیری مسائل و مشکلات پرستاران در بازدید از بیمارستان‌ها از طریق معاون وزیر بهداشت از جمله دستاوردها و مزیت‌های این بازدیدهای سرزده بود.

  شفقت با اشاره به بازدید از پروژه‌های شهری، اقتصادی و همچنین زیرساختی، تصریح کرد: در شهر خرم‌آباد چندین پروژه داریم که سال‌های سال بوده متوقف مانده‌اند و باعث نگرانی مردم شده‌اند را مورد بازدید قرار دادیم.

  وی یکی از پروژه‌ها را هتل «صخره‌ای» عنوان کرد و گفت: سرمایه‌گذار این پروژه گلایه داشت، من تا حدودی گلایه سرمایه‌گذار را قبول کردم، از نماینده سرمایه‌گذار در هنگام بازدید گفتم که تا زمانی اقدامات اولیه صورت می‌گیرد، کارگاه را فعال کند که شهردار باید دراین‌رابطه بازدید کنند و نتیجه را به ما گزارش بدهند.

  استاندار لرستان یکی دیگر از پروژه‌های مورد بازدید را «برج‌های دوقلو» عنوان کرد و گفت: این پروژه نیز ظاهراً از پروژه‌های خیلی قدیمی شهر بوده و جز نگرانی‌ها و مطالبات مردم به شمار می‌آید.

  شفقت، ادامه داد: بخشی از مشکلات این پروژه مربوط به نهادهای دولتی از جمله بنیاد مستضعفان است که در حال پیگیری هستیم تعامل بین شهرداری و این بنیاد برقرار تا این پروژه هر چه زودتر شروع شود.

  مردم منتظر اجرای راه‌آهن هستند

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بازدید از پروژه‌های زیرساختی مانند راه‌آهن، بیان داشت: با وزیر راه دراین‌رابطه رایزنی کردم و اعلام کردم که مردم منتظر اجرای پروژه راه‌آهن هستند.

  استاندار لرستان، تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه احداث این پروژه هزینه بالایی دارد و لرستان استانی کوهستانی بوده و پروژه نزدیک به ۳۳ کیلومتر تونل دارد، اما پیگیر عملیاتی‌شدن این پروژه هستیم.

  شفقت همچنین به بازدید از ساختمان استانداری لرستان اشاره کرد و گفت: در این راستا ضرب الا اجلی را تعیین کرده‌ایم، چهار ماه را تعیین کرده‌ایم که معاونت عمرانی در این ساختمان مستقر شود.

  وی همچنین به بازدید خود از پروژه‌های اقتصادی از جمله ماشین‌سازی و پارسیلون اشاره کرد و گفت: در محل بازدید از پارسیلون با آقای مخبر تلفنی صحبت کردم که سهام‌داران پارسیلون را دعوت کنیم و با ایشان جلسه‌ای برگزار کنیم تا وضعیت آن تعیین تکلیف شود.

  استاندار لرستان تأکید کرد: به مردم قول می‌دهم که با مشارکت معاون اول رئیس‌جمهور این مجموعه را به فعال کنیم.

  شفقت با بیان اینکه ماشین‌سازی نیاز به توسعه و همچنین دریافت تسهیلات دارد، گفت: در حضور خود سرمایه‌گذاران مجموعه با دو مورد از بانک‌های عامل کشور تماس تلفنی گرفتم و هماهنگ کردم که ایشان برای دریافت تسهیلات به این بانک‌ها مراجعه و پیگیری کند.

  بازدیدهای سرزده و شهرستانی ادامه دارد؛ مدیران آماده و به گوش باشند

  وی با تأکید بر اینکه این بازدیدهای سرزده در استان ادامه دارد، گفت: سفرهای شهرستان را شروع خواهم کرد و شبیه همین بازدیدها و جلساتی که در شهر خرم‌آباد داشته‌ام در بقیه شهرستان‌ها هم خواهم داشت.

  استاندار لرستان، ادامه داد: به مدیران کل اعلام کرده‌ام آقایان مدیرکل معلوم نیست من کی به شما زنگ می‌زنم، اما باید به گوش باشید، معلوم نیست کی دفتر شما می‌آیم؛ اما باید آماده باشید، اصرار ندارم حتماً در اتاقتان باشید، شاید بازدید باشید، اما محیط کار شما و کارکنان شما باید پاسخگوی مراجعات مردم باشند، من هم یک مراجعه‌کننده هستم، حالا من سوال می‌کنم که چه کاری کرده‌اید و چه کاری دارید می‌کنید، مردم می‌گویند ما این کار را می‌خواهیم، به ما کمک کنید و کارمان را انجام دهید.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *