×
خبر فوری

بلاتکلیفی پروژه‌های سلسله و دلفان؛
برخی در فضای مجازی به دنبال تخریب و باج خواهی هستند

 • مهر ۳, ۱۴۰۰
 • ۰
 • نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش ویژه فضای مجازی در زندگی امروز، گفت: متأسفانه افراد در این حوزه بیشتر به دنبال تخریب و باج خواهی هستند.

  برخی در فضای مجازی به دنبال تخریب و باج خواهی هستند
 • یحیی ابراهیمی در دیدار با مدیر کل و معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تاکید بر نگاه ویژه مقام معظم رهبری به فعالیت‌های فرهنگی، گفت: رهبری در ابتدای مجلس کنونی پیگیری دو اولویت مهم حل مسائل فرهنگی و مشکلات اقتصادی را از اصلی ترین مأموریت های نمایندگان دانستند.

  افراد در فضای مجازی بیشتر به دنبال تخریب و باج خواهی هستند

  وی با تاکید بر این اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی طبق قانون می‌بایست یک درصد از اعتبارات خود را صرف فعالیت‌های فرهنگی کنند افزود: نزدیک به ۳۰۰ ارگان در اعتبارات فرهنگی کشور سهیم هستند و در نهایت این وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با اختصاص اعتبارات ناچیز در ازای شرح وظایف گسترده، باید پاسخگوی تمامی مشکلات و معضلات این حوزه باشد، آیا این درست است؟

  نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لرستان با پیشینه فرهنگی، هنری و تاریخی روشن و نزدیک به پنج هزار اثر باستانی، پاسدار یک فرهنگ غنی است اما در حوزه فرهنگ نیز همچون سایر حوزه‌ها مظلوم واقع شده است.

  ابراهیمی بیان داشت: شبکه مجازی با توجه به نقش ویژه ای که در زندگی امروز دارد باید مطالبه گر نیازهای مردم و جامعه باشد، اما متأسفانه افراد در این حوزه بیشتر به دنبال تخریب و باج خواهی هستند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه نظارت‌های خود را افزایش دهد.

  بلاتکلیفی ۱۰ ساله پروژه‌های سلسله و دلفان

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه حل مشکلات فرهنگی نیازمند نگاه جهادی و بسیجی بسیاری از دستگاه‌های اجرایی است، گفت: اعتبارات و سرانه فرهنگی دو شهرستان دلفان و سلسله که خاستگاه و زادگاه بسیاری از هنرمندان و اصحاب برجسته فرهنگ است نیازمند بازنگری است و پروژه‌های عمرانی این دو شهرستان نباید بعد از نزدیک به ۱۰ سال از آغاز به کار هنوز بلاتکلیف باشند.

  نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هنرمندان و اصحاب فرهنگ این دو شهرستان واقعاً مظلوم هستند و علی رغم کمبود فضاهای تخصصی، همواره در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری خوش درخشیده اند.

  ابراهیمی عنوان کرد: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه رمز ماندگاری و موفقیت ما در دوران دفاع مقدس بود که تمامی اقشار از زن و مرد و پیر و جوان را مشتاق حضور در جبهه و دفاع از کیان ایران اسلامی نمود، ما امروز نیازمند اینگونه نگاهی در حوزه‌های کلان فرهنگی هستیم.

  وی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در مسئولیت کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، تصریح کرد: این اداره کل تا حد بسیار زیادی در انجام امور محوله موفق بوده است و کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد نشان از مدیریت درست و کار تیمی هدفمند در این مجموعه دارد، اما با توجه به مشکلات عدیده فرهنگی، کار در این حوزه باید مضاعف باشد.

  نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه دانشگاه‌های ملی دو شهرستان سلسله و دلفان علی رغم اینکه بیش از ۱۰ سال است عنوان دانشگاه دارند، هنوز مستعمره دانشگاه لرستان هستند و استقلال این دو مرکز مهم‌ترین مطالبه مردم از وزارت علوم است که در صورت محقق شدن تلاش می‌کنیم رشته‌های تخصصی گرایش هنر را در این دو دانشگاه ایجاد کنیم.

  ابراهیمی تاکید کرد: مجمع نمایندگان استان آماده است تا در فصل بودجه ریزی و بودجه بندی، در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطالبه گر معیشت، بیمه، مستمری و حل مشکلات عدیده هنرمندان و اصحاب فرهنگ باشد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *