×

رئیس کل دادگستری لرستان:
برگزاری بیش از ۵ هزار محاکمه الکترونیک در لرستان

 • تیر ۴, ۱۴۰۱
 • ۰
 • خرم‌آباد- رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به برگزاری پنج هزار و ۶۰۰ محاکمه و دادرسی الکترونیک در این استان، از رفع تصرف چهار هزار و ۵۷۰ هکتار از اراضی ملی خبر داد.

  برگزاری بیش از ۵ هزار محاکمه الکترونیک در لرستان
 • محمد رزم در سخنانی با اشاره به اینکه تعداد پرونده‌های موجودی دادگستری لرستان در شهریور ماه سال ۹۸، ۸۲ هزار و ۵۰۵ فقره بوده است اظهار داشت: تا پایان اسفندماه ۱۴۰۰، ۷۹۲ هزار و ۷۰ فقره پرونده تشکیل و به مراجع قضائی استان ارجاع شده است.

  ۴۱ هزار پرونده در دادگستری لرستان در حال بررسی است

  وی با بیان اینکه در قبال ۷۹۲ هزار پرونده، ۸۳۲ هزار و ۸۵۷ فقره پرونده مختومه و رسیدگی شده است عنوان کرد: علاوه بر پرونده‌های تشکیل شده، ۴۰ هزار و ۷۸۷ فقره پرونده دیگر مختومه شده است.

  رئیس کل دادگستری لرستان بیان داشت: در حال حاضر ۴۱ هزار پرونده در دادگستری لرستان در حال بررسی است.

  جذب ۹۳ قاضی برای لرستان

  رزم با اشاره به اینکه امیدواریم ۵۰ درصد از این پرونده‌ها در سال ۱۴۰۱ مختومه شوند افزود: تعداد پرونده‌های اجرای احکام حقوقی و کیفری استان در سال ۹۸، ۳۰ هزار و ۲۵ فقره بوده، ۱۴ هزار و ۵۲۶ فقره از این تعداد پرونده مختومه شده، الان تعداد این پرونده‌ها ۱۵ هزار و ۴۰۰ فقره است، ۵۰ درصد از پرونده‌های اجرای احکام در استان مختومه شده است.

  وی در ادامه با اشاره به هزار و ۹۹۷ پست قضائی و اداری در چارت تشکیلاتی دادگستری لرستان گفت: با اقدامات صورت گرفته، هفته گذشته ۹۳ پست قضائی و ۴۳ شعبه مختلف قضائی به تشکیلات دادگستری لرستان اضافه شد.

  رئیس کل دادگستری لرستان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در طول این مدت ۲.۵ ساله، مجوز هفت دادگاه عمومی در بخش‌های ویسیان، طرهان، زاغه، خاوه و ذلقی و… را گرفتیم افزود: در این مدت ۵۳ قاضی را برای استان جذب کردیم و در حال حاضر ۲۶۰ قاضی در لرستان داریم.

  برگزاری بیش از ۵ هزار محاکمه الکترونیک

  رزم با اشاره به راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیک در لرستان افزود: پنج هزار و ۶۰۰ مورد دادرسی و محاکمه الکترونیک طی سال ۱۴۰۰ در لرستان انجام شده است.

  وی با اشاره به پرونده‌های قتل در استان تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و با همکاری سایر نهادها، ۱۰۲ قاتل فراری از سال‌های قبل را در استان دستگیر کردیم.

  رفع تصرف بیش از ۴ هزار هکتار از اراضی ملی

  رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه با اشاره به صلح و سازش ۵۹ فقره پرونده قتل در استان بیان داشت: بیش از ۴۳ درصد از پرونده‌هایی که در شورای حل اختلاف رسیدگی می‌شود منجر به صلح و سازش می‌شود.

  رزم گفت: در استان با حساسیتی که نسبت به تصرفات غیر مجاز اراضی ملی، منابع طبیعی و تغییر کاربری‌ها داریم، طی سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰، چهار هزار و ۵۷۰ هکتار از اراضی ملی را رفع تصرف کردیم و در اختیار بیت المال قرار دادیم.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *