×
خبر فوری

رئیس جهاد کشاورزی لرستان:
بیش از ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان تثبیت شد

 • خرداد ۱۶, ۱۴۰۳
 • ۰
 • رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: چهارهزار و ۴۹۸ هکتار از اراضی کشاورزی این استان تثبیت شد.

  بیش از ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان تثبیت شد
 • سید عماد شاهرخی صبح امروز چهارشنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به برگزاری کمیسیون رفع تداخلات لرستان، از بررسی و تعیین تکلیف ۱۴ پلاک به مساحت ۲۴ هزار و ۹۴۰ هکتار در کمیسیون رفع تداخلات استان خبر داد.

  وی افزود: تمرکز بر روند رفع تداخل اراضی کشاورزی بر پلاک‌ها باید افزایش یابد چرا که با عرصه‌های مردم طرف هستیم؛ بنابراین لازم است این فرایند بادقت لازم انجام شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: باتوجه‌به اینکه هدف از اجرای قانون ماده ۵۴ رفع موانع تولید و رقابت‌پذیر کشور حل اختلاف بین اراضی ملی و غیرملی و درنتیجه جهت صدور اسناد تک‌برگ است، با اجرای رفع تداخلات این پلاک‌ها کشاورزان می‌توانند نسبت به تشکیل پرونده در اداره ثبت‌اسناد و املاک برای دریافت سند تک‌برگ اراضی خود اقدام کنند.

  شاهرخی، تصریح کرد: تسریع در تعیین تکلیف اراضی و رفع تداخلات در پلاک‌های ثبت شده برای حفظ منابع ملی و همچنین تکریم مالکان و بهره‌برداران در اولویت است و اعضای کارگروه‌ها و کمیسیون‌ها به‌طورجدی برای انجام این فرایند تلاش‌کنند.

  وی گفت: در این کمیسیون ۱۴ پلاک از اراضی استان به مساحت حدود ۲۴ هزار و ۹۴۰ هکتار مطرح و مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت میزان بیش از چهارهزار و ۴۹۸ هکتار به‌عنوان اراضی غیرملی تثبیت شد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *