×
خبر فوری

تأکید رئیس‌جمهور بر ثبت جهانی قلعۀ «فلک‌الافلاک»

 • اسفند ۱۸, ۱۴۰۲
 • ۰
 • استاندار لرستان از تأکید رئیس‌جمهور بر ثبت جهانی اثر تاریخی قلعۀ فلک‌الافلاک خبر داد.

  تأکید رئیس‌جمهور بر ثبت جهانی قلعۀ «فلک‌الافلاک»
 • فرهاد زیویار، در جلسۀ ستاد اجرایی خدمات سفر لرستان گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط مقدمات ثبت جهانی روستای بیشه را فراهم کنند.

  او افزود: هشت روستا بین ۲۰۰ روستای کشور که قابلیت ثبت جهانی دارد انتخاب شده است و روستای بیشه در لرستان نیز جزو این هشت روستا قرار گرفته است.

  استاندار لرستان با اشاره به پیگیری‌های لازم برای ثبت جهانی روستای بیشه، عنوان کرد: ظرفیت‌های لازم برای ثبت جهانی این روستا ظرف سه ماه فراهم شود.

  او بیان کرد: توسعه‌های زیرساختی و ارتباطی، امنیت و جاذبه‌های گردشگری مهم‌ترین بسترهای لازم برای ثبت جهانی روستای بیشه در لرستان است.

  زیویار با اشاره به ضرورت و تأکید رئیس‌جمهور بر ثبت جهانی اثر تاریخی قلعۀ فلک‌الافلاک، گفت: اقدامات مؤثری از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون برای این امر انجام شده است.

  استاندار لرستان ابراز کرد: انتظار داریم مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر اقدامات لازم برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی را بهتر از سال‌های گذشته انجام دهند.

  قلعۀ فلک‌الافلاک شاخص‌ترین اثر تاریخی لرستان مربوط به دوره ساسانیان است و به‌دلیل معماری زیبا و شگفت‌انگیز آن از سوی بسیاری از کارشناسان به‌عنوان یکی از شاهکارهای مهندسی و معماری دنیا لقب گرفته‌ است.

  این بنای تاریخی چشم‌گیرترین آثار تاریخی و گردشگری شهر خرم‌آباد است که به‌شماره ۸۳۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *