تحلیل گر مسائل سیاسی و بین الملل گفت: آن زمان که انقلاب شکل گرفت دنیا در یک دو قطبی حاکم بر سرنوشت انسان ها به سر می برد که از یک طرف تفکر سیبرال دموکراسی حاکم بر غرب و جهان غرب بود و از طرف دیگر تفکر کمونیسم، مارکسیسم و سوسیالیسم حاکم بر جهان شرق که امام به این ایسم ها پایان داد که مکتیسم ها بر مبنای تفکر مادی گرایانه و ماتریالیسمی بنا نهاده شده بودند و هیچ گونه جایگاهی برای معنویت و صفت جوی انسان ها که بعدهای خدا جوی هستند و بر مبنای خداجوی می باشد در نظر گرفته نشده بود.

وی با بیان اینکه با شروع انقلاب اسلامی تفکر مادی و مکاتب مادی به تکاپو افتادند و هردو با این انقلاب مبارزه کردند، گفت: در جنگ تحمیلی هم شوروی و هم آمریکا به صدام کمک کردند، زمانی که امام(ره) انقلاب را شروع کرد در دنیا یک رکود و مردگی حاکم بود و نیرو های سلطه پذیر و نفوذی، تحت سلطه سرویس‌های جاسوسی غرب و شرق بودند و از اسلام فقط نامی، نماز و عبادات ظاهری مانده بود.

امام خمینی(ره) به اسلام جان تازه ای بخشید
امیری با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به اسلام جان تازه ای داد و اسلام را از حالت اعمال عبادی به سمت جهان شمولی تفکر مبارزه با نظام سلطه و به سمت جهاد، شهادت و ایثار سوق دادند، بیان کرد: امروزه اسلام موجود آن اسلامی نیست که تحت نظر سرویس های بیگانه و جاسوسی بیگانه اداره شود، امروزه اسلام برای تک تک مسائل در دنیا از مباحث مختلف درس و دستور دارد.

وی با تأکید بر اینکه امام به ملتها خودباوری و اعتماد به نفس و عزت به نفس بخشیده است، عنوان کرد: در نتیجه می‌بینیم که مستضعفین احساس خودباوری و بودن کرده‌اند که انشاالله حکومت امام زمان حکومت مستضعفین است.

این مدرس دانشگاه خاطر نشان کرد: روزی که امام(ره) در ۵ آذر ۵۸ فرمان بسیج عمومی صادر کردند و فرمودند که بسیج باید جهانی شود، خوش باورترین افراد هم باور نمی کردند که که بسیج روزگاری در سراسر جهان ادامه داشته باشد و تفکر بسیجی دنیا را اداره کند.

تظاهرات آمریکا از برکات امام خمینی(ره) است

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) با بلند کردن پرچم انقلاب دنیا را بیدار کردند و اگر امروز شما در آمریکا می‌بینید که در تظاهرات واشنگتن، نیویورک و دیگر شهرها ندای حق طلبی و الله اکبر سر داده می‌شود این از برکات وجود امام(ره) است وگرنه آمریکایی‌ها را چه به تکبیر گفتن و الله اکبر گفتن.

امیری بیان کرد:  وقتی که آمریکایی‌ها در تظاهرات عکس شهید سلیمانی را به عنوان نماد فرمانده مقاومت بلند می کند نشان می دهد که امام تاثیر معنوی خود را بر ملت ها گذاشته و آنها را به خودباوری رسانده است.

نویسنده کتاب بیداری اسلامی گفت: زمانی که امام(ره) رحلت کردند شاید از لحاظ ظاهری از دنیا رخت بربسته است اما در واقع روح بزرگ امام خمینی(ره) حاکم بر دنیا است و پرچمی که امام بلند کرده اند امروز به دست سرداری مقتدر، رهبری شجاع، مجتهد و فقیه داده شده است.

امام خامنه ای(مدظله) همان امام خمینی(ره) است

به گفته وی امام خامنه ای(مدظله) همان امام خمینی(ره) است و هیچ فرقی ندارد و امام خامنه ای هم ادامه دهنده راه امام خمینی است که امروزه به عنوان پرچمدار اسلام دنیا و جهان اسلام و محور مقاومت را اداره می کند و امید مستضعفان جهان است.

تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: اگر امام(ره) از دنیا رفتند خداوند شخصیت بزرگی به نام امام خامنه ای به ما عطا کرده اند که پرچم دار ایجاد تمدن نوین جهانی است که انشالله این پرچم زمینه‌ساز ظهور امام زمان خواهد بود.

انتهای پیام/