×

تفسیر به رای و انتساب سخنان خلاف واقع و غیر مستند به رهبر معظم انقلاب از سوی معصومه ابتکار

 • خرداد ۱۳, ۱۳۹۹
 • ۰
 • طی روزهای اخیر معصومه ابتکار سخنانی را به نقل از رهبر انقلاب نقل می کنند که گویا فقط به وی گفته شده است.

  تفسیر به رای و انتساب سخنان خلاف واقع و غیر مستند به رهبر معظم انقلاب از سوی معصومه ابتکار
 • طی روزهای اخیر معصومه ابتکار سخنانی را به نقل از رهبر انقلاب نقل می کنند که گویا فقط به وی گفته شده است.

  ابتکار در مطلب اظهار کرده است که«اولین جلسه‌ای که در دولت ۱۲ با مقام معظم رهبری داشتیم، انصافا ایشان در موضوع خشونت علیه زنان تأکید کردند این موضوع از مسائلی است که دغدغه من است و هرکاری باید انجام دهید؛ اگر قانون می‌خواهد دنبال قانون باشید، ‌لایحه می‌خواهد دنبال لایحه باشید».

  با جستجو در دو منبع اصلی اخبار مقام معظم رهبری یعنی سایت دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به نشانیKhamenei.ir (http://%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8CKhamenei.ir) و پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری به نشانی Leader.ir هیچ اثری از این خبر دیده نمی‌شود.

  مقام معظم رهبری در یکم شهریورماه سال ۸۹ در دیدار دانشجویان سخنی در این زمینه دارند که می فرمایند: «مبادا کسی تصور کند که رهبری یک نظری دارد که برخلاف آنچه که به عنوان نظر رسمی مطرح می‌شود، در خفا به بعضی از خواص و خلّصین، آن نظر را منتقل می‌کند که اجراء کنند؛ مطلقا چنین چیزی نیست. اگر کسی چنین تصور کند، تصور خطایی است؛ اگر نسبت بدهد، گناه کبیره‌ای انجام داده. نظرات و مواضع رهبری همینی است که صریحا اعلام می‌شود؛ همینی است که من صریحا اعلام می‌کنم … نه جایز است، نه شایسته است که مواضع دیگری غیر از آنچه که رهبری به صورت علنی و صریح به عنوان مواضع خودش اعلام می‌کند، وجود داشته باشد؛ نه، همینی است که دارم می‌گویم.»

  علاوه بر آن کارگزاران فمینیسم دولتی همچون ابتکار، مولاوردی و نمایندگان مخلوع دوره قبل  بسیار اصرار دارند که لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» را به مطالبه رهبری در این خصوص ارتباط دهند، در حالی که عنوان این لایحه با ادبیات رهبری در تناقض است.

  مقام معظم رهبری در بحث تأمین امنیت زنان دائماً بر ادبیات بومی و تاکید بر واژگان “ظلم و ستم”، “زورگویی” “تعرض”طرح موضوع کرده‌اند در حالی که در لایحه مذکور از ادبیات وارداتی «خشونت» استفاده شده است.
  «خشونت» عبارتی وارداتی و دارای مفاهیم خاص خود است و نمی‌تواند مانند «ظلم و ستم» انتقال‌دهنده میزان آسیب‌دیدگی روحی، روانی، عاطفی و تربیتی در کنار آسیب‌های جسمی باشد.

   

  این موضوع و نسبت خلاف واقع به رهبری از سوی معصومه ابتکار مسبوق به سابقه نیز هست مثلا معاونت امور زنان در سایت خود یکی از سخنرانی های رهبر انقلاب را باز نشر کرده که ایشان طی بیاناتی می فرمایند: اگر قانون از زن دفاع نکند، ممکن است مرد، نسبت به او تعرّض کند. لذا، قانون، در حمایت از بانوانی که خانواده تشکیل داده‌اند و درون محیط خانوادگی خودشان هستند، وظایف بسیار سنگینی دارد. مطلبی که ما در کشورمان باید با جدیّت دنبال کنیم، حمایت اخلاقی و قانونی از زن است؛ تا مرد در محیط خانواده نتواند زورگویی کند.

  ولی سایت معاونت امور زنان با تفسیر به رای و نسبت خلاف واقع به رهبری تیتر دلخواه خود را زده و نوشته است: «بازخوانی سخنان مقام معظم رهبری درباره ضرورت حمایت قانونی از زن در برابر خشونت»!

  با این همه اصرار مشخص است معصومه ابتکار قصد دارد سخنان رهبری را با عینک فمینیستی و غربگرایانه خود تفسیر به رای کند.

   

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *