×

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان:
ثبت و ضبط تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک ضرورت است

 • شهریور ۱۴, ۱۴۰۱
 • ۰
 • مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: ثبت و ضبط تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک ضرورت است و این مهم با همکاری بین نهادها، دستگاه‌های اجرایی و مردم محقق می‌شود.

  ثبت و ضبط تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک ضرورت است
 • حجت الاسلام هبت اله هاشمی در همایش «همیار شهید» که به میزبانی حوزه هنری لرستان در سالن ماه این حوزه هنری برگزار شد؛ با اشاره به اهمیت و پاسداشت ارزش‌ها در دوران انقلاب و ایثارگری و سلحشوری رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: روایت، ثبت، ضبط و انتشار این خاطرات و رویدادهای ارزشمند یک ضرورت است.

  وی تصریح‌کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره فداکاری، ایثار شهدا و رزمندگان قهرمان دفاع مقدس برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و انتقال به نسل جوان یک امر مهم است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

  مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان بیان داشت: در دوران ۹۷ روزه مسئولیت خود در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران متأسفانه ۳۰ نفر از پدران ومادران شهدا و ایثارگران به فرزندان شهید خود پیوستند و این امر ضرورت توجه به تاریخ شفاهی را بیش از گذشته نشان می‌دهد.

  حجت الاسلام هاشمی به ابتکار حوزه هنری در برگزاری این همایش و کارگاه آموزشی اشاره کرد و افزود: انتخاب نام همیار شهید انتخابی شایسته و درخور شأن این آئین است و از برگزار کنندگان این برنامه قدردانی می‌کنم.

  وی به اعلام آمادگی بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در زمینه ثبت و ضبط تاریخ شفاهی اشاره کرد و افزود: امیدوارم با همکاری بین نهادها و دستگاه‌های اجرایی شاهد تحولات خوبی در این عرصه باشیم.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *