×

معاون ارشاد لرستان مطرح کرد؛
جذب ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای اصحاب فرهنگ و هنر لرستان

 • مهر ۳, ۱۴۰۰
 • ۰
 • معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض در قالب «هنر کارت» برای اصحاب فرهنگ و هنر استان جذب شده است.

  جذب ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای اصحاب فرهنگ و هنر لرستان
 • فرید رحمتی در جریان دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با نماینده شهرستان‌های سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به توانمندی‌های هنرمندان رشته‌های مختلف هنری این دو شهرستان، گفت: خوشبختانه طی دو سال اخیر تحول عظیمی در حوزه پوشش‌های حمایتی از اصحاب فرهنگ و هنر در قالب اعطای تسهیلات تحفه و کارا، بیمه، هنر کارت، مستمری و دریافت مدرک معادل هنری صورت گرفته است.

  وی تصریح کرد: در همین راستا علاوه بر اعطای ۲۵ میلیون تسهیلات تحفه و کارا، در حوزه هنر کارت رقمی بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای اعضای صندوق اعتباری هنر در استان لرستان جذب شد که از این تعداد ۳۵۰ عدد هنر کارت سه میلیون تومانی در شهرستان‌های دلفان و سلسله توزیع شد.

  معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تاکید کرد: ایجاد ساختاری موازی و همتراز با شورای فرهنگ عمومی به عنوان شورای عالی هنر در استان‌ها به ریاست استانداران، فرصتی را ایجاد می‌کند تا مباحث مرتبط با حوزه هنر به شکلی تخصصی‌تر مورد کنکاش قرار گیرد و این انتظار را داریم که مجمع نمایندگان لرستان پیشنهاد دهنده این موضوع به مجلس و دولت باشد.

  رحمتی بیان داشت: تشکیل نظام صنفی مختص به هنرمندان، ایجاد معاونت پژوهش در ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توجه به میراث ناملموس معنوی، آئین‌ها و رسوم غیر مکتوب از دیگر پیشنهاداتی است که می‌تواند در صورت محقق شدن، زمینه ساز تعالی فعالیت‌های هنری باشد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *