×

جنایت سعودی و شهادت سردار ایرانی:
خباثت عربستان دومین سفیر محور مقاومت را از ایران گرفت

 • دی ۱, ۱۴۰۰
 • ۰
 • با وجود وخامت حال ایشان در اثر کرونا، اما با مداخلات و دشمنی رژیم سعودی هواپیمای عمانی حامل ایشان بجای پرواز مستقیم به ایران، در عراق توقف کرده و بعد به ایران پرواز کرده است.

  خباثت عربستان دومین سفیر محور مقاومت را از ایران گرفت
 • شهید حسن ایرلو از مهرماه سال ۹۷ به یمن سفر کرد و با مجاهدت در مسیر اخراج نیروهای سعودی آمریکایی از این کشور بارها مورد خشم و نفرت آنها قرار گرفت. دولت آمریکا از آذرماه سال ۹۹ ایشان را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.
  سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص شهادت ایشان گفت: شهید ایرلو که از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی نیز بود در محل ماموریت خود به کرونا مبتلا شد و به دلیل همکاری دیرهنگام برخی کشورها، متاسفانه در شرایط نا مناسبی به کشور بازگشت و به رغم به کارگیری همه مراحل درمانی برای بهبود وضعیت بیماری ایشان، سحرگاه امروز به فیض شهادت نائل آمد.
  در چند روز گذشته جنگنده‌های سعودی در صنعا با لو رفتن محل استقرار ایشان اقدام به بمباران آن منطقه کرده بودند.
  با وجود وخامت حال ایشان در اثر کرونا، اما با مداخلات و دشمنی رژیم سعودی هواپیمای عمانی حامل ایشان بجای پرواز مستقیم به ایران، در عراق توقف کرده و بعد به ایران پرواز کرده است.
  روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال روز جمعه نوشته بود: مقام‌های گروه حوثی از عربستان سعودی خواسته‌اند که اجازه دهد آقای ایرلو با پرواز مستقیم به تهران بازگردد، ولی مقامات سعودی به رهبر حوثی‌ها پیام داده‌اند که عربستان اجازه ورود هواپیما به یمن برای بردن ایرلو را نخواهند داد.
  سعودی‌ها با خباثت تمام برای بازگشت این دیپلمات ایرانی که نیاز فوری به مراقبت‌های پزشکی داشت سنگ اندازی کردند و آنرا به تاخیر انداختند. آنها در ادامه به عنوان راه جایگزین خواستار آزادی گروگان‌های مهم خود شدند که در این صورت او می‌تواند با شرکت هواپیمایی عمان و یا عراق از کشور خارج شود.
  وزیر امور خارجه نیز امروز در مراسم تشییع این شهید به نقل از دختر ایشان گفت: تلاش کردیم تا زودتر شهید ایرلو را به ایران منتقل کنیم اما کوتاهی و ظلم کردند.
  این خباثت‌ اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد؛ قبل تر هم شهید غضنفر رکن آبادی سفیر پیشین ایران در لبنان که در حادثه‌ی منا مصدوم شده بود به گفته شهود، با آمبولانس از حادثه منا نجات یافت و حال عمومی ایشان امیدوار کننده بود، اما پیکر او در حالی که جوارح وی تخلیه شده بود، تحویل ایران گردید و علی‌رغم پیگیری دستگاه خارجی پاسخ صحیحی دریافت نشد.
  خدماتی که سردار حسن ایرلو به محور مقاومت کرده فراتر از مقوله یمن است. نقش محوری ایشان در اخراج اول آمریکا و سازمان منافقین از عراق هرگز از یاد نخواهد رفت.
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *