×

تعلل در احداث سد معشوره؛
دادستان اولتیماتوم قضایی داد

 • فروردین ۱۱, ۱۴۰۳
 • ۰
 • دادستان عمومی و انقلاب کوهدشت از تشکیل پروندۀ قضایی برای تعلل در احداث سد معشوره خبر داد.

  دادستان اولتیماتوم قضایی داد
 • افشین خسروی با انتقاد از تعلل در عملیات اجرایی سد معشوره، گفت: اگر روند احداث این سد به بهانه‌های مختلف به‌کندی پیش برود پروندۀ قضایی تشکیل می‌دهیم.

  او با بیان اینکه کوهدشت آب شرب پایدار ندارد، اضافه کرد: آب این شهرستان از سفره‌های زیرزمینی تأمین می‌شود و احداث سد معشوره تنها راه نجات کوهدشت از بحران آب است.

  دادستان عمومی و انقلاب کوهدشت تأکید کرد: سال‌های متمادی است که شاهد تعلل در احداث سد معشوره هستیم و وزیر نیرو باید پاسخ‌گوی مردم این شهرستان برای عدم راه‌اندازی این پروژه باشد.

  خسروی متذّکر شد: با هرگونه تخلف در برداشت از آب‌های سطحی، زیرزمینی و اضافه برداشت از چاه‌های کشاورزی کوهدشت برخورد قانونی می‌شود.

  او با تأکید به اینکه کشاورزان باید میزان تعیین‌شده برای برداشت از چاه‌های آب کشاورزی را رعایت کنند، بیان کرد: ادارات جهاد کشاورزی و منابع آب موظف شده‌اند که الگوی کشت را در اراضی کوهدشت اجرا کنند.

  دادستان عمومی و انقلاب کوهدشت هشدار داد: پروندۀ قضایی برای کشاورزان متخلف و برای کشت محصولات آب‌بر تشکیل می‌شود و منابع آبی اراضی حاشیۀ رودخانۀ سیمره باید ساماندهی شود.

  سد معشوره در دولت محمود احمدی‌نژاد بدون اخذ مجوز ماده ۲۱۵ خرداد ۱۳۹۲ کلنگ‌زنی شد. او در آغاز عملیات اجرایی این پروژه گفته بود احداث این پروژه آثار عمرانی و اقتصادی فراوانی برای مردم لرستان به‌دنبال دارد.

  اماواگرهای احداث پروژه دیرینه لرستان با وجود وعده‌های مسئولان ارشد کشور و شکایت پیشین نمایندگان این استان از قوه قضائیه همچنان ادامه دارد و این پروژه پس از گذشت سه سال از دستور رئیس‌جمهور در محاق بهره‌برداری است.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *