×
خبر فوری

رتبه نخست لرستان در تولید حبوبات/۱۳ هزار تن محصول نخود برداشت شد

 • تیر ۱۲, ۱۴۰۰
 • ۰
 • مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان، سطح زیرکشت نخود دیم در مزارع استان را ۷۹ هزار و ۱۶۲هکتار عنوان و میزان تولید پیش‌بینی شده را ۱۳ هزار و ۲۶۳ بیان کرد.

  رتبه نخست لرستان در تولید حبوبات/۱۳ هزار تن محصول نخود برداشت شد
 • جواد طهماسبی با اشاره به برداشت حبوبات از سطح مزارع لرستان، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد حبوبات استان برداشت شده است، ضمن اینکه لرستان رتبه نخست تولید حبوبات و رتبه دوم سطح زیرکشت این محصولات در کشور را دارا است.

  وی خاطرنشان کرد: حبوبات کشت شده در استان شامل نخود، عدس و باقلا بوده، ضمن اینکه از نظر تولید و همچنین کیفیت نخود، لرستان از استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

  مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان، سطح زیرکشت نخود دیم در مزارع استان را ۷۹ هزار و ۱۶۲هکتار عنوان و میزان تولید پیش‌بینی شده را ۱۳ هزار و ۲۶۳ بیان کرد.

  طهماسبی همچنین میزان سطح زیرکشت و همچنین تولید نخود آبی را به ترتیب ۱۳۲ هکتار و ۹۹ تن عنوان کرد.

  وی ادامه داد: سطح زیر کشت عدس دیم در استان ۱۱ هزار و ۶۶۶ هکتار طی سال زراعی جاری بوده است، ضپن اینکه مقدار عدس ابی کشت شده ۳۸۸ هکتار است که انتظار می‌رود ۲۰۱ تن از این محصول برداشت شود.

  مدیر زراعت جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه باقلا دیگر رقم حبوبات کشت شده در سطح مزارع استان است، افزود: در حال حاضر ۳ هزار و ۹۸۴هکتار از سطح زمین‌های استان زیر پوشش کشت باقلا رفته که پیش‌بینی‌ می‌شود از این میزان، ۹ هزار و ۹۶۰ تن محصول تولید شود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *