×
خبر فوری

روزهای سخت کرونایی در لرستان؛ در یک هفته بیش از ۵۰۰۰ لرستانی مبتلا شدند

 • فروردین ۱۸, ۱۴۰۰
 • ۰
 • در یک هفته گذشته ۵ هزار و ۴۷۸ نفر در لرستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه طی این مدت ۲۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

  روزهای سخت کرونایی در لرستان؛ در یک هفته بیش از ۵۰۰۰ لرستانی مبتلا شدند
 •  «کرونا» استان لرستان را در وضعیت خطرناکی قرار داده است به طوری که روزانه حدود هزار نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند و متاسفانه حدود ۷ نفر نیز جان خود را از دست می‌دهند.

  بررسی آمارهایی که از یک هفته پیش تاکنون از سوی مسئولان استان اعلام شده نشان می‌دهد که طی یک هفته ۵ هزار و ۴۷۸ نفر در لرستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه طی این مدت ۲۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

  با توجه به اینکه بیشتر شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار دارد محدودیت‌های کرونایی اعمال شده تا شاید از میزان ابتلا به این ویروس مرگبار کاسته شد، شب گذشته نیز نخستین جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به ریاست استاندار لرستان و با حضور دستگاه‌های اجرایی مربوطه برگزار شد تا چاره اندیشی برای وضعیت پیش آمده کنند.

  خادمی استاندار لرستان در این جلسه به وضعیت خطرناک کرونا در لرستان تاکید و خواستار اجرای دقیق مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا شد و اعلام کرد که معیار ارزیابی مدیران، عملکرد آنها در مقابله با کرونا محسوب می‌شود و در  زمینه سلامت مردم با کسی تعارف نداریم.

  مشروح صحبت‌های سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا بدین شرح آمده است.

  استاندار لرستان اظهارداشت: لرستان از نظر شیوع موج جدید کرونا در وضعیت خطرناکی قرار گرفته است چرا که تعداد مبتلایان بسیار افزایش یافته و روزانه بیش از هزار نفر مبتلا، بیش از ۱۷۰ نفر بستری و حدود ۷ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

  وی افزود: همه علائم نشان می‌دهد که روزهای سخت پیش رو داریم و اگر مراقبت نکنیم شرایط به مراتب نسبت به موج های قبلی بدتر هم می‌شود.

  استاندار لرستان عنوان کرد: در جلسه شب گذشته مصوباتی براساس مدیریت هوشمند کرونا اعلام شد که بر اساس این مصوبات فعالیت برخی اصناف و مشاغل تعطیل و برگزاری هرگونه مراسم منجر به تجمع اعم از سیاسی، مذهبی، فرهنگی، اداری، عزاداری یا عروسی ممنوع است و در صورت تخلف با افرادی که بانی تجمع باشند برخورد قانونی می‌شود.

  وی به لزوم استفاده از ماسک و حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: ادارات استان، بانک‌ها، ناوگان حمل و نقل عمومی، مساجد، سینماها، مراکز گردشگری و تمام اماکن باید نسبت به نظارت بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشند و از ایجاد تجمع و ارائه خدمات به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند جداً خودداری کنند .

  خادمی با بیان اینکه کاندیداهای شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستا باید از برگزاری هرگونه تجمع انتخاباتی جدا خودداری کنند خاطرنشان کرد: در این رابطه فرمانداران و بخشداران در صورت مشاهده تخلف قاطعانه برخورد قانونی کنند.

  وی با تاکید بر اینکه فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد  مقابله با کرونا با جدیت در اعمال دستورالعمل‌های ستاد باید اقدام کنند تصریح کرد: معیار ارزیابی مدیران، عملکرد آنها در زمینه مقابله با کرونا محسوب می‌شود و نتیجه ارزیابی اردیبهشت ماه اطلاع رسانی می‌شود.

  استاندار لرستان اظهارداشت: دو هفته سختی را پیش رو داریم بنابراین در زمینه سلامت مردم با کسی تعارف نداریم و لازم است مردم نیز در این شرایط به عنوان ناظر عمل کنند .

   وی افزود: به طور حتم باید در صورت مشاهده تخلف با امر به معروف و نهی از منکر به متخلفان تذکر داده شود و نسبت به اطلاع رسانی تخلفات به دستگاه‌های مربوطه از جمله دادستانی، نیروی انتظامی، علوم پزشکی و استانداری اقدام کنند تا برخورد قانونی انجام شود.

  خادم به لزوم همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و مردم برای مهار موج جدید کرونا در استان تاکید کرد و افزود: امیدواریم با رعایت بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی در هفته‌های آینده بتوانیم از این موج به خوبی عبور کنیم.

  وی با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده عنوان کرد: اگرچه معیشت مردم دچار مشکل می‌شود اما سلامت مردم اهمیت بیشتری دارد و به ناچار باید به قیمت حفظ سلامت از برخی فعالیت‌ها چشم پوشی کنیم .

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *