×
خبر فوری

سرلشکر سلامی:
سلاح‌های آتشبار دشمن در اطراف کشور آرایش گرفته‌اند امّا امنیت بر ایران حاکم است

 • تیر ۱۶, ۱۴۰۰
 • ۰
 • فرمانده کل سپاه با اشاره به آرایش دشمن در اطراف مرزهای کشور گفت: با این‌حال امنیت در کشور حاکم است و راه را بر دشمنان این‌ ملت بسته اند و‌ منافذ را مسدود کردند و با چشمانی تیزبین که با اقصی نقاط دشمن نظر می افکنند.

  سلاح‌های آتشبار دشمن در اطراف کشور آرایش گرفته‌اند امّا امنیت بر ایران حاکم است
 • سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز (چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰) در آیین الحاق تجهیزات جدید به نیروی زمینی سپاه، اظهارداشت: امروز برای همه دوستداران و حامیان اقتدار و استقلال وعزت کشور سربلند وملت سرافراز ایران اسلامی روز فراموش ناشدنی است و باید همواره شکر خداوند را بگذاریم‌ که ما را در راه جهاد فی سبیل الله قرار داد.

  وی‌افزود: نیروی زمینی چشمه ساز جوشان ‌تمام ارکان قدرت سپاه و محل تولد همه فرماندهان و شهیدان  والا مقام و ستون پیکره قدرت دفاعی کشورمان است.

  فرمانده کل سپاه گفت: خود و ملت مدیون فداکاری های این فرزندان‌ پرافتخار این ملت می دانیم‌؛ دهه ها است در معرض سیاست های قدرت های شیطانی و اشرار بزرگ‌ و کوچک‌ هستیم.

  سرلشکر سلامی تاکید کرد: در این‌مدت که به استقلال سیاسی و عزت وافتخار رسیدیم به شکل پیوسته طراحان راهبردی ناامنی از آمریکای‌ مهاجم و تجاوز طلب تا متحدان اروپایی و شرکای منطقه ای و تروریست های محلی، همگی‌ درحال طراحی توطئه هستند. آن‌ها هرگاه توانستند در حال اجرای توطئه علیه ملت ایران بودند.

  فرمانده کل سپاه گفت: در جنگ‌های بزرگی در دامنه جهانی با قدرت‌های به ظاهر بزرگ وارد شدیم و از بعضی از آنها هم خارج شدیم و حتی اَشکال برخی جنگ‌ها را نیز تغییر دادیم؛ در میان این آتش باران های سیاسی و نظامی و اقتصادی و اطلاعاتی دشمنان که به صورت مستقیم‌ و غیر مستقیم با آنها در طیف بسیاری از منازعات مرزی و فراتر از مرزها تا امروز  مواجه هستیم، بواسطه قوت قلب و ایمان درونی و شجاعت،  فداکاری و‌ ثبات قدم‌ مردان بزرگمان دشمنان را ناکام گذاشتیم.

  وی افزود: چه در دفاع مقدس که با طیف به هم‌ پیوسته دشمنان مواجه بودیم تا فعالیت اشرار در مناطق مرزی کشور، همه جا جوانان رشید این سرزمین‌ پیروز بودند و دشمنان را به عقب راندند و تمرکز‌ آنها را به هم ریختند و در فراتر از مرزها فراری دادند و پیشانی جبهه را گسترش دادد و قدرت تمرکز‌ را از آنها گرفتند و آیین های عملیاتی آنها را به شکست کشاندند.

  سرلشکر سلامی با بیان اینکه سلاح های آتشبار دشمن در اطراف مرزهای کشورمان آرایش‌گرفته اند که این در عرصه های مختلف صورت گرفته که بزرگترین آن جنگ روانی است، عنوان کرد: اما با این‌حال امنیت در کشور حاکم است و راه را بر  دشمنان این‌ ملت بسته اند و‌ منافذ را مسدود کردند و با چشمانی تیزبین که با اقصی نقاط دشمن نظر می افکنند، دست های مستحکم را روی ماشه قرار دادند و  آنها را تعقیب می کنند و اجازه ورود به آنها را نمی دهند.

  فرمانده کل سپاه اظهار داشت: این بیان و شعار نیست بلکه واقعیتی تاریخی و حال است که قابلیت قضاوت دارد؛ نسل جدید سپاه ادامه همان نسل شهدای دفاع مقدس با همان ایمان و درخشش و روح و معرفت هستند فقط این‌نیرو به سلاح های مدرن مجهز شده و با صنعت نوین‌ پیش‌ رفته است.

  وی‌افزود: نیروی زمینی سپاه نیرویی است که وقتی در‌ هر نقطه ای عمل می‌کند موفق است؛ این هم به واسطه تجهیزات نوین داخلی است که استفاده می کنند؛ ایرانی ها برای عزت شان‌ ارزش قائل هستند به نحوی که با عزت، اقتدار، پیروزی و‌ سربلندی شناخته شده و می شوند.

  سرلشکر سلامی ادامه داد: اینکه کشور در قلب آتش دشمنان ایمن است، به واسطه وجود رزمندگانی است‌ که در قلب  سنگرها در سرما و گرما می ایستند؛ حال با چنین رزمندگانی آیا ممکن است دشمن بر ما سیطره یابد؛ البته استفاده از سلاح گرم‌ برای رزمندگان‌ما نقطه آخر است زیرا برای مردم خود اول می سازند و این را از فعالیت‌های سازندگی نیروی زمینی سپاه در اقصی نقاط کشور در مناطق محروم می توان دید.

  فرمانده کل سپاه ادامه داد: افق نگاه «نزسا» شکست دادن دشمنان است؛ ما از نقطه شروع دشمنان را مورد هدف قرار می دهیم و این به ما عمق می دهد لذا سلاح های مان را براساس این‌تفکر بکار می‌گیریم.

  وی افزود: فروپاشی ذهن دشمن در ابتدای حرکت به ما ابتکار عمل و آزادی عمل می دهد آنها باید بدانند میدان جنگ و اعماق و کیفیت نبرد را ما انتخاب می کنیم البته استراتژی ما دفاعی است یعنی جنگ‌طلب نیستیم‌. سیاست‌ ما دفاعی است اما استراتژی های ما همگی‌عملیاتی است و این واقعیت است.

  سرلشکر سلامی تاکید کرد: ابتدا به ساکن جنگی را شروع نخواهیم‌کرد ولی بعد از اولین تهاجم حرکت ما تهاجمی است زیرا می‌خواهیم ‌تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم.

  فرمانده کل سپاه تاکید کرد: برای ستاد کل سپاه دستور است که از نزسا حمایت‌کنید تا قدرت شان ‌تمام‌کننده باشد؛ البته قدرت دفاعی تمام‌ناشدنی است و‌ نباید هم متوقف شود.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *