×

سلسله روی ریل توسعه قرار گرفت

 • مهر ۹, ۱۳۹۷
 • ۰
 • موانع و مشکلات سرمایه گذاری و توسعه شهرستان سلسله در سفر یکروزه ای که استاندار لرستان به شهرستان داشتند در شورای اشتغال و سرمایه گذاری و دیدار با فعالان اقتصادی بررسی شد. به گزارش نیساخبر، هفته پیش نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سلسله با حضور استاندار لرستان، معاونین استاندار، مدیران شعب بانک های […]

  سلسله روی ریل توسعه قرار گرفت
 • موانع و مشکلات سرمایه گذاری و توسعه شهرستان سلسله در سفر یکروزه ای که استاندار لرستان به شهرستان داشتند در شورای اشتغال و سرمایه گذاری و دیدار با فعالان اقتصادی بررسی شد.

  به گزارش نیساخبر، هفته پیش نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سلسله با حضور استاندار لرستان، معاونین استاندار، مدیران شعب بانک های استان و مدیران کل با هدف بررسی موانع و مشکلات سرمایه گذاری و توسعه شهرستان شهرستان سلسله تشکیل شد که دستاورد این سفر به شهرستان حکایت از روی ریل توسعه قرار گرفتن این شهرستان دارد.

  اجرای طرح مطالعاتی ۲۶ کیلومتر از مسیر جاده الشتر به بروجرد بعد از تونل اسپژ ظرف مدت چهارماه آینده، تعیین مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان در چند روز آینده و تشکیل جلسه ستاد تسهیل ویژه شهرستان با هدف بررسی مشکلات فعالان اقتصادی و موانع پیش روی شهرستان از عمده ترین مصوبات این جلسه بود.

  فرماندار سلسله در این نشست با ارائه گزارشی از برخی مشکلات پیش روی شهرستان و با اشاره به اینکه احداث تونل اسپژ در مسیر جاده الشتر به بروجرد یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان است، اظهار داشت: برای ادامه عملیات اجرایی احداث این تونل اعتباری در نظر گرفته شده که تسریع در پرداخت آن ضروری است.
  شریف خسروی با اشاره به اینکه اداره میراث فرهنگی شهرستان برغم گردشگری بودن شهرستان مدیر ندارد، عنوان کرد: این امر باعث شده که ساماندهی مسیرهای گردشگری شهرستان به اداره امور آب شهرستان واگذار شود.
  وی افزود: منطقه قلایی شهرستان با توجه به اینکه قابلیت منحصر به فردی در رویش بلوط مازو دارد می تواند در ایجاد جنگل کاری اقتصادی صنعتی موثر باشد.

  ** سلسله رتبه نخست پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری را در لرستان دارد
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به اینکه سهم استان در مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری یکهزارو ۲۶۰ میلیارد ریال است، افزود: این میزان اعتبار در قالب ۹۰۴ طرح عقد قرارداد صورت گرفته است.
  علی آشتاب، اظهار داشت: یکی از مهمترین کارهایی که دولت تدبیر و امید در راستای ایجاد اشتغال برنامه ریزی کرد ، اشتغال روستایی و عشایری است.
  وی با اشاره به پرداخت ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری در شهرستان سلسله و رتبه نخست این شهرستان در پرداخت تسهیلات در استان، عنوان کرد: در بحث اشتغال روستایی و عشایری چون این طرح هم کمک به توسعه و هم کمک به اقتصاد روستاها می کند لذا انجام کامل این طرح باید به جد دنبال شود.
  آشتاب با اشاره به وجود چهار طرح با اعتبار ۵۹۰ میلیاردریال در کارگروه ملی، تصریح کرد: سهم شهرستان سلسله در اشتغال روستایی ۸۳ میلیاردریال بوده که در مرحله اول بالغ بر ۱۹۴ میلیارد ریال عقد قرارداد داشته ایم.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محاسن طرح کارورزی، افزود: سال گذشته یکهزار و ۴۱۳ نفر در طرح کارورزی در استان لرستان جذب شدند که امسال نیز در شش ماهه اول سال ۶۶۲ نفر جذب شده اند که ۲۶۱ نفر از این ظرفیت مربوط به شهرستان سلسله است.

  ** دست مدیری که برای توسعه استان کار کند را می بوسیم
  رئیس مجمع نمایندگان لرستان نیز با تاکید بر اینکه درد لرستان مسائل سیاسی نیست بلکه انجام مدیریت جهادی و با غیرت است، افزود: دست مدیری که برای رشد و توسعه استان کار کند را می بوسیم
  علی رستمیان با تاکید بر تهیه شیوه نامه مشخص از سوی شعب استانی بانک های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، عنوان کرد: در شهرستان سلسله مدیران بانک های عامل شهرستان خوب کار می کنند.
  وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد معاش شهرستان های سلسله و دلفان در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: بیش از هشت میلیارد متر مکعب آب از این استان لرستان خارج می شود که باید برای استفاده بهینه از آن برنامه ریزی درستی صورت گیرد.

  ** وحدت و آرامش تنها مسیر انجام کار است
  استاندار لرستان نیز در این جلسه گفت: کسانی که به دنبال انجام کار هستند تنها در فضای وحدت و آرامش می توانند ارائه خدمت کنند و لذا وحدت و آرامش تنها مسیر انجام کار است.
  سید موسی خادمی اظهار داشت: باید کارگروه نظارت و اشتغال بر تعهد واحدها و کارگاه‌های تولیدی در ایجاد اشتغال نظارت داشته باشد و مشخص شود که چه تعدادی از افراد بیمه شده‌اند.
  خادمی با تاکید بر اینکه مدیران باید ریسک‌پذیر باشند، عنوان کرد: همچنین مدیران باید شفاف‌سازی و شجاعت در کار داشته و پاسخ‌گو باشند.
  استاندار لرستان با قدردانی از بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی که در شهرستان‌ها به‌خوبی عمل کرده‌اند، گفت: مهمترین کارکرد جذب اعتبارات، اشتغال است و هرگونه جذبی را باید در راستای اشتغال‌زایی بررسی کرد.
  استاندار لرستان با بیان اینکه منابع و اعتبارات جدید را باید هدفمندتر از گذشته جذب کنیم، خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبارات توزیع نشده را در قالب نهادهای حمایتی همچون بنیاد شهید، بهزیستی و کمیته امداد داده‌اند که باید سریع‌تر آن‌ها را جذب کنیم.
  وی با اشاره به اهداف دستگاه‌های حمایتی خاطرنشان کرد: هدف این دستگاه‌ها در پرداخت تسهیلات به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد با توجه به آسیب‌پذیر بودن این قشر تقویت آنان است و باید تلاش کرد که این اعتبارات درست هزینه شود.
  خادمی گفت: برای اقشار آسیب‌پذیر که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند ضروری است با محوریت دستگاه‌های تخصصی شرایط لازم برای بهره‌مندی از تسهیلات و ایجاد اشتغال فراهم شود.
  وی تاکید کرد: بخشی از منابع و اعتبارات در حوزه اشتغال را می‌توان در مباحث بوم‌گردی، گردشگری و حمایت از سرمایه‌گذاران در این حوزه جذب کرد.

  ** ستاد تسهیل ویژه شهرستان سلسله تشکیل می شود
  استاندار لرستان همچنین در نشست با فعالان اقتصادی شهرستان اظهار داشت: سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به جهت ایجاد اشتغال و حل مشکل بیکاری از مهم‌ترین اقشار جامعه هستند.
  وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات سرمایه‌گذاران در استان مربوط به مسائلی است که به صورت مشترک در همه نقاط کشور وجود دارد، گفت: بخشی از مسائل در اختیار شهرستان و استان است که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید
  مطرح خواهد شد.
  خادمی بیان کرد: به‌ زودی جلسه ستاد تسهیل ویژه شهرستان سلسله تشکیل خواهد شد و موارد و مشکلات فعالان اقتصادی و کارآفرینان در قالب قوانین و مقررات موجود بررسی می‌شود.
  استاندار لرستان تاکید کرد: سرمایه‌گذار باید با مطالعه و بررسی دقیق در عرصه مهم اقتصادی گام بردارد چراکه بدون در اختیار داشتن سرمایه لازم باعث بروز مشکلات فراوان برای سرمایه‌گذار شده و از طرفی سبب ایجاد مسائلی در حوزه اقتصادی خواهد شد.

   

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *