×
خبر فوری

شرکت ۷۵۰ قرآن‌آموز در کلاس‎های تابستانه دارالقرآن امام خمینی(ره) الشتر

 • مرداد ۱۰, ۱۴۰۰
 • ۰
 • مسئول دارالقرآن امام خمینی(ره) الشتر از شرکت ۷۵۰ قرآن‌آموز در کلاس‎های ترم تابستانه این دارالقرآن خبر داد و گفت: با توجه به اینکه شیوع کرونا باعث شده کلاس‎ها اکثراً در بستر فضای مجازی برگزار شود، لذا ضرورت دارد دارالقرآن‌ها به وسایل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مجهز شوند.

  شرکت ۷۵۰ قرآن‌آموز در کلاس‎های تابستانه دارالقرآن امام خمینی(ره) الشتر
 • محمد حسنوند، مسئول دارالقرآن امام خمینی(ره) آموزش و پرورش الشتر از ثبت‌نام ۷۵۰ قرآن‌آموز در کلاس‎های ترم تابستانه این دارالقرآن خبر داد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی شهرستان الشتر کلاس‎های تابستانه در بستر فضای مجازی و در شبکه شاد برگزار می‏‌شود که در این راستا ۷۵۰ قرآن‌آموز با ورود به سامانه «همگام» برای شرکت در کلاس‎های تابستانه دارالقرآن امام خمینی(ره) ثبت‌نام کرده‌اند.

  وی افزود: کلاس‎های ترم تابستانه دارالقرآن امام خمینی(ره) الشتر در رشته‌های روخوانی و روانخوانی، مفاهیم مقدماتی و پیشرفته، تجوید مقدماتی و پیشرفته و حفظ جزء ۳۰ قرآن است.

  حسنوند با بیان اینکه قرآن‌آموزان ترم تابستانه این دارالقرآن شامل دانش‎آموزان و اولیای دانش‎آموزان هستند، اضافه کرد: این قرآن‌آموزان از الشتر و سایر شهرهای استان و کشور هستند.

  مسئول دارالقرآن امام خمینی(ره) آموزش و پرورش الشتر نداشتن مکان مستقل، مناسب و مجزا را یکی از مهمترین مشکلات این دارالقرآن ذکر کرد و ادامه داد: دارالقرآن امام خمینی(ره) و کانون فرهنگی و تربیتی الشتر در یک مکان مستقر هستند و در هنگام تشکیل کلاس‎های حضوری برخی کلاس‎ها با هم تداخل پیدا می‌کنند و این باعث بی‌نظمی در اجرای برنامه‌های دارالقرآن و کانون فرهنگی و تربیتی می‏‌شود.

  حسنوند اضافه کرد: با توجه به اینکه شیوع کرونا باعث شده کلاس‎ها اکثراً در بستر فضای مجازی برگزار شود و کلاس‎های حضوری با تعداد کمی از قرآن‌آموزان باید تشکیل شود، لذا ضرورت دارد دارالقرآن‌ها به وسایل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از جمله تبلت، لپ‌تاپ و پروژکتور مجهز باشند؛ بیشتر دارالقرآن‌ها فاقد چنین ابزار و امکاناتی هستند و مربیان قرآن مجبور هستند با گوشی خود نسبت به آموزش قرآن در بستر فضای مجازی و شبکه شاد اقدام کنند.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *