×
خبر فوری

رئیس پلیس فتا لرستان خبر داد؛
شناسایی عاملان نظرسنجی‌های دروغین انتخاباتی در لرستان

 • تیر ۹, ۱۴۰۳
 • ۰
 • رئیس پلیس فتا لرستان از شناسایی و معرفی دو عامل انتشار نظرسنجی‌های آنلاین دروغین و جعلی در این استان به مقام قضائی خبر داد.

  شناسایی عاملان نظرسنجی‌های دروغین انتخاباتی در لرستان
 • سرگرد حسین سپهوند شامگاه جمعه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: باتوجه‌به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و حساسیت موضوع در خصوص شمارش و اعلام آرا، بسیاری از کانال‌ها و گروه‌ها در فضای مجازی اقدام به بحث، تبادل نظر و انجام نظرسنجی‌هایی دراین‌خصوص می‌کنند، لکن در مواردی مشاهده می‌شود که برخی با اهداف خاص و غیراخلاقی و با انتشار نظرسنجی‌های دروغین اقدام به فریب کاربران در فضای مجازی کرده تا به‌نوعی نتیجه واقعی انتخابات را تحت‌تأثیر قرار دهند.

  وی افزود: در همین راستا تیم رصد پلیس فتا لرستان دو نفر از افرادی را که باهدف حمایت از نامزد مدنظر خود اقدام به ساخت و انتشار نظرسنجی‌های جعلی کرده شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.

  رئیس پلیس فتا لرستان، گفت: پس از بررسی کانال‌ها و گروه‌های ساخته شده توسط این افراد مشخص شد که این نظرسنجی‌ها هیچ‌گونه منبع و جامع آماری مشخصی نداشته و صرفاً به جهت حمایت از کاندید موردنظر خود و عوام‌فریبی اقدام به ساخت و انتشار آنها کرده بودند.

  سرگرد سپهوند، تصریح کرد: هرگونه توهین، تخریب و اعلام نتایج آرا قبل از اعلام مراجع رسمی در فضای مجازی که با نیت فریب کاربران یا به حاشیه بردن سلامت انتخابات صورت پذیرد، توسط تیم‌های رصد پلیس فتا شناسایی و با متخلفین برابر با قانون برخور صورت خواهد گرفت.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *