×

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان:
ظلم بانک‌های لرستان به زوج‌های جوان/ تسهیلات ازدواج؛ پَر

 • مرداد ۲۰, ۱۳۹۹
 • ۰
 • رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های دولتی در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، این موضوع را ظلم بزرگی در حق زوج‌های جوان استان عنوان کرد.

  ظلم بانک‌های لرستان به زوج‌های جوان/ تسهیلات ازدواج؛ پَر
 • بیژن مقدم بیرانوند ، با اشاره به روند پرداختی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در لرستان، اظهار کرد: مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های دولتی استان ۷ هزار و ۵۹۷ میلیارد با ۳ هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال اعتبار پرداختی است.

  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷ هزار و ۱۸۸ فقره متقاضی در صف دریافت تسهیلات ازدواج بانک‌های دولتی هستند، ضمن اینکه درصد پرداختی این بانک‌ها نسبت به اعتبار مصوب ۴۱٫۳ درصد است.

  رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های خصوصی استان را ۲۳۶ میلیارد ریال با اعتبار پرداختی ۵۶ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: این در حالی است که ۲۲۴ فقره متقاضی دریافت تسهیلات از این بانک‌ها هستند.

  مقدم بیرانوند بیان داشت: مجموع اعتبار ۲۷ بانک‌ دولتی و خصوصی پرداخت کننده تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان ۷ هزار و ۸۲۳ میلیارد ریال با پرداختی ۳ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال است، درصد پرداختی بانک‌ها ۴۰٫۹ و تعداد ۷ هزار و ۴۱۲ فقره نیز متقاضی در صف هستند.

  وی با اشاره به رتبه نخست بانک ملی لرستان برای بیشترین پرداختی نسبت به اعتبار مصوب، افزود: کل اعتبار بانک ملی استان هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال بوده که بیش از هزار میلیارد آن پرداخت شده است، ضمن اینکه این بانک با درصد پرداختی ۶۴٫۷ بیشترین پرداختی را دارا می‌باشد.

  رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک‌های دولتی در جهت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، این موضوع را ظلم بزرگی در حق زوج‌های جوان استان عنوان کرد.

  بیشتر بخوانید

   

  مقدم بیرانوند با بیان اینکه متاسفانه برخی بانک‌ها با ماهیت قرض‌الحسنه بودن، اما پرداختی بسیار پائینی برای تسهیلات ازدواج دارند، گفت: این کوتاهی در پرداخت‌ها به شورای هماهنگی بانک‌های کشور گزارش شده است.

  وی ادامه داد: برخی بانک‌های دولتی با وجود سهمیه اما پرداختی مناسبی ندارند، این در حالی است که اعتبارها از طریق بانک مرکزی تامین شده و تا بانکی اعتبار نداشته باشد، سامانه آن برای پرداخت تسهیلات ازدواج باز نمی‌شود.

  رئیس شورای هماهنگی بانک‌های لرستان با تاکید بر اینکه استاندار بایستی پاسخ‌گوی این عملکرد ضعیف بانک‌ها باشد، افزود: متاسفانه عزم جدی برای برخورد با این روند پرداختی ضعیف وجود ندارد و همچنان شاهد کوتاهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج هستیم.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *