×
خبر فوری

عملیات اجرایی راه‌آهن لرستان از محل تهاتر نفت تکمیل می‌شود

 • فروردین ۵, ۱۴۰۳
 • ۰
 • معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها کشور گفت: عملیات اجرایی پروژه راه آهن لرستان پس از تعطیلات نوروزی با دستور وزیر راه و شهرسازی، برنامه‌ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته از محل تهاتر نفت با جدیت بیشتری دنبال می شود.

  عملیات اجرایی راه‌آهن لرستان از محل تهاتر نفت تکمیل می‌شود
 • به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، عباس خطیبی اظهار کرد: راه آهن درود – خرم آباد – اندیمشک یکی از مهمترین طرح های ریلی کشور در کریدور شمال – جنوب می‌باشد و این مسیر ریلی به طول ۳۳۳ کیلومتر با هدف رفع تنگناهای خط سراسری موجود، اتصال مرکز استان لرستان شبکه ریلی و افزایش ظرفیت های باربری در این بخش از کشور در حال اجراست.

  وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این طرح ریلی پیگیری های لازم برای رفع مشکلات قراردادی پیمانکار در مهر ماه سال ۱۴۰۱ به نتیجه رسید و بلافاصله اغلب جبهه‌های کاری پروژه مجددا فعال شد و تا پایان سال ۱۴۰۲ حدود ۱۸ جبهه کاری به ویژه در بخش های زیرزمینی به صورت شبانه روزی مشغول اجرای عملیات بودند.

  وی با اشاره به ساخت این پروژه ریلی با استفاده از متخصصین و افراد بومی در استان افزود: با توجه به عبور مسیر ریلی دورود – خرم آباد از مناطق کوهستانی شدید عمده فعالیت اجرایی در بخش زیرزمینی انجام شد به نحوی که علاوه بر ثبت رکوردهای قابل توجهی در حفاری به روش دستی، پیشرفت فیزیکی زیرسازی پروژه در مدت یک سال و نیم از ۳۹ درصد به ۵۱ درصد رسید.

  معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها در خصوص عملیات اجرایی صورت گرفته از آبان ماه سال ۱۴۰۱ تا اسفند ماه سال گذشته توضیح داد و گفت: در این مدت زمان حفاری چهار هزار و ۵۰۰ متر از تونل ها و یکهزار متر لاینینگ تونل‌ها، ۲۷ هزار متر مکعب بتن ریزی، ۶۰۰ هزار مترمکعب ترانشه برداری صورت گرفته است و برای انجام عملیات مذکور حدود ۱۸۳ تن مواد ناریه، ۱۲۵۰۰ تن سیمان، ۹۰۰ تن آرماتور ، ۱۵۰ تن آهن آلات، ۳۲۰ تن مش به کار رفته است.

  خطیبی با اشاره به مطالبات انباشت شده پیمانکار پروژه اعلام کرد: سال ۱۴۰۲ از محل منابع عمومی بیش از ۸۷ درصد اعتبار مصوب ابلاغی از محل پیوست یک قانون بودجه تخصیص اخذ شد و با توجه به اهمیت پروژه مقرر است از سایر منابع نیز اعتبارات لازم برای تکمیل این پروژه اخذ شود.

  وی با تاکید بر ادامه عملیات اجرایی این پروژه بعد از تعطیلات نوروزی اظهار داشت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، برنامه‌ریزی و پیگیری های صورت گرفته مبنی بر تامین اعتبار طرح مذکور از محل تهاتر نفت برابر استجازه مقام معظم رهبری، قطعا در سال جدید همانند سال قبل که پیشرفت فیزیکی قابل توجه حدود ۱۲ درصد در ساخت این پروژه ریلی محقق شد، عملیات اجرایی با جدیت بیشتری دنبال می شود.

  وی اعلام کرد: با تخصیص اعتبار از منابع یاد شده عملیات اجرایی در محدوده خرم آباد – اندیمشک نیز همانند دورود – خرم آباد فعال می شود.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *