×
خبر فوری

جانشین بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس؛
فاز نخست موزه دفاع مقدس استان لرستان تا پایان سال افتتاح می‌شود

 • آذر ۳۰, ۱۴۰۰
 • ۰
 • جانشین بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه ۶ موزه دفاع مقدس نیمه تمام در کشور وجود دارد گفت: فاز نخست موزه دفاع مقدس استان لرستان تا پایان سال افتتاح می‌شود.

  فاز نخست موزه دفاع مقدس استان لرستان تا پایان سال افتتاح می‌شود
 • ما هر چه از روزهایی که ایثار و حماسه رقم خورد، بنویسیم و روایت کنیم باز هم کم است و همه ما در رابطه با شهدای هشت سال دفاع مقدس یک رسالت عظیمی برعهده داریم و حداقل وظیفه ما این است که با زنده نگه داشتن نام و بیان خاطرات آنها تاثیرات ماندگاری انقلاب، نظام، امنیت، عزت و اقتدار کشورمان را سینه به سینه به نسل‌های آینده منتقل کنیم

  در این میان رزمندگان استان لرستان را شاید بتوان از گمنام‌‌ترین مجاهدان حاضر در دوران دفاع مقدس دانست که این روزها رشادت‌هایشان در آوردگاه جنگ تحمیلی همواره در هاله‌‌ای از غبار فراموشی قرار دارد و خاطرات این عزیزان در آرشیو ادارات خاک می‌‌خورد و مکانی برای ثبت و نگهداری رشادت‌های جوانان این سرزمین که در راه حفظ دین ایستادگی کردند، وجود ندارد.

  احداث پروژه باغ‌ موزه دفاع مقدس استان لرستان این بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی لرستان از سال ۸۶ مطرح شد و احداث آن‌ یکی از مصوبات سفر هیئت دولت وقت در سال ۸۷ بود که کارهای مطالعاتی این طرح در سال ۸۷ به پایان رسید و عملیات اجرای پروژه در سال ۸۹ در زمینی به مساحت چهار هزار و ۲۵۰ مترمربع واقع در تپه شهدای گمنام خرم‌آباد آغاز شد.

  اما با وجود اینکه ۱۳ سال از کارهای مطالعاتی و عملیات اجرایی باغ‌ موزه دفاع مقدس استان لرستان می‌گذرد ولی این پروژه همچنان نیمه ‌تمام مانده است.

  امیرسرتیپ نبی سهرابی جانشین بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کشور  با بیان اینکه ۶ موزه دفاع مقدس نیمه تمام در کشور داریم اظهار داشت: با اعتبارات دولتی و کمک استان‌ها تعدادی از  ۶ موزه نیمه تمام کشور امسال به نتیجه می‌رسد.

  وی با اشاره به موزه دفاع مقدس استان لرستان افزود: امیدواریم  موزه دفاع مقدس استان لرستان امسال به نتیجه برسد.

   

  منبع: تسنیم
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *