×
خبر فوری

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی خبر داد؛
قول وزیر نیرو برای اجرای سدسازی و تخصیص آب لرستان

 • شهریور ۱۳, ۱۴۰۰
 • ۰
 • نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول وزیر نیرو برای اجرای پروژه‌های سدسازی و همچنین تخصیص آب لرستان، بر ضرورت افزایش حجم مخزن آب سد «معشوره» تاکید کرد.

  قول وزیر نیرو برای اجرای سدسازی و تخصیص آب لرستان
 • مهرداد ویسکرمی  با بیان اینکه امسال منابع آبی لرستان بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است اظهار داشت: چشمه‌ها، رودخانه‌ها، چاه‌ها و آب‌های زیر زمینی کاهش پیدا کرده است.

  حجم مخزن آب «معشوره» باید افزایش پیدا کند

  وی با تاکید بر اینکه اگر به طور مثال سد «معشوره» با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب را داشتیم، مشکل کم آبی در استان را نداشتیم عنوان کرد: قبلاً وزارت نیرو کوتاهی‌هایی کرده و تلاش ما این است که با ساخت سد «معشوره» شهرستان‌های چگنی، دلفان، سلسله، کوهدشت، رومشکان، پلدختر و… را پوشش دهیم.

  نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حجم مخزن این سد حتماً باید افزایش پیدا کند افزود: به وزیر نیرو هم اعلام کرده‌ایم، اگر سد احداث شود و تخصیص آب آن برای لرستان نباشد را اصلاً قبول نداریم و طبق فرمول آب شرب، کشاورزی و صنعت برای لرستان باید در نظر گرفته شود.

  «مافیای آب» و «ظلم تاریخی» به لرستان

  ویسکرمی با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان لرستان با وزیر نیرو اظهار داشت: در این جلسه به وزیر اعلام کردم که دو کلید واژه را در لرستان جا انداخته‌ام، یکی «مافیای آب» است و دیگری «ظلم تاریخی» است و انتظار داریم که این دو مورد را تعیین تکلیف کنید.

  وی با تاکید بر ضرورت اجرای پروژه‌های سدسازی لرستان و همچنین تخصیص آب در این جلسه عنوان کرد: سدسازی و همچنین تخصیص آب استان ناشی از دو مورد «مافیای آب» و همچنین «ظلم تاریخی» به لرستان در این حوزه است.

  قول وزیر نیرو برای اجرای سدسازی و تخصیص آب لرستان

  نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این جلسه وزیر نیرو نوید و قول جدی را در رابطه اجرای پروژه‌های سدسازی و همچنین تخصیص آب استان دادند.

  ویسکرمی با بیان اینکه قرار شد که جلسه‌ای بعد از وزارت به همین زودی با مجمع نمایندگان لرستان داشته باشند ادامه داد: اصرار داریم که به هر ابزاری که شده در این دوره از نمایندگی تکلیف سدسازی و همچنین تخصیص آب استان را حل کنیم.

  وی گفت: خوشبختانه در این زمینه بین مجمع نمایندگان استان اختلافی وجود ندارد.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *