×

موسیقی در ماندگاری و تقویت روحیه استکبارستیزی نقش اساسی دارد

 • دی ۲۸, ۱۳۹۷
 • ۰
 • از حالا به بعد نیز باید سهم موسیقی را در سطح کشور و استان بگیریم و بسیجی‌ها و انقلابی‌ها نیز حتماً باید تأثیر موسیقی را در پیشرفت انقلاب اسلامی جمع‌بندی کنند.

  موسیقی در ماندگاری و تقویت روحیه استکبارستیزی نقش اساسی دارد
 • فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: نقش موسیقی در ماندگاری و تقویت روحیه استکبارستیزی حائز اهمیت است.

  به گزارش نیساخبر، سردار مرتضی کشکولی در اختتامیه چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و آواهای انقلابی که در سالن بانک صادرات برگزار شد، با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب نیز ۹۰ درصد موسیقی لرستان حماسی بود اظهار داشت: تفنگ حتی در عروسی که اوج شادی و نشاط چه قبل از انقلاب چه هم‌اکنون در وصف شخصیت حماسی داماد بود.

  وی افزود: از حالا به بعد نیز باید سهم موسیقی را در سطح کشور و استان بگیریم و بسیجی‌ها و انقلابی‌ها نیز حتماً باید تأثیر موسیقی را در پیشرفت انقلاب اسلامی جمع‌بندی کنند.

  فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: موسیقی هم در زمان جنگ هم در انقلاب و تاکنون سرودهای مهیج و حماسی نقش مهمی در انتقال مفاهیم دینی و انقلابی را با زبان همه‌فهم به زیبایی ایفا کرده است.

  بیشتر بخوانید

  ◊حمایت از کالای ایرانی رمز پیروزی در جنگ اقتصادی است

  ◊تولید ۱۰۰ اثر ویژه چهارمین جشنواره «آوای بیداری»/ اهل شعار نیستیم

  سردار کشکولی گفت: در گام دوم نیز بخشی از بار تعمیق روحیه انقلابی و حماسی از طریق موسیقی انجام شد، نکته دیگر اینکه موسیقی حماسی نقش مهمی در اتحاد قومیت‌ها داشت؛ در برهه جنگ نیز موسیقی در تحریک احساسات دینی و انقلابی نیز سهم زیادی داشت همچنین نمی‌شود از سهم موسیقی در حوزه اتحاد وطن عبور کرد، همه این‌ها را باید قدر بدانیم زیرا موسیقی از مظاهر تمدن موسیقی است.

  وی نقش موسیقی در ماندگاری و تقویت روحیه استکبارستیزی را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: موسیقی یک موهبت الهی است اما ما با موسیقی کارداریم که ما را از اتحاد، همبستگی و ارزش‌های دینی و انقلابی دور می‌کند و متأسفانه در صحن اجتماع این موسیقی غلبه دارد؛ امیدواریم این جشنواره در استان ما نقطه عطفی باشد و سهم بسیار زیادی از موسیقی انقلابی داشته باشیم.

  انتهای پیام/

  منبع:تسنیم

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *