×
خبر فوری

موشک‌های انتقام

 • اسفند ۲۳, ۱۴۰۰
 • ۰
 • اقدام موشکی سپاه به پایگاه شرارت صهیونیست‌ها در«اربیل» عراق نشان از آن دارد که سپاه به‌عنوان بازوی قدرتمند دفاعی کشور اراده کرده‌است از این پس هیچ جنایتی از صهیونیست‌ها را بی‌پاسخ نگذارد.

  موشک‌های انتقام
 • صبح روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه زمانی که آن افسر رژیم صهیونیستی مغرورانه و شاید هم با ترس از آنچه قرار است برای دوستان او در پایگاه‌های نظامی صهیونیست‌ها در منطقه رقم بخورد دکمه شلیک موشک به مقر سپاه در حومه دمشق را می‌فشرد، تصور نمی‌کرد در کمتر از یک هفته پاسخی دردناک‌تر را باید در پایگاه شرارت و جاسوسی خود در عراق دریافت کند. «روعی شارون» تحلیلگر نظامی شبکه عبری‌زبان «کان» در همان ساعات اولیه اقدام نابخردانه اسرائیل اعلام کرده بود ارتش رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ احتمالی ایران به حمله اخیر به حومه دمشق که به شهادت ۲ ایرانی منجر شده‌است، در مرزهای شمالی به حالت آماده‌باش درآمده‌ است.

  جمهوری‌اسلامی ایران پیش‌تر بارها به صهیونیست‌ها هشدار داده بود که دچار اشتباه محاسباتی نشوند و تصور نکنند رفتار جنون‌آمیز آنها بی‌پاسخ گذاشته می‌شود. پیش‌از همه، این رهبرمعظم‌انقلاب بودند که این هشدار را به صهیونیست‌ها داده بودند و در نخستین روز فروردین ۱۳۹۲فرمودند: «رژیم صهیونیستی در قواره و اندازه‌ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران به چشم بیاید. گاهی سردمداران رژیم صهیونیستی ما را تهدید هم می‌کنند، تهدید به حمله‌ نظامی می‌کنند؛ اما به‌نظرم خودشان هم می‌دانند و اگر نمی‌دانند، بدانند که اگر غلطی از آنها سر بزند، جمهوری اسلامی «تل‌آویو» و «حیفا» را با خاک یکسان خواهد کرد.» این جمله کافی بود تا سردمداران این رژیم متوجه این موضوع باشند که ایران اسلامی کوچک‌ترین تهدید به مراکز و حوزه‌های نظامی و امنیتی خود نه درچارچوب سرزمینی، بلکه در هیچ نقطه‌ای از جغرافیای منطقه که منافع جمهوری اسلامی در آن تعریف شده‌است را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

  اقدام موشکی سپاه به پایگاه شرارت صهیونیست‌ها در«اربیل» عراق و کشته شدن ۹افسر صهیونیست درمقابل به شهادت رساندن ۲ پاسدار در حومه دمشق نشان از آن دارد که سپاه به‌عنوان بازوی قدرتمند دفاعی کشور اراده کرده‌است از این پس هیچ جنایتی از صهیونیست‌ها را بی‌پاسخ نگذارد و اقدام موشکی به پایگاه آنها در اربیل تازه آغاز ماجراست که درصورت ادامه آن، باید نظاره‌گر حجم انبوهی از موشک‌های نقطه‌زنی باشند که حیفا و تل‌آویو را نشانه رفته و از هم‌اکنون دست‌ها روی دکمه شلیک آماده ‌است.

  بی‌خردی صهیونیست‌ها تا آنجاست که آنها هنوز واقعیت قدرت دفاعی ایران را درک نکرده و از اراده ایران در مقام پاسخ درک درستی ندارند. غالب استراتژیست‌های جهان براین اعتقادند که پس‌از حمله سپاه به «عین‌الاسد» به‌دنبال شهادت سردار سلیمانی که با دستور مستقیم رئیس‌جمهور وقت آمریکا صورت‌گرفته بود، بنا بر اعتراف ژنرال‌های آمریکایی، جمهوری‌اسلامی توانسته است با اقدام خود در عین‌الاسد، معادله قدرت موشکی را در منطقه تغییر دهد. دیگر استراتژی «موشک درمقابل سکوت» جای خود را به «استراتژی موشک در برابر موشک» داده‌است و بلکه فراتر از آن، صهیونیست‌ها باید در انتظار روزی نه‌چندان دور باشند که درمقابل «تهدیدهای لفظی و توخالی» با «تهدید موشکی» واقعی و عملیاتی جمهوری اسلامی مواجه شوند.

  اما اقدام سپاه در حمله موشکی به پایگاه شرارت رژیم صهیونیستی در اربیل عراق حاوی چند پیام روشن بود:

  ۱- سپاه با این اقدام بموقع، هوشمندانه و سریع خود نشان داد اگر صهیونیست‌ها دچار این توهم شده‌اند که با درگیری‌هایی که بین روسیه و اوکراین به‌وجود آمده ‌است، فضای التهابی جامعه جهانی فرصتی را برای لگدپرانی آنها فراهم کرده‌است، دچار خطای استراتژیک  بزرگی شده‌اند و چشمان تیزبین نیروهای نظامی و به‌طریق اولی، سپاه مانع هرگونه حرکت غلطی ازسوی آنها یا هر متجاوز دیگری که برداشت نادرستی از توان دفاعی ما دارند، می‌شود.

  ۲- پیام روشن دیگر ایران در اقدام موشکی به پایگاه جاسوسی صهیونیست‌ها در اربیل، به کشورهای همسایه ایران است مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی نمی‌تواند بپذیرد همسایگانش پایگاه شرارت صهیونیست‌ها علیه ایران باشد. ضمن اینکه نَرد عشق‌بازی این کشورها با صهیونیست‌ها قابل پذیرش نخواهد بود. این روزها مراودات ترکیه با صهیونیست‌ها و رفت‌وآمد مقام‌های صهیونیست به امارات و بحرین و حتی آشکارا و مخفیانه سفرکردن صهیونیست‌ها به عربستان، این توهم را در صهیونیست‌ها ایجاد کرده که با این سطح دوستی، هرگونه اقدامی علیه ایران اسلامی توجیه‌پذیر خواهد بود. غافل از اینکه میزان ارادت مقام‌های این کشورها متفاوت از ملت‌های آنها خواهد بود و تنفر از رژیم صهیونیستی آنچنان بالاست که هر اقدام متقابلی ازسوی ایران موجب خوشحالی مردم منطقه می‌شود. این خوشحالی غیرقابل‌وصف را می‌توان در همان ساعات اولیه شلیک موشک به مقر صهیونیست‌ها و انتشار خبر آن در میان مردم عراق، یمن، سوریه، لبنان و ترکیه که رئیس‌جمهور کشورشان ۲ روز پیش میزبان رئیس‌جمهور آدمکش صهیونیستی بود، فهمید.

  ۳- پیام دیگر اقدام موشکی سپاه به طرف‌های غربی و آمریکا این است که برخلاف این نگاه که برخی جمهوری اسلامی بدون موشک را آرزو دارند، موشک جزئی جدایی‌ناپذیر از قدرت دفاعی ایران است و این سیاستی خدشه‌ناپذیر خواهد بود و چه مذاکرات «وین» نتیجه بخش باشد یا نباشد، کوچک‌ترین خللی در این سیاست ایران صورت نخواهد گرفت.

  ۴- اکنون تقویت قدرت نظامی ایران باعث شده‌است نه‌تنها ایران به‌عنوان کشوری امن در منظر افکارعمومی منطقه و جهان – آن‌هم در کانون‌های بحران – رخ نماید، بلکه امنیت منطقه نیز تحت‌تأثیر این قدرت نظامی قرار گرفته ‌است، به‌گونه‌ای که ایران در سطح جهانی یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های جهانی به‌شمار می‌رود که با اقدامات بموقع خود به امنیت منطقه نیز کمک زیادی می‌کند و این برای آمریکا و کشورهای مرتجع منطقه با این همه هزینه‌هایی که می‌کنند، یک فاجعه است. از همین رو، با هر پیروزی ایران در حوزه‌های نظامی، اطلاعاتی و امنیتی، سعی در جبران شکست‌های خود دارند، اما از آنجا که این سنت الهی است که استقامت‌کنندگان درمسیر حق را یاری و دشمنان را زبون می‌کند، ایران اسلامی یک روز با ارسال ماهواره نور ۱و ۲برای منطقه و مسلمانان آزاده جهان امید می‌آفریند و دل‌های مشتاق مسلمانان را که مکرر طعم تلخ خفت از آمریکا و صهیونیست‌ها را درطول این سال‌ها چشیده‌اند، شاد می‌کند و روز دیگر با پاسخ محکم به رفتار جنون‌آمیز صهیونیست‌ها، با شلیک موشک به لانه شیطان در اربیل، امید ملت‌های فلسطین، عراق، یمن، سوریه و… را دوچندان‌می‌کند.

  انتهای پیام/

  نویسنده: حسن رشوند‌
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *