×

واقعه غدیرخم در سلسله بازسازی شد

 • مرداد ۳۰, ۱۳۹۸
 • ۰
 • به همت ناحیه مقامت بسیج شهرستان سلسله همزمان با عیدسعید غدیر، واقعه غدیرخم بازسازی شد. به گزارش خبرنگار نیساخبر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج الشتر در این آیین  از عید سعید غدیر خم به‌عنوان یکی از عیدهای بزرگ شیعیان یاد کرد و اظهار داشت: عید غدیر سند حقانیت شیعه است، ازاین‌رو برای احیای غدیر باید تمام تلاش […]

  واقعه غدیرخم در سلسله بازسازی شد
 • به همت ناحیه مقامت بسیج شهرستان سلسله همزمان با عیدسعید غدیر، واقعه غدیرخم بازسازی شد.

  به گزارش خبرنگار نیساخبر، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج الشتر در این آیین  از عید سعید غدیر خم به‌عنوان یکی از عیدهای بزرگ شیعیان یاد کرد و اظهار داشت: عید غدیر سند حقانیت شیعه است، ازاین‌رو برای احیای غدیر باید تمام تلاش و کوشش خود را انجام دهیم.

  سرهنگ محمود یوسفوند با بیان اینکه در بحث غدیر تنها مسئله جانشینی امام مطرح نیست بلکه توجه کامل به مسئله امامت و استمرار حکومت اسلامی حائز اهمیت است، بیان کرد: اجرای بازسازی غدیر در شهرستان براساس روایات و با مشورت علما و کارشناسان خبره صورت گرفته است تا همه جوانب واقعه غدیر به صورت صحیح بیان شود.

  وی با اشاره به این فرمایش مقام معظم رهبری که” غدیر کربلای عوام بود، کربلا غدیر خواص” اضافه کرد: در غدیر با آنکه بیعت گرفته شد اما جفا حاصل شد و در کربلا با آنکه بیعت برداشته شد اما وفاداری حاصل شد.

  سرهنگ یوسفوند ادامه داد: وقتی غدیر فراموش می شود محرم برپا می شود و لذا محرم عزای نادیده گرفتن غدیر است.

  به گزارش نیساخبر، آیین بازسازی واقعه غدیر در شهرستان سلسله با حضور ۵۰۰ تن از هنرمندان و بسیجیان شهرستان برگزار شد.

  «غدیر خم» نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که پیامبر بزرگوار اسلام(ص) در حجت الوداع، امام علی(ع) را «ولی» پس از خود اعلام کرد و ۱۸ ذی‌الحجه سال ۱۰ هجری قمری، سالروز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر خم شهرت دارد.

  حضرت محمد مصطفی(ص) در بازگشت از آخرین حج خود همه مسلمانانی که در حج شرکت داشتند را در غدیر خم جمع و در آنجا حضرت علی(ع) را به‌عنوان وصی، برادر و جانشین خود از جانب الله معرفی کرد؛ عبارت معروف «هر آن‌کس که من مولای او هستم، پس علی مولای اوست» قسمتی از خطابه بلند غدیر است.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *