×
خبر فوری

ورود ارباب رجوع به ادارات لرستان ممنوع شد

 • آبان ۱۶, ۱۳۹۹
 • ۰
 • استاندار لرستان گفت: محدودیت‌های جدید مقابله با کرونا از هفته آینده در استان اعمال می‌شود که در این راستا ورود ارباب رجوع به ادارات استان ممنوع می‌شود.

  ورود ارباب رجوع به ادارات لرستان ممنوع شد
 • به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان سیدموسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: ادارات از شنبه ۱۷ آبان ارباب‌رجوع نمی‌پذیرند و ملاقات عمومی مجاز نیست.

  وی اظهار داشت: فعالیت ادارات با ظرفیت ۵۰ درصد و یا یک سوم تا پایان هفته آینده ادامه دارد، مردم در صورت ضرورت، کار خود را به صورت تلفنی انجام دهند و در غیر این صورت آن را به زمان دیگری بعد از این ایام موکول کنند.

  استاندار لرستان با اشاره به شرایط خطرناک بیماری کووید ۱۹ در استان ادامه داد:  تعداد افراد مبتلا و بستری شده در بیمارستان ها به شدت رو به افزایش وآمار مرگ و میر نیز در آبان ماه زیاد شده است به نحوی که در نیمه آبان ماه بیش از ۱۲۰ نفر از شهروندان استان در اثر این بیماری جان باخته‌اند.

  خادمی با تاکید بر ضرورت اعمال محدودیت‌های بیشتر برای کنترل کرونا اظهار داشت: مردم نباید نسبت به این محدودیت ها بدبین باشند بنابراین باید به عنوان رکن اصلی در مقابله با کرونا با مسوولان همکاری کنند.

  استاندار لرستان به ضرورت استفاده از قوه قهریه در برخی از موارد اشاره کرد و افزود: ما به عنوان مجموعه دولت و نظام باید تصمیماتی اتخاذ و در مواردی نیز از قوه قهریه استفاده کنیم.

  خادمی با تاکید بر ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم ختم و عروسی و پرهیز از حضور در تجمعات تصریح کرد: مردم باید این موارد را به نیروی انتظامی، دادستانی و یا استانداری لرستان اطلاع دهند.

  وی ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا در پنج شهرستان لرستان شامل دورود، الیگودرز، کوهدشت، دلفان و پلدختر تمام گروه‌های شغلی دو، سه و چهار تعطیل است و تنها مشاغل تامین کننده نیازهای ضروری مردم مجاز به فعالیت هستند.

  استاندار لرستان در خصوص خرم‌آباد و بروجرد نیز گفت: مشاغل گروه سه و چهار در این دو شهر تعطیل است، در مرکز استان محدودیت هایی برای خدمات شهری و اتوبوسرانی انجام خواهد شد و علاوه بر آن مجتمع های تجاری و مراکز پر ازدحام باید از ساعت ۱۷ تعطیل شوند.

  خادمی تصریح کرد: اگر در حوزه‌ یک اداره کل تخلف یا کم کاری مشهود شود مدیرکل دستگاه مربوطه به دادگستری و هیات تخلفات معرفی خواهد شد مگر آنکه ثابت شود اقدامات قانونی را انجام داده است.

  لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است، پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار همچنان برقرار است.

  تا ۱۳آبان ماه ۴۳ هزار و ۶۲۳ مورد مثبت کرونا در لرستان شناسایی شده و از این تعداد ۸۷۰ نفر جان باخته اند.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *