×

واکنش هنرمندان و ورزشکاران به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی؛
پرچم مقاومت یک دقیقه بر زمین نمی‌ماند/ این کشور صدها سردار سلیمانی دارد

 • دی ۱۴, ۱۳۹۸
 • ۰
 • هنرمندان و ورزشکاران کشورمان نیز علاوه بر انتشار پیام هایی در صفحات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی، در گفت‌وگو با رسانه‌ها ابراز همدردی خود را با ملت ایران در پی ضایعه عظیم شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اعلام کردند.

  پرچم مقاومت یک دقیقه بر زمین نمی‌ماند/ این کشور صدها سردار سلیمانی دارد
 • شهادت سردار رشید و دلاور اسلام و مقاومت، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اقشار مختلف مردم را داغدار کرد. هنرمندان و ورزشکاران کشورمان نیز علاوه بر انتشار پیام هایی در صفحات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی، در گفت‌وگو با رسانه‌ها ضمن ابراز همدردی با ملت ایران در پی این ضایعه عظیم، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را پرچمدار مقاومت منطقه خواندند و تأکید کردند که راه او ادامه خواهد داشت.

   

  سید جواد هاشمی: شخصیت بی نظیر سردار سلیمانی هرگز فراموش نخواهد شد

  سیدجواد هاشمی، بازیگر، کارگردان و تهیه کننده سینما در گفتگو با دیارآفتاب؛ در پاسخ به پرسشی در ارتباط با ابراز خرسندی شماری از عوامل وابسته به دشمنانِ ایران در پی شهادت سردار سلیمانی، گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی برای مردم و برقراری صلح در دنیا می جنگید و بدون شک شخصیت بی نظیر سلیمانی هرگز فراموش نخواهد شد.

  هاشمی با اشاره به عملکرد درخشان سردار سلیمانی در نابودی گروه تروریستی داعش در منطقه بیان داشت: به دلیل اینکه ترامپ گفت که سردار سلیمانی خیلی ها را کشته و او راست گفت چراکه سردار سلیمانی نسل وحشیانی را از روی زمین برداشت که آنها همه چیز دنیا را نابود می کردند.

  وی با تأکید بر اینکه همه ما و دنیا مدیون سردار سلیمانی هستیم،گفت: نابودی تروریسم در منطقه ای که سال ها دچار آشوب شده توسط سردار سلیمانی لطف به همه بشریت بود.

  هاشمی با بیان اینکه مسلماً ترامپ و کلیه حامیان این اتفاق پشیمان خواهند شد، ادامه داد: ترامپ گفت سردار سلیمانی مسئول کشتن خیلی از آدم ها است اما نگفت کدام آدم ها و باید بررسی کرد که سلیمانی چه کسانی را از روی زمین برداشت در واقع او ظالمان و مفسدارن واقعی را از روی زمین برداشت.

  وی با اشاره به اینکه عده ای جاهل از شهادت سردار سلیمانی اظهار شادمانی می کنند، گفت: کسانی که چه خود فروخته باشند و چه در جهل مطلق باشند از این اتفاق خوشحالی می کنند. البته روزی متوجه می شوند که هیچ کسی همچون سردار سلیمانی به درد آنها نمی خورد.

  بازیگر، کارگردان و تهیه کننده سینما، با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی تبلور صلح در منطقه و جهان بود، افزود: در آینده ترامپ متوجه خواهد شد که شخصی را به شهادت رسانده است  که هم عواقب آن به خودشان بر می گردد.

  هاشمی، با اشاره به اینکه خیلی از این اتفاق غمگین هستیم، خاطرنشان کرد: همه ایران و مسلمانان جهان از این اتفاق ناخوشایند، ناراحت و غمگین هستند.

   

  محمد گلریز: سرودی ماندگار برای سپهبد سلیمانی اجرا می‌کنم

  خواننده سرودهای انقلابی در گفتگو با صبح زاگرس بیان کرد: از ترور شهید حاج قاسم سلیمانی ابراز تاسف و تاثر دارم، این بزرگوار در صحبت های خود در زمان حیاتشان می فرمودند آرزوی شهادت دارم و در جلسه ای که با مقام معظم رهبری داشتند از رهبر می خواست برایشان دعا کند که شهید شوند.

  محمد گلریز گفت: دشمنان این مرز و بوم به هر وسیله ای و هر کاری که از دستشان بر بیاید برای به انزوا کشاندن ایران عزیزمان و ضربه زدن به مردم سلحشور، آزاده، ایثارگر و شهادت طلب از پای نمی نشینند و کار دشمن به خصوص آمریکای جهان خوار برای همیشه همین است.

  گلریز بیان کرد: دشمنان باید بدانند با شهادت سردار سر افراز حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهید ابو مهدی مهندس، ما را از پای در نخواهند آورد و ایران ما صدها و یا هزاران حاج قاسم سلیمانی دارد و این ها همیشه برای دفاع از اسلام پا به رکاب هستند.

  وی در ادامه افزود : من به عنوان عضو کوچکی از جامعه هنر از این حادثه بسیار مظلومانه و بسیار ناخوشایند که توسط آمریکای جهان خوار انجام گرفته است واقعا متاثر و متاسف هستم و این حادثه تلخ را به مقام معظم رهبری و همچنین به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می کنم، ولی ما باید این را ببینیم که ایشان به جایگاه اصلی خودش که شهادت بود رسید و اینکه من نوعی آرزوی چنین مسئله ای را دارم.

  محمد گلریز در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: بنده توفیق داشتم برای اکثر شهدای انقلاب اسلامی سرود هایی را اجرا کنم که مورد توجه مردم نیز قرار گرفته و از سرود های ماندگار شده است. از اینجا اعلام میکنم بنده با کمال میل و سر افرازی حاضر هستم یک سرود ماندگار مثل سرود شهید مطهری، شهید بهشتی و سایر شهدایی که بنده خوانده ام، را برای شهید قاسم سلیمانی در قالب یک سرود بسیار ماندگار اجرا کنم.

  وی افزود: بنده آمادگی دارم اگر صدا و سیما، وزارت ارشاد و یا هرجایی که استطاعت این کار را دارند ما را کمک کنند این سرود را آماده کنم، بنده در خدمتشان هستم و واقعا آرزویم این است که سرودی بخوانم که یاد و خاطره این شهید عزیز را پیوسته زنده نگه دارد، شعر فاخری باشد که ما هنرمندانی در این عرصه داریم که این کارا را انجام می دهند و بنده واقعا در این رابطه اعلام آمادگی می کنم.

   

  اسفندیار قره باغی: آمریکا تبعات ترور شهید سلیمانی را بپذیرد

  اسفندیار قره‌باغی هنرمند تبریزی و خواننده سرود انقلابی “آمریکا ننگ به نیرنگ تو” در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، اظهار داشت: سیستم حکومتی آمریکا در احمقانه‌ترین تصمیم خود، سردار سلیمانی و هیئت همراهش را ترور کرده و به شهادت رساند.

  قره باغی با اشاره به تبعات این اقدام تاکید داشت: این حرکت قطعا با واکنش ایران مواجه خواهد شد و کوچکترین نکته این است که اسرائیل در نزدیکی ماست همچنین خود آمریکایی‌ها باید تبعات این اقدام را بدانند و بپذیرند.

  این هنرمند تبریزی با اعلام انزجار از آمریکا خاطرنشان ساخت: اسفندیار قره‌باغی به شخصه آماده است تا در هر اقدامی علیه آمریکا شرکت کند.

  وی همچنین با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید قاسم سلیمانی تاکید داشت: شهید سلیمانی از میان ما نرفته بلکه زنده و جاوید است. او شخصیت غیر قابل تصوری بود و در میان شیعیان و سنی‌ها و همه اقوام مختلف تاثیر و نفوذ داشت.

   

  جهانگیر الماسی: سردار سلیمانی تجسم خون پاک همه شهیدان این سرزمین بود/پرچم مقاومت یک دقیقه بر زمین نمی ماند

  بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: هیچ واژه ای، هیچ جمله ای و هیچ ابراز سخنی نمی تواند عظمت شخصیت،فروتنی، افتادگی و چگونگی علمداری ایشان را که همیشه در ساحت حضور در بارگاه حضرت ولی امر ساری و جاری بود،تبیین کند.

  جهانگیر الماسی تصریح کرد:ایشان تجسم خون پاک همه شهیدان این سرزمین و این آب و خاک و این اعتقاد کهن از دیرباز تا امروز است.

  وی گفت:سردار سلیمانی نمایشگر همه پاک ها، شریف ها و دوست داشتنی ها ،نمایده تمامیت بروز هویت الهی انسان است که جایشان خالی است اما باید بگویم ایشان توانست تکثیر شود.

  الماسی افزود:ایشان توانست ثابت کند که این انقلاب برای مبارزه در راه راستی و درستی، عشق و مهربانی و انسانیت قائل به فرد نیست و توانست کسانی را با نوع زندگی خود تربیت کند مانند اکثر کسانی که طریق علوی او را رفتند، این انسان های شریف تکثیر شدند و زنده اند ما ایشان را زنده می دانیم برای اینکه دوستان و یارانی دارند شبیه خودشان و هرگز نخواهند گذاشت پرچم ایشان دقیقه ای روی زمین بماند.

  این هنرمند مطرح سینما و تلویزیون در مورد مواضع صریح رهبر انقلاب در مقابله با آمریکا، تصریح کرد: در مورد شخصیت والای آن ساحت نظامی بایستی بزرگان راجع به ایشان صحبت کنند ؛هر کاری که سردار رشید مان انجام می داد، رفتاری متناسب با مکتب ما و باور الهی مان بود و هر اتفاقی در این حوزه بیفتد، اراده اراده الهی و هدف ولی امر است که باید رخ دهد.

   

  احمد نجفی: اگر مجاهدت سردار سلیمانی نبود همسایه داعش بودیم/این کشور صدها سردار سلیمانی دارد

  بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی به مردم ایران و رهبر انقلاب گفت: ما یکی از بهترین فرزندان این سرزمین و بهترین انسان های تاریخ ایران را از دست دادیم.

  احمد نجفی تصریح کرد:کسی که غرب و شرق این مملکت را از دست اشرار و داعشی ها نجات داد ؛خیلی ها نمی دانند چه خبر است، اگر مجاهدت های ایشان نبود، الان ما حداقل همسایه داعش بودیم.

  وی گفت: ما باید قدر اینچنین شخصیت هایی را بیشتر بدانیم و مواظب باشیم، حالا که این شخصیت را از دست دادیم بنده نسبت به سالها گفتار حضرت آقا که به ایشان می فرمود که مواظب خودش باشد و این قدر این طرف و آن طرف نرو،می فهمم  اما ایشان می رفت و به وظیفه خودش عمل می کرد.

  نجفی خاطرنشان کرد: در همین موقعیت ها بود که وی را رصد کردند و ایشان را شهید کردند و این بلا بر سر ملت ایران آمد.

  وی با بیان اینکه هنوز خیلی در هم ریخته ام،گفت: ما صدها سردار سلیمانی داریم اما خیلی حیف شد، باید حتما برنامه ریزی کنیم و انتقام سخت سردار را بگیریم .

  این هنرمند مطرح سینما و تلویزیون در مورد مواضع صریح رهبر انقلاب در مقابله با آمریکا، تصریح کرد: ایشان قبلا هم گفته بود، اگر یکی بزنید ۱۰ تا می خورید، باید ببینم چه خواهد شد.

  نجفی افزود: این مقطع تاریخی بزرگی در سرزمین ما و منطقه است ؛باید با درایت و هوشیاری به جلو رفت . این اتفاق بزرگ را باید جواب داد.

  وی با بیان اینکه روزهای خوبی را در منطقه نمی بینم،گفت: اگر جواب ندهیم به جاهای دیگر حمله می کنند و آدم های بیشتری از بین می روند.

  نجفی در ادامه گفت: آقای نتانیاهو دارد از دست می رود و این یک هدیه بزرگ برای او بود، بنده حس می کنم همه چیز زیر سر اوست و رصدی هم که شد متعلق به آنهاست ؛آمریکا می خواست یک عیدی به صهیونیست و نتانیاهو بدهد که این عیدی دیری نمی پاید که به کام آنها تلخ می شود.

  این هنرمند مطرح کشور در پایان گفت: به ملت ایران تسلیت عرض می کنم، انسان بزرگ و فداکاری را از دست دادیم، انسان بسیار با تواضعی را از دست دادیم، هیچ کسی ندیدیم که این همه زحمت بکشد و چیزی جز فداکاری و دیانت نداشته باشد.

  علیرام نورایی: روزهای سختی برای دشمنان در پیش است/از امروز هزاران قاسم سلیمانی به وجود آمد

  بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

  علی رام نورایی گفت: دشمنان از اسم،عکس و هشتگ های سردار سلیمانی هم وحشت دارند ، تسلیت عرض می کنم به همه کسانی که عاشق این مرد بودند و دوستش داشتند مثل خود من که احترامی خاصی برای ایشان قائل بودم.

  این چهره هنری کشور خاطرنشان کرد:مطمئن باشید که دشمنان انقلاب روزهای سختی در پیش دارند، کسانی که این اشتباه را مرتکب شدند باید منتظر باشند و ببینند چه رخ می دهد.

  نورایی در واکنش به مواضع رهبر انقلاب در خصوص این حادثه تلخ و استفاده از واژه انتقام سخت توسط رهبری،گفت: روزهای سختی برای دشمنان مملکت و سردار سلیمانی در پیش است.

  نورایی در پایان به تداوم اقتدار  جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت:از همین امروز هزاران قاسم سلیمانی به وجود آمدند، شک نکنید این راه ادامه دارد.

  محمد کاسبی:‌ شهادت برازنده سردار سلیمانی بود/پاسخ خون شهید سلیمانی داده خواهد شد

  بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص شهادت فرمانده سپاه قدس ضمن تسلیت به مردم ایران و مقام معظم رهبری بیان کرد: شهادت هنر مردان خداست اگر سردار قاسم سلیمانی به شهادت نمی رسید حیف می شد لیاقت ایشان تنها شهادت بود.

  محمد کاسبی بیان کرد : همان طور که پاسخ خون شهدا را دادیم، پاسخ خون شهید قاسم سلیمانی هم داده خواهد شد.

  گفتنی است این بازیگر سینما و تلویزیون اظهار کرد به دلیل شوک ناشی از شنیدن این خبر بیش از این قادر به مصاحبه نیست.

  هنرمند تبریزی: از خبر شهادت حاج قاسم منقلب شدم / سردار عزیز راهت ادامه دارد

  علیرضا رنجی پور هنرمند تبریزی در گفتگو با تبریز بیدار در مورد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: از شنیدن این خبر بشدت منقلب و ناراحت شدم و فعلا حال مساعدی برای صحبت کردم در این خصوص ندارم.

  وی تاکید کرد: به دلیل عدم حال مساعد، اجازه بدهید ساعاتی بعد درباره این موضوع صحبت کنیم.

  گفتنی است علیرضا رنجی پور در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی در صفحه اینستاگرامی خود با انتشار تصویری از این شهید، نوشت: «شهادتت مبارک سردار عزیز راهت ادامه دارد»

   

  اکبر صحرایی: محبوبیت حاج قاسم در میان ملی گراها کمتر از مذهبی ها نیست/ سردار سلیمانی، رهبر عملیاتی و استراتژیک نیروهای مقاومت بود

  اکبر صحرایی، نویسنده شیرازی حوزه دفاع مقدس، در گفتگو با خبرنگار شیرازه، این حادثه را نه فقط برای ایرانیان، که همه آزادگان جهان شوک بزرگی نامید و شناخت خود از این سردار بزرگ را از دوران هشت سال دفاع مقدس دانست که سردار سلیمانی، فرمانده وقت لشکر ۴۱ ثارالله(ع) کرمان بوده است.

  صحرایی با بیان اینکه سردار سلیمانی از همان ایام یکی از فرماندهان شجاع و باتدبیر بودند که نقش اساسی در عملیات ها داشتند، تصریح کرد: از افتخاراتم در نویسندگی، کتاب “تپه جاویدی و راز اشلو” است که در ارتباط با فرمانده زمان جنگ تیپ المهدی لشکر فجر، شهید مرتضی جاویدی است که در عملیات کربلای ۵ که یکی از شدیدترین عملیاتهای دوران دفاع مقدس است، یک ژنرال ایرانی در خط مقدم، و حتی فراتر از آن، به حدی درگیر بود و در خط اول حضور و شرکت داشت که از خط مقدم هم جلوتر رفته و به محاصره عراقی ها درآمده بود. با بی سیم به عقب اعلام می کند که من در محاصره هستم از سردار محمدجعفر اسدی درخواست کمک می کند و سردار اسدی هم شهید مرتضی جاویدی را مأمور می کند تا او را از دل عراقی ها بیرون بیاورد.
  صحرایی ادامه داد: سردار شهید مرتضی جاویدی با نیروهایش به کمک سلیمانی می شتابد و در یک اتفاق معجزه آسا، او را از دل عراقی ها بیرون می آورد و این داستان در کتاب فوق ثبت شده است.
  این نویسنده دفاع مقدس، سردار سلیمانی را یک فرد بسیار موثر در دفاع از کشور، وطن و انقلاب اسلامی دانست و گفت: بعد از جنگ، نقش ایشان بیشتر مدیریتی و راهبردی در راستای سیاست های ایران در سطح بین الملل و جبهه مقاومت بود.
  صحرایی با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی در واقع رهبر عملیاتی و استراتژیک نیروهای مقاومت بود و شاید اولین هدفش امنیت ایران بود، اظهار داشت: من معتقدم که شهید قاسم سلیمانی همانقدر که در میان بچه مذهبی ها و مکتبی ها طرفدار داشت، حتی شاید بیشتر از آن میان اقشار مختلف، و حتی ملی گراها محبوبیت داشت.محبوبیت حاج قاسم در میان ملی گراها کمتر از مذهبی ها نیست.
  به گفته این نویسنده شیرازی، می توان گفت سردار سلیمانی یک فرد ملی به معنای واقعی بود و از لحظه انتشار خبر شهادتش، همه اقشار و گروه ها را فارغ از هر عقیده و مذهبی تحت تأثیر قرار داد. شهید سلیمانی یک چهره مذهبی و ملی در تاریخ ایران بود، هست و خواهد ماند.
  نویسنده کتاب حافظ هقت تأکید کرد: امنیتی که امروز داریم، به دلیل این است که ما در خانه خود نمی جنگیم و دلیل اینکه مثل جنگ ایران و عراق مورد هجوم مستقیم دشمن قرار نگرفتیم، این است که قاسم سلیمانی و یارانش جبهه را به خارج از ایران منتقل کردند و این نکته بسیار مهمی برای حفظ ایران است.
  صحرایی گفت: اینکه در این بحبوحه خاورمیانه که جنگ های متعددی کشورهای همسایه را فراگرفته، کشور ما در یک امنیت و آرامشی قرار دارد، به دلیل حضور فرماندهی با تدبیر و شجاع همچون سردار سلیمانی است.
  این نوسنده دفاع مقدس، با بیان اینکه نقش سردار سلیمانی در جنگ با داعش در خاورمیانه هم با اعلام نابودی داعش توسط ایشان به خوبی هویداست، ادامه داد: خصوصیات دینی، اخلاقی، و مذهبی ایشان، وی را فردی محبوب در کشور و حتی جهان اسلام کرد.
  وی گفت: ما علی رغم اینکه یک فرد صاحب نفوذ و اثرگذار و به قول خارجی ها ژنرال را از دست دادیم، اما کار ایشان مثل بقیه شهدای والامقام قطعا تأثیرگذار است و جوانانی هستند که راه ایشان را ادامه دهند و تحت تأثیر ایشان و الگوسازی که ایشان مطرح کردند، که یکی دیگر از ویژگی های این شهید است، قرار دارند.
  به گفته این نویسنده شیرازی، خون این شهدا، مظلومیت شهدای ما و مدافعان وطن را نشان می دهد که در عین رشادت و ایثار، مظلومانه به شهادت می رسند.
   نویسنده”تپه جاویدی و راز اشلو” ادامه داد: به ذهن می رسد که خون ایشان هم مثل بقیه شهدا، بیشتر راه را پیش خواهد برد و کمک زیادی خواهد کرد تا راهی که ایشان شروع کردند، به سرانجام برسد، تا جایی که دشمنان حتی به ذهنشان نرسد که نگاه چپ به ایران اسلامی داشته باشند.
  وی تأکید کرد: این اتفاق که آمریکا رسماً اعلام می کند که ما مسئول این ترور بودیم، چهره جنایتکار آمریکا که چهل سال است امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کردند که آمریکا دشمن بشریت است، نمایان تر می کند و نشان می دهد که سازش با این شیطان، راهی جز ذلت ندارد و این نشان می دهد راهی که شهید قاسم سلیمانی می رفته، راهی درست بوده است.

  مستندساز و کارگردان ایلامی: شکوه گامهای حاج قاسم در جبهه مهران به یادگار است

  قدرت باقری، مستندساز و کارگردان ایلامی در گفتگوی اختصاصی با ایلام بیدار گفت: شهادت عمار بصیر انقلاب و ذوالفقار با کفایت سید علی را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم،رهبر معظم انقلاب، هم وطنان ارجمند و همرزمان این مجاهد نستوه تبریک و تسلیت عرض می کنم.

  وی اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی برای ما ایلامیان قدری ویژه تر است، چرا که شکوه گام های این ابَر مرد به خدا پیوسته در جبهه مهران و بلندای قلاویزان هنوز هم به یادگار مانده است‌.

  باقری افزود: او و همرزمانش در لشکر ۴۱ ثارالله کرمان دورانی را در خاک های گرم مهران رقم زدند که ایلامیان آنرا فراموش نخواهند کرد.

  مستندساز و کارگردان ایلامی گفت: امروز برایم روز بدی بود، خدا میداند از شنیدن خبر شهادت حاج قاسم چنان شوکه شدم که نایی برای صحبت کردن ندارم.

  وی با اشاره به سیره زندگی حاج قاسم گفت: باید توجه داشته باشیم که زندگی و شخصیت حاج قاسم برای ما جریان ساز بود و مهمترین وجه این جریان، مقاومت در برابر قداره کش های زمان است که بی هیچ درنگی باید به مصاف آن رفت.

  باقری ادامه داد: این مسئولیت پذیری  امروزه او را به اسطوره‌ای در دل و جان ایرانیان و آزادیخواهان جهان تبدیل کرده است.

  مستندساز و کارگردان ایلامی در پایان گفت: تحمل این هجر برای ما سنگین است و البته ما همه منتقم خون به ناحق ریخته او و دیگر مبارزان و مدافعان اسلام هستیم تا بگوییم:

  گر به صد منزل فراق افتاد میان ما و دوست

  همچنانش در میان جان شیرین منزل است.

   

  هنرمند و کارگردان اردبیلی: شهید سلیمانی مردی الهی بود/ آمریکا او را مانع بزرگی مقابل جنایات خود می دید

  سید رضی محمودی در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در رابطه با شهادت سپهبد سلیمانی اظهار داشت: بهترین شکلی که می تواند یک فرد آسمانی شود شهادت است حاج قاسم سلیمانی تا آخرین لحظه بعنوان یک  مرد الهی ماندگار شدو با خون پاک خود این راه را پایدار نگه داشت.

  وی افزود:آمریکا شهید سلیمانی را مانع بزرگی در مقابل جنابات خود می دید و امروز چهره کریح خود با به شهادت رساندن فردی که در قلب ملت ایران جای داشت بیشتر آشکار کرد.

  هنرمند و کارگران اردبیلی اظهار داشت: مطمئنا ایران قاسم سیلمانی هایی که دارد که جای پای این بزرگوار خواهند گذاشت وصد در صد راه او ادامه دار خواهد بود.

  وی تصریح کرد: اگر توجه کنید می بینید مردم به صورت خود جوش مراسم عزاداری برای این بزرگ مرد برپا کرده اند بطوری که انگار احساس می کنند بردار خونی خود را از دست داده اند.

   

  رئیس انجمن سینمای جوان استان قزوین: ترور سردار سلیمانی نشاندهنده خوی ددمنشانه و تروریستی امریکاست

  محسن آقالر در گفت‌وگو با  صبح قزوین درباره شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی بسیار ناراحت کننده بود البته با توجه به خوی ددمنشانه امریکا خیلی دور از انتظار و عجیب نبود.

  وی افزود: در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب تاکنون، امریکا هرگز حرکتی در جهت منافع و اهداف کشور ایران نداشته و اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی نهایت روحیه ددمنشانه و تروریستی این کشور و یک رفتار ناجوانمردانه بود.

  رئیس انجمن سینمای جوان استان قزوین با اشاره به موضع ایران در مقابل جنایت امریکا گفت: به نظر من دولت‌مردان و مسئولان ارشد کشور باید با در نظر گرفتن همه جوانب تصمیم بگیرند؛ اما نیاز به یک پاسخ قاطع و کوبنده است.

  وی عنوان کرد: ضایعه شهادت سردار سلیمانی اتفاق بزرگ و سختی بود و باتوجه به مسائلی که می‌شنیدیم و می‌دیدیم در جریان بودیم که اشراف خوبی نسبت به کل منطقه داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار بود.

  آقالر بیان کرد: مقاومت و تظلم خواهی به صورت یک جریان در طول تاریخ اسلام وجود داشته و هیچ‌وقت به صورت مقطعی نبوده است، ادامه دار هم خواهد بود.

  وی در پایان با اشاره به آینده جریان مقاومت گفت: بر اساس فرموده خداوند متعال در آیات قرآن کریم “نصر من الله و فتح قریب”.

  نویسنده و پژوهشگر کشوری: مجاهدت، شجاعت و حضور همه‌جانبه سردار سلیمانی در سطح بین‌الملل بی‌نظیر بود

  حمیدرضا سبحانی نژاد در گفت‌وگو با  صبح قزوین با اشاره به اقدام تروریستی دشمن در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی در ناخودآگاه اجتماعی ما ایرانیان با هر ذائقه و سلیقه‌ و با هر گویش و پوششی که داریم یک اسطوره بوده و با این نوعِ شهادت و پرکشیدنش برای همیشه به عنوان یک اسطوره هم خواهد ماند.

  وی افزود: به نظر من این شهید بزرگوار را به لحاظ ابعاد هنری و فرهنگی می‌توان دست مایه قرار داد و ایشان به عنوان یک اسطوره در سپهر تاریخی این مملکت جاودانه خواهد شد.

  نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس استان قزوین تصریح کرد: شهادت سردار قاسم سلیمانی با توجه به مسئولیت‌ها و تاثیرگذاری که داشت پیش‌بینی می‌شد؛ مجاهدت، شجاعت و حضور همه جانبه سردار سلیمانی در سطح بین المللی بسیار بی‌نظیر بود، فرمانده‌ای که با آن درجه از کارایی، سابقه و موقعیتی که داشت برای اینکه بتواند به وظایف خود بهتر عمل کند در همه شرایطی حضور داشت.

  وی عنوان کرد: باتوجه به اتفاقاتی که در کشور در ماه‌های اخیر رخ داد و انشقاق و اختلاف‌های جناح‌های مختلف داخلی، آمریکا دچار یک خطای استراتژیک شد و تصور می‌کرد شرایط کشور ما به گونه‌ای است که می‌تواند با ترور سردار سلیمانی، به شکل سخت افزاری نیز به کشور ما آسیب وارد کند.

  سبحانی‌نژاد بیان کرد: به نظر من به رغم اینکه همه ما از شهادت سردار سلیمانی ناراحت هستیم چراکه یک اسطوره و انسان باصلابت و باافتخار کشور را از دست دادیم؛ اما تصور می‌کنم این قضیه به وحدت بیشتر گروه‌ها و آحاد مختلف جامعه با سلایق‎های اجتماعی و سیاسی متفاوت منجر شود.

  وی ابراز کرد: ترور کور و برخلاف موازین، قواعد و قوانین معمول جهانی سردار سلیمانی، حقانیت ایران در مسائل مختلف را ثابت کرده و آبروی امریکا را در جهان بُرد؛ چنانچه سازمان ملل نیز در این باره واکنش نشان داد.

  این نویسنده و پژوهشگر عنوان کرد: خدمات سردار سلیمانی در دوره مبارزه با داعش و بیرون راندن داعشیان و جلوگیری از سقوط بغداد بر همگان آشکار است؛ لذا این اقدام جنایتکارانه دشمن بار دیگر خوی وحشی‌گری و بی‌منطق بودن امریکا را نشان داد و انگیزه مردم ایران و عراق را برای مبارزه با دشمنان تقویت کرد.

  وی بیان کرد: شهادت سردار سلیمانی این حجت را برای ما مردم ایران و عراق تمام کرد که با امریکا جز با زبان زور به شکل دیگری نمی‌شود صحبت کرد.

  وی ابراز کرد: صلابت، همت، پشتکار و صلح دوستی سردار سلیمانی از ویژگی‌های آن شهید بزرگوار بود و کسانیکه از نزدیک سردار را همراهی و با او همکاری می‌کردند واقعا شیفته او می‌شدند به طوریکه حتی افرادی با پوشش و گویش‌های متفاوت هم عاشق سردار سلیمانی بودند که در فضای مجازی این امر کاملا مشهود است.

  این نویسنده بیان کرد: تبعات این اتفاق نه فقط ایران که منطقه را در نیز برمی‌گیرد و همچنین سردار سلیمانی در قلوب مردم منطقه و به ویژه کشورهای عراق، سوریه، لیبی، ایران، افغانستان و حتی کشورهای تحت سلطه شیخ‌نشینان عرب مثل بحرین، اردن و مصر به عنوان یک اسطوره و انسانی که بسیار برحق بوده است؛ باقی خواهد ماند.

  وی تصریح کرد: در مسائل سیاسی مردم باید به مقام معظم رهبری و مسئولان نظام اعتماد داشته و هر تصمیمی که آنها با حلم، بردباری، تدبیر و دوراندیشی‌ اتخاذ می‌کنند، انجام دهند.

  سبحانی‌نژاد در پایان گفت: ما شاگرد مکتب ابا عبدالله حسین(ع) هستیم که می‌فرمایند “هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه”، لذا به نظرم وقتی سرداری با این عظمت و خیرخواهی و انسان دوستی اینگونه بیرحمانه ترور شده و به شهادت می‌رسد واقعا برای ما ذلت است که بخواهیم از این قضیه به سادگی چشم پوشی کنیم.

   

  علبرام نورایی: کشورم در برابر جنایت ترور شهید سلیمانی ساکت نخواهد ماند

  علیرام نورایی، بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار مرآت در پاسخ به پرسشی در ارتباط با ابراز خرسندی شماری از عوامل وابسته به دشمنانِ ایران در پی شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: من دیدگاهم را درباره شهادت سردار سلیمانی در فضای مجازی اعلام کردم اما بر اساس حقوقِ بی‌بشر و آزادی بیان غربِ وحشی، دیدگاهم حذف شد.

  نورایی ضمن ابراز همدردی با تمامی افرادی که سردار سلیمانی را عاشقانه دوست می‌داشتند گفت: برای کسانی که چشم خود را بر حقایق بسته‌اند و رشادت‌های سردار سلیمانی و دیگر عزیزانی که در مسیر او به شهادت رسیده‌اند را نادیده می‌گیرند، متأسفم.

  وی افزود: این افراد تنها آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و البته نمی‌شود کسی خود را ایرانی بداند و درباره بزرگمردی همچون سردار سلیمانی قضاوتی نادرست داشته باشد.

  این بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به پرسش دیگری درباره انتقام‌طلبی توده ملت ایران در پس شهادت سردار سلیمانی گفت: دشمنان پای خود را از گلیمشان فراتر گذاشته‌اند و روزهای سختی در انتظار آن‌ها خواهد بود؛ فکر می‌کنم در آینده نزدیک اتفاقات عجیبی رخ خواهد داد.

  نورایی افزود: ایران هرگز به دنبال جنگ‌طلبی نبوده است اما اطمینان دارم که کشورم در برابر جنایتی که رخ داده ساکت نخواهد ماند.

  خواننده حماسی و انقلابی خراسان‌ جنوبی: حاج قاسم سلیمانی قوت قلب مردم خاورمیانه بود

  عبدالله مولوی‌حقیقی خواننده حماسی و انقلابی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلمیانی اظهار کرد: اتفاقی که برای سردار سلیمانی و همراهانش رخ داد غم و اندوه بزرگی بر دل تمام ملت ایران و حتی جهانیان گذاشت چراکه مرد بزرگی مانند حاج قاسم سلیمانی را از دست دادیم.

  وی افزود: حرف زدن در مورد سردار قاسم سلیمانی سخت است و کار هر کسی نیست که بخواهد رشادت و دلاوری‌های این مرد را بیان کند.

  این خواننده حماسی و انقلابی خراسان‌جنوبی بیان کرد: بنابر صحبت مقام معظم رهبری حاج قاسم سلیمانی فرمانده‌ای بین‌المللی و غیور مردی بود که رشادت‌هایش زبان‌زد همه بود و الگویی برای تمام جوان‌مردان بود.

  مولوی‌حقیقی عنوان کرد: وقتی تمام معضلات و مشکلات کشور را مرور می‌کنیم می‌بینیم که سپهبد سلیمانی به عنوان یک بازوی قوی در کنار مقام معظم رهبری بود و به دور از هرگونه جناح‌بازی با صحبت‌هایش به مردم دلگرمی می‌داد و می‌توانست خیلی راحت مشکلات را رفع کند.

  وی با بیان این‌که سردار سلیمانی نه‌تنها برای مردم ایران قوت قلب و دلگرمی بود بلکه برای مردم در تمام خاورمیانه مایه دلگرمی بود، اظهار کرد: این موضوع نیز یکی از علت‌های بزرگ ترس و وحشت استکبار جهانی، آمریکا، اسرائیل و حتی دست نشانده‌های آنان در ایران که همان نفوذی‌ها و خائنین هستند بود و باعث شدند شخصیتی مانند حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر یاران و فرماندهان پاسدار به درجه رفیع شهادت نائل شوند.

  این خواننده حماسی و انقلابی خراسان‌جنوبی گفت: واقعه ترور سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش بسیار سخت بود. دشمن وقتی نتوانست رودررو بجنگد از پشت خنجر زد همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند دشمنان ایران توان مقابله رو در رو را ندارند و از پشت خنجر می‌زنند.

  مولوی‌حقیقی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی شهید شد اما پیام مقام معظم رهبری برای ما دلگرمی است و با انتصاب سردار قاآنی که راه حاج قاسم سلیمانی را ادامه خواهد داد با انتقام سخت مشت محکمی بر دهان استکبار خواهیم زد.

  وی تأکید کرد: آمریکا و دست‌نشانده‌هایش بدانند تا زمانی‌که ما خون در بدن داریم و خون سردار حاج قاسم سلیمانی در وجود تک‌تک مردم ایران و حتی سایر کشورها می‌جوشد اجازه نخواهیم داد خون شهدا پایمال شود.

  این خواننده حماسی و انقلابی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که آمریکا منتظر جواب محکم ایران باشد، تصریح کرد: ما همگی گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستیم و ضمن این‌که جلوتر از ایشان پیش نخواهیم رفت منتظر انتقام سخت هستیم.

  مولوی‌حقیقی خاطرنشان کرد: آمریکا با این اقدام نه‌تنها به اهدافش نخواهد رسید بلکه متضرر خواهد شد. ترامپ فکر می‌کند با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی کشور ما سکوت خواهد کرد؟ نه ما از تمام تفکرات مقام معظم رهبری و راهنمایی‌هایی که به ویژه برای جوانان داشته و دارند دست نخواهیم کشید.

  وی گفت: کشور ایران بزرگان زیادی از جمله شهیدان امیر سپهبد علی صیادشیرازی، حاج احمد کاظمی، احمد طهرانی‌مقدم، مصطفی احمدی‌روشن و هزاران شهید دیگر را شاید به ظاهر از دست داده باشد اما دشمن مطمئن باشد با شهادت هر شهید جوانانی رشد کردند و خونشان به جوش آمده که اجازه نمی‌دهند آمریکا به اهداف پلیدش برسد.

  این خواننده حماسی و انقلابی خراسان‌جنوبی بیان کرد: ان‌شاءالله روزی خواهد رسید که ملت غیور ایران شاهد مرگ ترامپ و دست‌نشانده‌هایش باشد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند انتقام سختی در پیش است بازهم تأکید می‌کنم ما نیز منتظر این انتقام سخت هستیم و پاسخ خود را خواهیم گرفت.

  مولوی‌حقیقی در مورد ارتباط داشتن با آمریکا، افزود: همان‌طور که مقام معظم رهبری گفتند ما هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و در حال حاضر نیز با این شرایطی که پیش‌رو داریم مذاکره هیچ معنایی ندارد وقتی آمریکا و تمامی قسم خورده‌هایش نسبت به حرف خودشان ثابت قدم نیستند و اجازه نمی‌دهند طبق قوانین بین‌الملل پیش برویم دیگر جایی برای مذاکره نمی‌ماند.

  وی تأکید کرد: لازم است دولت‌مردان نسبت به مسائل آگاه‌تر باشند و ببینند که آمریکا و استکبار هیچ موقع روی حرفشان نیستند و برجام معنایی ندارد بهترین کار پاره‌کردن برگه‌های برجام است.

  این خواننده حماسی و انقلابی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: ایران با اقتداری که دارد می‌تواند روی پای خود بایستد و مطمئن هستیم با توان و قدرت به قله‌های رفیع پیروزی خواهیم رسید.

  مدال‌آور بازیهای پاراآسیایی: ملت ایران اجازه نمی‌دهد اقتداری که از خون سپهبدها بدست آمده خدشه دار شود

  عشرت کردستانی قهرمان پارالمپیک آسیایی در گفتگو با “راه آرمان” در رابطه با اقدام خصمانه آمریکا نسبت به شهادت مظلومانه سردار سرافراز اسلام “حاج قاسم سلیمانی” اظهار داشت: این عمل جنایتکارانه نشان می دهد که دشمنان اسلام و ایران چقدر خبیث و مورد ضعف قرار گرفته و رو به زوال هستند.

  وی گفت: امید که خون پاک سردار شوری را ایجاد کند که زمینه ساز نابودی اسرائیل و آمریکا شود.

  دارنده مدال طلای بازی های پاراآسیایی، با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی به مشابه شهادت مالک اشتر بود، افزود: زمانی که خبر شهادت مالک اشتر را به حضرت علی (ع) رساندند بالای منبر رفت و فرمود : خدا مالک را جزای خیر دهد اگر کوه بود کوهی عظیم وبزرگ بود و اگر سنگ بود سنگی سخت بود شهادت سردار نیز همانند مالک تعبیر می شود.

  کردستانی ادامه داد: حضرت علی (ع) فرمود: آگاه باشید به خدا سوگند مالک! شهادت تو جهانی را ویران و جهانی را شاد می سازد. آری مردم ایران هم دوستدار و عاشق اهل بیت (ع) هستندو از شهادت “سپبهد حاج قاسم سلیمانی “داغ دار و کسانی همچون اسرائیل غاصب و آمریکا و دشمنان اسلام از شنیدن آن خوشحال خواهند شد که این شادی زیاد دوام نخواهد آورد و بزودی این مکر و حیله نصیب خودشان خواهد شد و سپاه ما در مقابل این توطئه خاموش نخواهد بود.

  وی تصریح کرد: آمریکا همیشه با خباثت ها و جنایت هایی که انجام داده باعث شده تا یک بیداری و شور مضاعفی در دل مردم ایران و مسلمانان جهان ایجاد کند .

  این بانوی ورزشکار خاطرنشان کرد: این عمل خصمانه و آشکار آمریکا درسی بزرگی برای همه ما است و وظیفه تک تک ما را سخت تر می کند و اینکه دولتمردان ما که چشم امید به غرب و آمریکا بسته اند بدانند که آمریکا با به شهادت رساندن “سپبهد حاج قاسم سلیمانی” از هیچ عمل خصمانه ای فروگذر نخواهد بود.

  کردستانی اذعان داشت: در حال حاضر همه قلب ها در سوگ سردار به شعله ای فروزان تبدیل شده که خانه ظلم را به آتش خواهد کشاند.

  وی در ادامه بیان کرد: ناراحتی من برای حضرت آقا است که در این زمانه یکی از بهترین یاران خود را از دست داد .

  دارنده مدال طلای بازی های پاراآسیایی گفت: این سردار رشید تا زمانی زنده بود تمام وقت و جان خود را صرف جنگ و جهاد با دشمن کرد و امید داریم که با رفتنش روح عزیزش محافظ اسلام و رهبر خواهد بود.

  کردستانی در انتها با تاکیدبر اینکه ملت ما باید بصیر باشند و احساسی عمل نکنند، خاطرنشان کرد: ما در آستانه انتخابات هستیم پشت امت و رهبر باشیم و اقتدار کشور را حفظ کنیم و اجازه ندهیم دشمن با این عملیات های خصمانه و این بهانه ها، اقتداری که با خون سردارها بدست آورده ایم خدشه دار کند.

  محمد خالوندی: این شهادت هزاران سردار سلیمانی تحویل اجتماع می‌دهد

  محمد خالوندی در گفتگو با خبرنگار مرصاد ضمن تسلیت و تبریک شهادت پر افتخار سردار قاسم سلیمانی به ملت ایران، گفت: بدون شک شهادت تقدیر حاج قاسم بود و اگر غیر از این طریق از دنیا می رفت مایه تاسف بود.

  این ورزشکار ملی پوش کرمانشاهی افزود: دشمنان اسلام در راس آنها آمریکای جنایتکار بدانند اگر خونی از سردار ما بر زمین ریخته از آن هزاران سردار سلیمانی می روید و راه او ادامه خواهد داشت.

  وی بیان داشت: از قطره قطره خون سردار بزرگ انتقام میگیریم و دشمنان را از کرده خود پشیمان خواهیم کرد.

  خالوندی گفت: بدون شک جوانان ما راه این سردار بزرگ را در خدمت و حفاظت از کشور ادامه خواهند داد.

   

  محمد بریمانی: سردار قاسم سلیمانی مظهر شجاعت و مقاومت در منطقه بود

  محمد بریمانلو، عضو تیم ملی جودو و تنها دارنده سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در رشته جودو در گفتگو با عصر اترک در رابطه با شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: سردار قاسم سلیمانی مظهر شجاعت و مقاومت در منطقه بود.

  وی با بیان اینکه سردار سلیمانی قلب سپاه و ستون کشور بود، ادامه داد: قطعا در شهادت این سردار گرانقدر همه عزادار خواهند بود و یک دل در کنار هم از شهادت این فرماندهان کوتاه نخواهند آمد.

  این عضو تیم ملی جودو اعلام کرد: قطعا دشمن جواب قاطعی را از ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد گرفت و از شهادت و ترور این سردار کوتاه نخواهند آمد.

  بریمانلو با بیان اینکه آمریکایی ها منتظر عواقب این حرکت بماند ، گفت: شهادت برازنده این سردار بود و تنها در یک جمله می توانم بگویم “سردار شهادتت مبارک”.

   

  قهرمان پارالمپیک قزوینی: دشمن با ترور سردار سلیمانی به‌دنبال ایجاد تزلزل در کشور است

  حسین فرزانه سیاهکل در گفت‌وگو با صبح قزوین؛ با بیان تسلیت شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی یکی از چند فرد برجسته کشور، شخصی فرهیخته و بزرگی بود و شهادت وی را به مردم کشور و هم استانی‌ها تبریک و تسلیت می‌گویم و باید دانست از جان گذشتن برای وطن سخت چقدر قابل تحسین است.

  وی ادامه داد: در ورزش با خروج یکی از اعضای تیم آن تیم از دور خارج نمی‌شود، به تعبیر ورزشی سردار سلیمانی نیز کاپیتان بود اما سرمشق و سرمنشاهایی را به یادگار گذاشته و خط مشی و راهی که تعیین کرده ادامه خواهد یافت.

  این قهرمان پارالمپیک ابراز کرد: قطعا هرچیزی هزینه‌ای دارد و اکنون نیز به تعبیر رهبر معظم انقلاب زمان بزن در رو به پایان رسیده و از این رو ما در مقابل دشمن سر خم نکرده و آن‌ها پاسخ این اقدام تروریستی را خواهند گرفت.

  وی افزود: کسی خود را سردمدار دنیا می‌داند فرد بزرگی را به شهادت رسانده که فرمانده جنگ‌های نامنظم در دنیا محسوب می‌شد؛ بنابراین صددرصد باید انتقام این کار گرفته شود چرا که عدم عکس العمل به معنای سرخم کردن است.

  این ورزشکار والیبال نشسته تاکید کرد: جنگ و درگیری همیشه هزینه دارد اما ما در تمام مقاطع از مشکلات سربلند بیرون آمده‌ایم و اکنون نیز نباید از موضع قدرت در منطقه و دنیا عقب بیایم؛ ما مردمی صبور و مهربان هستیم اما خیانت را بی جواب نخواهیم گذاشت و انتقام می‌گیریم و در این موضوع ریش و قیچی و خط مشی اصلی به دست رهبر معظم انقلاب است.

  فرزانه سیاهکل درباره علت این اقدام تروریستی دشمن گفت: دشمن با هدف تضعیف و تحریک ایران دست به این اقدام زده، چراکه سردار سلیمانی جزو پنج فرد برجسته و تاثیرگذار کشور در زمینه سیاست و جنگ و تئوریسین خوبی بود.

  وی در پایان بیان کرد: درواقع دشمن با این اقدام به دنبال ایجاد تزلزل در ایران بود اما ما در کشور سربازانی داریم که دست پرورده سردار سلیمانی هستند و به‌گونه‌ای عمل می‌شود که دشمن به اهداف خود دست پیدا نخواهد کرد.

  مربی تیم ملی بوکس: سردار شهید سلیمانی الگویی برای تمام جوانان کشور است

  علی مظاهری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص خبر شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت: ساعاتی پیش از این خبر دردناک مطلع شدم.

  وی افزود: اگر چه از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شدم اما این شهادت را به جامعه بزرگ ورزشی، جامعه مسلمانان و ملت شریف ایران باید تبریک گفت.

  مربی تیم ملی بوکس بیان داشت: ایران در سوگ سردار بزرگ عزادار شد اما با مروری که از خاطرات این سردار شهید داشتم، شهادت آرزوی دیرینه ایشان بود لذا این شهادت را به خود ایشان و خانواده بزرگوارشان تبریک عرض می کنم.

  مظاهری ادامه داد: در طول خدمت این بزرگوار شاهد پیروزی های عظیمی برای جوامع اسلامی بودیم و با رشادتهایش عرصه را بر دشمن تنگ کرده بود.

  وی گفت: سردار سلیمانی به بالاترین درجه نائل شد اما ایرانی ها نخواند گذاشت این حرکت مذبوحانه دشمنان اسلام بی پاسخ بماند.

  مربی تیم ملی بوکس بیان داشت: سردار سلیمانی یک قهرمان و الگویی برای تمام جوانان کشور هستند و ما نیز باید به دشمنان نشان می دهیم که ایران تنها یک سردار سلیمانی نداشت و راه او را ادامه خواهیم داد.

  کوراش کار خراسان شمالی مدال های قهرمانی خود را به سردار سلیمانی اهدا کرد

  الیاس اکبری عضو تیم ملی و قهرمان کوراش جهان و اهل شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصراترک در محکومیت ترور شهید سلیمانی با بیان اینکه این ترور در میدان جنگ رخ نداده است، اظهار داشت: این یک ترور ناجوانمردانه بود.

  وی گفت: سردار سلیمانی فردی بود که در دل همه مردم جا داشت و همه اقشار جامعه وی را دوست داشتند و به عنوان نماد مقاومت می شناختند.

  اکبری ، سردار سلیمانی را قهرمانی واقعی عنوان کرد و گفت: ورزشکاران نسبت به سردار سلیمانی  حس خاص دارند، ورزشکاران در یک جبهه دیگر برای کشور تلاش می کنند و ایشان در جبهه دیگری جهاد می کردند.

  وی با محکوم کردن ترور شهید سلیمانی خاطر نشان کرد: هرچند سردار سلیمانی ناجوانمردانه به شهادت رسید ولی این شهادت باعث نمی شود که این راه ادامه پیدا نکند، بلکه اتحاد و همدلی مردم بیشتر خواهد شد.

  این قهرمان کوراش جهان تاکید کرد: ایران باید قاطع برخورد کند زیرا سردار سلیمانی نه تنها برای ایران بلکه برای  کشورهایی همچون لبنان، سوریه، عراق، یمن و بسیاری از کشورهای دیگر حماسه آفرینی داشته و با نابودی داعش خدمت بزرگی به مسلمانان و خاورمیانه کرده است.

  وی بیان کرد: آمریکائیها با ترور سردار سلیمانی از خط قرمز ایران و ملتش عبور کردند و قطعا شهادت سردار سلیمانی باعث می شود که در هرخانواده ای یک سردار سلیمانی تربیت شود.

  برترین کوراش کار جهان در سال ۲۰۱۹ گفت: شهید سلیمانی یکی از نماد های مقاومت برای همه نیروهای مقاومت در سراسر جهان است و  قطعا بعد از شهادت سردار این راه ادامه خواهد یافت‌.

  اکبری گفت: من به عنوان یک قهرمان ملی که توانستم در میدان های ورزشی در کشور های مختلف پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و در ۴ قاره دنیا موفق به کسب مدال شدم خودم را در مقابل رشادهای این عزیزان، قهرمان نمی دانم.

  وی یادآور شد: قهرمانان واقعی شهدا هستند که جانشان را کف دستشان گذاشتند و  برای امنیت و آرامش ما جانشان را فدا کردند.

  دارنده مدال طلا بازی های آسیایی گفت: با افتخار به عنوان  یک ایرانی و عضو کوچکی از این جامعه مدال طلای مسابقات جهانی کوراش در کشور کره جنوبی را به شهید سردار سپهبد سلیمانی تقدیم می کنم.

  لازم به ذکر است که این ورزشکار و قهرمان جهان مدال طلای بازی های آسیایی ساحلی را به شهید توفیقیان اولین شهید مدافع حرم اسفراین و  مدال دومش را به خانواده شهید بنی اردلان از شهدای واقعه تروریستی در مجلس تقدیم کرده است.

  پیشکسوت فوتبال: شخصیت‌هایی مانند سردار سلیمانی لایق شهادت هستند

  حسن شمس در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: شهادت بالاترین افتخار برای انسان است و شخصیت های مانند سردار سلیمانی لایق این افتخار هستند.

  پیشکسوت فوتبال اصفهان تصریح کرد: این خون ها انقلاب را محکمتر و استوارتر خواهد کرد و این ترورها نشان می دهد که آمریکایی ها در مقابل انقلاب اسلامی ایران کم آوردند.

  وی افزود: دشمنان فکر می کنند با این ترورها جلو پیشرفت انقلاب را خواهند گرفت اما اصلاً اینگونه نخواهد بود و انقلاب اسلامی روز به روز پیشرفت می کند.

   

  بازیکن سابق تیم ملی فوتبال: سردار سلیمانی را همه دوست داشتند

  مهدی رجب‌زاده در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: کل کشور با شهادت سردار سلیمانی دچار شک شد؛ صبح که بیدار شدم و از این خبر اطلاع پیدا کردم شوکه شدم.

  بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: سردار سلیمانی یک چهره مردمی بود و درست است در کشور ما حزب ها و عقیده های مختلف وجود دارد اما همه سردار سلیمانی را دوست داشتند.

  رجب زاده عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی مرد بزرگی بود و خدمات زیادی را برای کشور خصوصا برای تامین امنیت کشور در خارج ار مرزها انجام داد.

  مهدی رجب زاده گفت: قطعا مثل سردار سلیمانی در کشور زیاد هستند و راه این شهید ادامه دارد و این اقدام دشمنان هم تلافی خواهد شد.

   

  بازیکن سابق تیم ملی والیبال: سردار سلیمانی داعش را از کشور دور کرد

  علیرضا مباشری در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: ناراحتی در میان مردم در این دو روز با ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا موج می زند.

  بازیکن سابق تیم ملی والیبال تصریح کرد: سردار سلیمانی یک شخصیت ملی برای کشور بود و با شجاعتی که داشت در این مدتی که داعش وجود داشت در هر کشوری بود جنگید.

  وی افزود: در این مدت چندین مرتبه تا نزدیکی شهادت پیش رفت اما هیچ ترسی نداشت و جنگید و داعش را از کشور ما دور کرد و برای کشورمان سنگ تمام گذاشت.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *