×
خبر فوری

دردومین روز از هفته دفاع مقدس:
کتاب «نقطه صفرمرزی» در لرستان رونمایی شد

 • مهر ۱, ۱۳۹۹
 • ۰
 • کتاب «نقطه صفرمرزی» به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از مسئولان استان رونمایی شد.

  کتاب «نقطه صفرمرزی» در لرستان رونمایی شد
 •  مراسم رونمایی از کتاب «نقطه صفر مرزی» ظهر  امروز با حضور فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، رئیس حوزه هنری  استان، رزمندگان لرستانی و جمعی از مسئولان رونمایی شد.

  محمد کرم الهی رئیس حوزه هنری لرستان در این مراسم با بیان اینکه  لرستان سرزمین یادها و خاطره‌هاست اظهار داشت: لرستان سرزمین حماسه‌های ماندگار است و در هیچ دوره تاریخی لرستان تن به ذلت نداده و مصداق واقعی هیهات من الذله بوده و در برابر ظلم، ستم و استکبار سر فرود نیاورده است. در فرهنگ خانوادگی لرستانی‌ها اینگونه تربیت یافته‌اند که پیرو امیرالمومنین علی(ع) و عاشق فرزندانش باشند و حیات جاودانه برای خود رقم بزنند.

  رئیس حوزه هنری لرستان با بیان اینکه امروز ما میهمان روایتی از مسیر خون رنگ انقلاب هستیم عنوان کرد: قصه دفاع مقدس قصه غریبی است، ابعاد مختلف دفاع مقدس را همیشه شنیده‌ایم ولی  به این نکته که کارگزاران فرهنگی که  باید اهل روشنگری باشند کمتر توجه شده و آن این است که به تعبیر مقام معظم رهبری تاریخ انقلاب را باید از مشروطه آغاز کنیم و در یک حرکت انفجاری در سال ۴۲ با رهبری امام راحل برای ایجاد انقلابی که سایه سار بخشش و کرامت باشد که این ارزش‌ها و حرکت‌ها  باید نمونه و مصداق عینی پیدا کنند.

  وی با اشاره به بخشی از فرمایشات  امام راحل که  می‌فرمایند انقلاب ما انقلاب ارزش‌ها و یک انقلاب فرهنگی است بیان کرد:  مصدایق گفتار امام (ره) از جمله صداقت در رفتار،گفتار و شخصیت، ایثار، اخلاق، معرفت، عشق،گذشت و عرفان ایشان  را در میدان رزمی که توسط صدام حسین به نمایندگی از استکبار جهانی برای فرزندان روح الله ایجاد کرد به خوبی درمیان  لشکر روح الله دیده شد.

  کرم الهی گفت: امروزه برای تجلی گفتار و رفتار امام راحل باید سبقت بگیریم نه برای به دست آوردن جایگاه شغلی، توطئه برای خط زدن حق‌ها وگ فتن مطلبی برای به دست آوردن میز  بلکه برای رضایت و عاشقی در راه خداوند از یکدیگر سبقت بگیریم.

  وی تصریح کرد: هاشم پورزادی کودک زیرک و پرشیطنت خرم‌آبادی بزرگ می‌شود، قد بلند می‌کند، عاشق می‌شود و جانانه برای امام راحل دلبری می‌کند ،کجایند شهیدان ۶ هزار و ۳۰۰ شهید عاشق؟ اینکه امام راحل می‌فرمایند انقلابی باید صادق، ایثار گر، اهل گذشت، همکاری،دعا، ذکر و بندگی خدا باشد همه این موارد در جبهه‌های حق علیه باطل  تبیبن و گُل می‌کند.

  رئیس حوزه هنری لرستان اظهار داشت: هنر در فرهنگ و نگاه امام راحل شهادت هنر مردان خداوند است، چراکه وجهه هنر زیبایی است، شهادت اوج زیبایی است، شهادت برای عشق به پیوست است.

  وی در رابطه با موضوع کتاب نقطه صفر مرزی افزود: کتاب نقطه صفر مرزی روایتی از خاطرات کودکی، انقلاب اسلامی و حضور در جبهه‌های جنگ رزمنده پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس  قباد اصل مرز و به قلم محمد تقی عزیزیان است.

  کرم الهی بیان  کرد: قباد اصل مرز از عاشقانی است که باید  حماسه آفرینی‌های  او از قبل از انقلاب دید و شنید ، پدری دارد مبارز و عاشق که در برابر ظلم و ستم حکومت طاغوت تلاش کرده و شکنجه دیده و پس از فرار از قلعه فلک الافلاک به دره شهر ایلام کوچ کرده که در کتاب نقطه صفر مرزی به  روشنی به این موضوع پرداخته شده است.

  وی عنوان کرد: علاوه بر رونمایی از کتاب نقطه صفر مرزی با موضوع  روایتی از دفاع مقدس  تا پایان امسال شش عنوان کتاب دیگر  در این عرصه  رونمایی می‌شود.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *