×
خبر فوری

ذوالنور:
 گردنه‌های نفس‌گیر را پشت‌سر گذاشته‌ایم/ به زودی شاهد کاهش مشکلات خواهیم بود

 • تیر ۱۷, ۱۴۰۲
 • ۰
 • نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما گردنه‌های نفس‌گیر را پشت‌سر گذاشته‌ایم؛ به‌عنوان یک مسئول به مردم بشارت و وعده می‌دهم که با همکاری دولت و مجلس مشکلات در حال کم‌شدن و رفع‌شدن است.

   گردنه‌های نفس‌گیر را پشت‌سر گذاشته‌ایم/ به زودی شاهد کاهش مشکلات خواهیم بود
 • حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور شامگاه جمعه در جشن غدیر پلدختر با بیان اینکه این شهرستان قدمگاه رزمندگان و  شهیدان هشت سال دفاع مقدس است، اظهار داشت: با مردم پلدختر ناآشنا نیستم؛ در هشت سال دفاع مقدس از این مسیر تردد داشته‌ام و شاهد مهمان‌نوازی مردم این دیار بوده‌ام.

  وی افزود: حادثه بزرگ غدیر ریشه مستحکمی در تاریخ اسلام دارد که دشمنان اسلام در قرون متمادی با همه توان خود تلاش کردند که غدیر را از تاریخ اسلام حذف کنند، اما موفق نشدند و به تحریف غدیر روی‌آوردند.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روز غدیر روز انتصاب امامت و ولایت بود، عنوان کرد: این روز در آخرین سال عمر پربرکت پیامبر اکرم(ص) در حج‌الوداع رخ داد، بنابراین پیامبر(ص) نگران بروز انحراف‌ در رهبری امت، نگران هدایت، کمال، امامت و ولایت امت خودش است.

  وی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در طول مراسم حج به بلال و یارانش اعلام کردند که اگر کسی عذر واجبی ندارد بعد از مراسم حج در مکه نماند و همه باید در غدیر حضور پیدا کنند و علت آن هم موضوعی خیلی مهم است.

  ذوالنور با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) گفت: غدیر تنها جایی بود که پیامبر دستور داد از کوهان شتران برای ایجاد یک جایگاه سخنرانی استفاده کند تا صدای ایشان به همه جمعیت حاضر در غدیر برسد.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاریخ‌نویسان جمعیت حاضر در غدیر را ۱۲۰ هزار نفر ذکر کرده‌اند، خاطرنشان کرد: راویان و نویسندگان به‌قدری حدیث غدیر را‌ محکم ثبت کردند که نمی‌توانند حدیث غدیر را در تاریخ اسلام حذف کنند.

  عدم پایبندی بعضی مسئولان به فرمایشات مقام معظم رهبری

  وی با اشاره به چگونگی نگه‌داشتن دین و مذهب شیعه افزود: در دوره‌های امام صادق(ع) و امام باقر(ع) چنان وضعیتی حاکم بود که شیعه نمی‌توانست نفس بکشد و زن علویه‌ای اگر با نوزاد شیرخوارش از کوچه عبور می‌کرد‌ به‌زور نوزاد را از مادر می‌گرفتند، در لای دیوار زنده‌زنده قرار می‌دادند و روی آن خشت و گل می‌چیدند.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسول خدا در حدیث غدیر دو بار اعلام می‌کند که خدایا رسالتی که دستور دادی را ابلاغ کردم، بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) چندین بار در حدیث غدیر از حضرت علی(ع) به‌عنوان فرمانروا و حاکم نام برده‌است، آیا تحریف غدیر نیست که کسی بیاید و بگوید پیامبر می‌توانست از لفظ دیگری استفاده کند؟

  ذوالنور با بیان اینکه همه حاضران در حادثه غدیر با پیامبر اکرم(ص) و حضرت علی(ع)بیعت کردند، گفت: پیامبر فرمودند حاضران در مراسم غدیر در بلاد اسلامی این موضوع را به کسانی که نیستند ابلاغ کنند.

  وی تصریح کرد: پیامبر می‌توانستند این موضوع را در مراسم حج بیان کنند، {اما در غدیر مطرح کردند} چون می‌خواهند به مردم بگویند که ولایت یک امر فرعی و در ضمن حج نیست؛ ولایت در عرض حج و بالاتر از حج است.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسانی کنار امام خمینی (ره)بودند، اما امروز مقابل رهبری و ولایت ایستاده‌اند، خاطرنشان کرد: امروز در کشور ما مشکلاتی وجود دارد که کم هم نیست؛ مشکلات اقتصادی، بیکاری و کوچک‌تر شدن سفره مردم به‌سبب عدم پایبندی بعضی مسئولان به فرمایشات مقام معظم رهبری است.

  توجیه بی‌عرضگی با تحریم

  ذوالنور با بیان اینکه امروز استمرار ولایت در اطاعت از رهبری است، اظهار داشت: رسانه‌های بیگانه و تمام نظام سلطه بسیج شده‌اند که بگویند این مشکلاتی که وجود دارد از رهبری و انقلاب اسلامی است؛ این یک دروغ شاخ‌دار است.

  وی مشکلات کشور را به سه دسته تقسیم کرد و افزود: یک دسته از مشکلات ارتباطی به تحریم ندارد؛ ما در گذشته در دنیا در تولید زرشک، زعفران، پسته و فرش حرف برای گفتن داشتیم. امروز سؤال می‌پرسم که ما از اول انقلاب تاکنون در این زمینه‌ها پسرفت داشته‌ایم یا پیشرفت؟ باید بگوییم پسرفت.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: چرا این‌گونه مشکلات را گردن تحریم بیندازیم؟ چرا بی‌عرضگی و کم‌کاری خودمان را توجیه کنیم؟ چرا سیاست‌های غلط را انکار کنیم؟ این‌ها بخشی از مشکلات است‌.

  وی بیان کرد: در بسیاری از مشکلاتی که تحریم متوجه آن‌هاست یا تحریم‌ها را دور زده‌ایم و یا آن‌ها را خنثی کردیم و به‌حول و قوه الهی روی پای خودمان ایستاده‌ایم.

  ذوالنور گفت: دنیا دنبال این است که نگذارد ما یک سانتی‌متر رو به جلو حرکت کنیم، اما ما امروز به‌ جایی رسیده‌ایم که دوست و دشمن اقرار می‌کنند که جمهوری اسلامی مرزهای دانش را جابه‌جا و دنیا را متحیر کرده‌است.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران در مسائل هسته‌ای، هوافضا و تجهیزات نظامی، ساخت ناوچه، ناوشکن، ساخت هلی‌کوپتر و هواپیماهای نظامی، انواع زره و ضد زره، مسائل پزشکی، شبیه‌سازی پزشکی و علوم ژنتیکی دنیا را متحیر کرده‌است و امروز مؤسسه رویان در تولید حیوان شبیه‌سازی‌شده پیشرفت‌های زیادی دارد.

  ولایت پشتیبان مسیر پیشرفت است

  ذوالنور اظهار داشت: چرا در مسائلی که تحریم به آن‌ها کار نداشت عقب‌گرد کرده‌ایم، اما در مسائلی که دشمنان حاضر بود صدها میلیارد دلار برای پسرفت ما خرج کند دنیا را متحیر کرده‌ایم؟

  وی افزود: دشمنان چرا امروز به ایران حمله نمی‌کنند؟ مگر نمی‌گویند همه گزینه‌ها روی میز است؟ رؤسای‌جمهور آمریکا گزینه نظامی را سال‌ها است که به رخ ما می‌کشند، پس چرا به ایران حمله نکردند؟ آنان جرئت این اقدام را ندارند.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ایران توانسته‌است سطحی از بازدارندگی را ایجاد کند که اگر رژیم صهیونیستی بخت بد خود را امتحان ‌کند و یک موشک به خاک کشور ما بزند هنوز گردوغبار موشک آن‌ها بر زمین ننشسته گردوغبار موشک ایران در قلب تل‌آویو به بالا می‌رود.

  وی بیان کرد: اگر این حوزه‌ها دنیا را متحیر کرده‌ به این دلیل است که این حوزه‌ها پیوندی با ولایت دارد و زیرنظر دولت‌ها نیست که هر دولتی بر سر کار آمد آن را تغییر دهد و نیروهای خود را اتوبوسی در ادارات جا بدهد؛ شایستگان را کنار بزنند و هر طور دل‌شان خواست به‌هم بریزند و با سیاست‌های خودشان عوض‌شان کنند.

  ذوالنور گفت: ما در هر جا که مرتبط با ولایت است درخشش و شکوفایی داشته‌ایم، چون در این حوزه‌ها فیش‌ حقوق‌های نجومی، ویژه‌خواری، نورچشمی، فامیل‌بازی و پارتی‌بازی نیست و ولایت‌مداری، شهادت‌طلبی، روحیات و تفکرات انقلابی و بسیجی حاکم بوده‌است.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر جا که انقلاب توانسته مسیر خودش را طی کند آن‌جا افتخار و عزت خلق شده‌است، تصریح کرد: هرچه مشکل می‌بینید در آن‌جایی است که یا روحیات انقلابی را کنار زده‌اند و یا پارتی‌بازی، رفیق‌بازی و فامیل‌بازی و نورچشمی حاکم شده‌ و یا به این دلیل است که از ولایت دور بوده‌اند و در پی منافع مادی گام برداشته‌اند.

  مشکلات رفع می‌شود

  ذوالنور با بیان اینکه راه اصلاح کشور، تقویت آرمان‌ها و روحیات انقلابی تبعیت از ولایت و احیای مسیر شهدا است، اظهار داشت: مردم ایران صورت خود را با سیلی سرخ می‌کنند؛ این مردم مشکل بیکاری، معیشت و اشتغال دارند و  در اثر این مسائل نیز مشکلات خانوادگی و مریضی‌های مختلف دارند.

  وی افزود: امروز اگر مسئولی در مسیر ولایت کم‌کاری در رفع مشکلات مردم را داشته باشد خدا از او نخواهد گذشت؛ همه باید دست‌به‌دست هم بدهیم و دولت انقلابی و ارزشی را کمک کنیم که وعده‌های انقلاب محقق شود.

  نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما گردنه‌های نفس‌گیر را پشت‌سر گذاشته‌ایم؛ به‌عنوان یک مسئول به مردم بشارت و وعده می‌دهم که با همکاری دولت و مجلس مشکلات در حال کم‌شدن و رفع‌شدن است و در آینده نزدیک شاهد پیشرفت‌های بیشتر و کاهش مشکلات خواهیم بود.

  انتهای پیام /

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *