×

مدیر منابع انسانی سرباز سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان:
۸۰۰ سرباز در دوره‌های مهارت‌آموزی سپاه لرستان شرکت کردند

 • دی ۲۹, ۱۳۹۷
 • ۰
 • سربازان در طول خدمت خود علاوه بر فعالیت‌های معمول دوران سربازی می‌توانند از اوقات فراغت خود در راستای یادگیری مهارت، فن و هنر استفاده کنند تا بتوانند بعد از گذراندن این دوران از این مهارت نهایت استفاده را ببرند.

  ۸۰۰ سرباز در دوره‌های مهارت‌آموزی سپاه لرستان شرکت کردند
 • مدیر منابع انسانی سرباز سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: ۸۰۰ سرباز در دوره‌های مهارت‌آموزی سپاه لرستان در رشته‌های متنوع شرکت کردند.

  به گزارش نیساخبر، رضا صدیق‌فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از طرح‌های مهم در نیروهای مسلح طرح مهارت‌آموزی سربازان است، اظهار داشت: این طرح با کمک و همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای کل کشور در حال برگزاری و اجرا است.

  وی افزود: سربازان در طول خدمت خود علاوه بر فعالیت‌های معمول دوران سربازی می‌توانند از اوقات فراغت خود در راستای یادگیری مهارت، فن و هنر استفاده کنند تا بتوانند بعد از گذراندن این دوران از این مهارت نهایت استفاده را ببرند.

  مدیر منابع انسانی سرباز سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه طرح مهارت‌آموزی سربازان در دو بخش برگزار می‌شود، بیان کرد: یک‌بخشی کلاس و دوره‌های آموزشی و دیگری آزمون‌های ادواری است.

  وی خاطرنشان کرد: در بخش کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی در سال جاری، ۸۰۰ نفر از سربازان سپاه استان در رشته های جوشکاری، تعمیرات موبایل، دوره آموزی رایانه و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی شرکت کنند.

  صدیق‌فر با باین اینکه دومین مرحله آزمون‌های ادواری در سال ۹۷ امروز با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از سربازان سپاه در حال برگزاری شد، عنوان کرد: آزمون ادواری به این معناست که همه شرکت‌کنندگان در آزمون هنر، فن و مهارتی را داشته‌اند اما مدرک معتبر متناسب با آن رشته را ندارند و نمی‌توانند از این هنر بهره‌گیری کنند لذا سپاه  به همراه فنی و حرفه‌ای این فرصت را در اختیار این سربازان قرار داده تا بتوانند در این آزمون شرکت کرده و به شرط قبولی در آزمون بدون نیاز به گذراندن دوره مدرک فنی و حرفه‌ای را دریافت کنند.

  وی با اشاره به اینکه از افرادی که در این دوره‌ها، قبولی ۶۰ درصدی داشته‌ایم، گفت: این افراد توسط فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در مراسمات مختص به سرباز مورد تجلیل قرار گرفته‌اند.

  مدیر منابع انسانی سرباز سپاه لرستان تصریح کرد: در سال ۹۸ نیز این برنامه را با جدیت بیشتر و به شکل بهتری پیگیری خواهیم کرد.

  به گفته صدیق‌فر دریافت این مدرک مزایای دیگری همچون ارائه وام‌های خود اشتغالی را دارد که می‌تواند کمکی به بازار کار کشور در جهت ایجاد اشتغال باشد.

  انتهای پیام/

  منبع:فارس

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *