مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان: تعداد معتکفان استان لرستان ۱۵ درصد افزایش یافت

آخرین اخبار

مهدوی امین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: تعداد معتکفان استان لرستان امسال نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش نیساخبر، حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین عصر امروز در جلسه شورای زکات لرستان که در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد به افزایش 15 درصدی معتکفان در سال 96 اشاره کرد و اظهار داشت: امسال مراسم اعتکاف در 183 مسجد استان لرستان برگزار شد.

وی تعداد معتکفان استان لرستان را 20 هزار و 100 نفر برشمرد و افزود: با توجه به استقبال مردم لرستان در مراسم اعتکاف، امسال میانگین استان ازنظر تعداد از میانگین کشوری بالاتر بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به حضور 150 مداح در مراسم اعتکاف استان عنوان کرد: امسال در مراسم اعتکاف بیش از 80 قاری، استاد و مربی قرآن حضور داشتند و از ظرفیت اساتید دانشگاهی، فرهنگیان، مبلغان و روحانیون استفاده شد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی و رسانه‌های استان انعکاس خوبی در بحث اعتکاف داشت بیان کرد: باید همکاری همه دستگاه‌ها باید فضای تبلیغی برای اجرای احکام اسلام برنامه‌ریزی شود.

مهدوی امین بهترین ابزارسازمان تبلیغات اسلامی لرستان را برای  ترویج پرداخت زکات اعزام مبلغ به مناطق مختلف استان دانست و گفت: هزار و 100 روحانی به‌صورت دائم در روستاهای استان مستقر هستند و در بحث زکات نیز می‌توانند فعالیت داشته باشند.

وی اظهار داشت: بخشی از اعتبارات زکات در بخش فرهنگی می‌تواند به اعزام روحانی اختصاص یابد تا بتوانیم از روحانیون دعوت به عمل آید و در این بخش فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

[contact-form-7 id=”2502″ title=”فرم تماس 1″]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
دستگیری سارقان خانه باغ‌ها در شهرستان سلسله

فرمانده انتظامی سلسله از دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه باغ‌ها و کشف اموال سرقتی در این شهرستان خبر داد.

آخرین اخبار
حاج قاسم دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت

جانشین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با بیان اینکه هر جایی تهدیدی بود و ندای کمک می‌آمد سردار شهید سلیمانی حضور پیدا می‌کرد گفت: حاج قاسم دشمن شناس بود و دشمنان داخلی و خارجی را به خوبی می‌شناخت.

آخرین اخبار
جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: اولین جشنواره ملی پرچمداران انقلاب اسلامی با مشارکت نیروهای مسلح و نهادهای حوزوی در استان برگزار می‌شود.