×

امام جمعه موقت الشتر:مهمترین دستاوردانقلاب احیای هویت و منزلت ملی و اسلامی ایران است

 • بهمن ۱۳, ۱۳۹۶
 • ۰
 • به گزارش نیساخبر، حجت الاسلام صالحی در خطبه های این هفته نماز جمعه الشتر ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ضمن اینکه ساختار ۲۵۰۰ ساله ای را از بین برد تغییرات ملموسی را نیز در عرصه روابط بین المللی به وجود آورد و با تغییر در این […]

  امام جمعه موقت الشتر:مهمترین دستاوردانقلاب احیای هویت و منزلت ملی و اسلامی ایران است
 • به گزارش نیساخبر، حجت الاسلام صالحی در خطبه های این هفته نماز جمعه الشتر ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ضمن اینکه ساختار ۲۵۰۰ ساله ای را از بین برد تغییرات ملموسی را نیز در عرصه روابط بین المللی به وجود آورد و با تغییر در این عرصه گفتمان جدیدی را وارد معادلات بین المللی نمود و حیات تازه ای را به مسلمانان جهان، مستضعفان و آزادی خواهان جهان بخشید.

  خطیب جمعه الشتر در ادامه به دستاوردهای انقلاب در دو حوزه نظری و عملی اشاره و افزود: در حوزه نظری اولین دستاورد ارائه تئوری جدیدی در اندیشه سیاسی است زیرا تا آن زمان تئوری غالب لیبرالیسم بود اما انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) هویت جدیدی را به مردم بخشید و به تعبیر یک مفسر اروپایی انقلاب اسلامی بر هم زننده و مختل کننده تعادل بلوک های جهانی شد.

  خطیب جمعه الشتر دستاورد نظری دوم را ارائه نظریه ولایت فقیه از طرف حضرت امام خمینی(ره) عنوان و تصریح کرد: امام راحل با طرح و ارائه نظریه ولایت فقیه طرحی جدید ارائه و برای همیشه خط بطلانی را بر نظریه جدایی دین از سیاست کشید.

  حجت الاسلام صالحی در ادامه دستاورد نظری سوم را ارائه الگوی سیاست نه شرقی – نه غربی عنوان و خاطرنشان کرد: در جهان آن روز جهان بین دو بلوک شرق و غرب تقسیم شده بود و کشورها هیچ گونه استقلالی نداشتند اما این نظریه نشان داد می توان با اتکا به خود و به وحدت و همدلی مستقل بود و پس از این امر شاهد بودیم کشورها با الگوپذیری از این امر راه خود را از غرب و شرق جدا کرده و در پی استقلال برآمدند.

  خطیب موقت جمعه الشتر به دستاوردهای انقلاب در حوزه عملی اشاره و افزود: در حوزه عملی مهمترین دستاورد احیای هویت و منزلت ملی و اسلامی ایران است چرا که تا قبل از آن ایران را به عنوان یک کشور دست نشانده می شناختند اما انقلاب اسلامی عزت و استقلال را به ایران بازگرداند و این روحیه استکبار ستیزی سبب شد تا استکبار از همان روز اول به دنبال دشمنی با مردم ایران باشد و با حربه های مختلف مانع گسترش و نفوذ ایران اسلامی شود.

  حجت‌الاسلام صالحی در ادامه به سیاست های غرب و در راس آنها آمریکا در طول این چهل ساله انقلاب اشاره و به بیان سخنان رهبر معظم انقلاب در این خصوص پرداخت.

  وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: از نظر معظم له هدف اول استکبار بر هم زدن آرامش در منطقه است چرا که با این کار اذهان عمومی را از اسرائیل غاصب برگردانند و متوجه مسائل حاشیه ای نمایند.

  خطیب موقت جمعه الشتر هدف دوم استکبار را توجیه حضور خود در منطقه دانست و عنوان کرد: استکبار می خواهد با ناامن نشان دادن منطقه حضور خود را توجیه نماید و به اهداف دیگری از جمله در دست گرفتن نبض اقتصادی منطقه برسد.

  خطیب جمعه الشتر در پایان با اشاره به لزوم بیان دستاوردهای انقلاب برای مردم تصریح کرد: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و مسولین باید نهایت تلاش خود را جهت به خدمت‌رسانی به این مردم به کار گیرند تا انشاله این حکومت را به دست صاحب اصلی خود یعنی حضرت ولیعصر و(عج) بسپارند.

   نام شما (الزامی)

   ایمیل شما (الزامی)

   موضوع

   پیام شما

   برچسب ها

   نوشته های مشابه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *