×

تحصیل بیش از ۳۴۴ هزار دانش‌آموز لرستانی در مدارس فرسوده

 • آبان ۸, ۱۳۹۶
 • ۰
 • مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت:۳۴۴ هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز در مدارس تخریبی و فرسوده لرستان تحصیل می‌کنند.   به گزارش نیساخبر، محمد چگنی گفت: برخی از مدارس تخریبی لرستان خطرآفرین بوده و نیاز به تخریب و بازسازی دارند. وی با بیان اینکه هزار و ۵۰ فضای آموزشی و پرورشی استان تخریبی است، افزود: بیشترین درصد این […]

  تحصیل بیش از ۳۴۴ هزار دانش‌آموز لرستانی در مدارس فرسوده
 • تحصیل بیش از 344 هزار دانش‌آموز لرستانی در مدارس فرسوده

  مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت:۳۴۴ هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز در مدارس تخریبی و فرسوده لرستان تحصیل می‌کنند.

   

  به گزارش نیساخبر، محمد چگنی گفت: برخی از مدارس تخریبی لرستان خطرآفرین بوده و نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

  وی با بیان اینکه هزار و ۵۰ فضای آموزشی و پرورشی استان تخریبی است، افزود: بیشترین درصد این مدارس در مناطق روستایی بوده و در  این فضاهای آموزشی ۳۴۴ هزار و ۷۵۰ دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند.

  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در پاسخ سؤال خبرنگار فارس مبنی براینکه اگر حادثه احتمالی برای این دانش‌آموزان رخ دهد چه کسی پاسخگو است؟ گفت: ما تصمیم گیر نیستیم و این سؤالی است که باید مجلس پاسخ بدهد.

  وی با اعلام اینکه مجلس در برنامه پنجم یک اعتبار به عنوان تخریب و نوسازی در نظر گرفت که تقریباً حدود ۴۰ درصد این اعتبار به نوسازی کشور داده شد، خاطرنشان کرد: هر آنچه به ما داده شد مدرسه ساختیم اما با این حال کار ساخت مدارس تخریبی تمام نشده چون هرچند اعتبار خوبی داده شد اما تخصیص خوبی ندادند.

  چگنی ادامه داد: اگر تخصیص درست می‌دادند و اعتبار به موقع و خوب تزریق می‌شد اکنون تمام مدارس تخریبی بازسازی شده بود.

  وی اضافه کرد: مجلس به این نتیجه رسیده است که کار مدارس تخریبی تمام نشده و نیاز به اعتبار دارند که در برنامه ششم توسعه برای نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس تخریبی حدود ۳ هزار میلیارد در نظر گرفته است.

  مدیرکل نوسازی مدارس لرستان یادآور شد: وجود مدارس خطرآفرین یکی از دغدغه‌های ما بوده چرا که اکنون مدارسی در استان وجود دارد که با کوچک‌ترین زلزله بر سر دانش‌آموزان آوار خواهد شد.

  وی بیان کرد: برای اینکه مدارس تخریبی استان جمع شود اگر نرم را در نظر بگیریم باید ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص بدهند.

  چگنی با تأکید بر اینکه تاکنون هزار و ۵۵۰ مدرسه تخریبی بازسازی شده است،بیان کرد: در استان لرستان یک هزار و ۵۰ مدرسه دیگر وجود دارد که نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

  وی اظهار کرد:نزدیک به ۵۰ مدرسه کپری و شبه کپری در استان وجود دارد.

  مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس لرستان با اشاره به اینکه ۱۷۱ مدرسه کانکسی در استان داریم، افزود: با دستگاه‌های مربوطه صحبت‌هایی شده که به مرور زمان این نوع مدارس از چرخه آموزش‌وپرورش خارج شوند و اکنون نیز سالانه بین ۱۰ تا ۱۵ مدرسه کانکسی از چرخه آموزش با ساخت مدارس جدید حذف می‌شوند.

  وی ادامه داد: کانکس‌ها استاندارد لازم جهت تحصیل دانش‌آموزان را ندارد و جمع‌آوری آن‌ها با توجه به شرایط اقلیمی استان کار سختی است و این یک درمان موقت است.

  انتهای پیام/

  منبع: فارس

   

   نام شما (الزامی)

   ایمیل شما (الزامی)

   موضوع

   پیام شما

   برچسب ها

   نوشته های مشابه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *