×

لزوم توجه به شایسته سالاری در انتصاب مدیران استانی

 • آذر ۲۵, ۱۳۹۶
 • ۰
 • عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شایستگی باید مهمترین معیار برای انتصاب مدیران باشد چراکه انتصاب هایی که بر اساس پتانسیل افراد نباشد دردی از محرومیت این استان را دوا نخواهد کرد.   مهرداد ویسکرمی  اظهار داشت: نباید صرفا به بومی بودن توجه کرده و باید به توانایی ها و شایستگی های مدیر […]

  لزوم توجه به شایسته سالاری در انتصاب مدیران استانی
 • لزوم توجه به شایسته سالاری در انتصاب مدیران استانی

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: شایستگی باید مهمترین معیار برای انتصاب مدیران باشد چراکه انتصاب هایی که بر اساس پتانسیل افراد نباشد دردی از محرومیت این استان را دوا نخواهد کرد.

   

  مهرداد ویسکرمی  اظهار داشت: نباید صرفا به بومی بودن توجه کرده و باید به توانایی ها و شایستگی های مدیر توجه کرد کما اینکه ممکن است یک مدیر بومی منصوب شود اما توانایی نداشته باشد یا اینکه به دلیل مسائل طایفه ای که در استان وجود دارد، دستش بسته باشد.وی با تاکید بر اینکه مدیران غیربومی نباید نگاه جناحی و خطی داشته و مشاورانی داشته باشند که واقعیت های استان را خوب به آنها منتقل کنند، افزود: مدیرانِ همکار باید هم فکر و هم سلیقه باشند تا بتوانند با هم کار کنند و این درست نیست که بگوییم یک شخص را به صرف اینکه ما نمی پسندیم سرکار نگذارند.

  این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه حضرت امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر می فرمایند کسی را به کار بگمار که خوبی های قبلی ها را داشته باشد و بدی های آنها را نداشته باشد، ادامه داد: شایستگی باید مهمترین معیار برای انتصاب مدیران باشد چراکه انتصاب هایی که بر اساس پتانسیل افراد نباشد دردی از محرومیت این استان را دوا نخواهد کرد.

  وی یادآور شد: از طرفی هم ملاک نباید فعالیت کردن برای رییس جمهور باشد چرا که ممکن است شخصی بر اساس منفعت طلبی فعالیت کرده باشد و این معیار خوبی برای گماشتن یک شخص در سمت های مدیریتی نیست.

  ویسکرمی با اشاره به اینکه سهم خواهی آفتی است که باعث رشد ریاکاری می شود، تصریح کرد: البته شعار دولت روحانی برای انتخاب وزرا هم این بود که از افراد توانا خارج از بحث های سیاسی انتخاب کردیم!

  منبع لرستان خبر

   

   نام شما (الزامی)

   ایمیل شما (الزامی)

   موضوع

   پیام شما

   برچسب ها

   نوشته های مشابه

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *